Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van-e valami "csodaszer",...

Van-e valami "csodaszer", amit hosszú autós utazás előtt használtok a babának, hogy jobban bírja az utat?

Figyelt kérdés
1,5 éves babával szeretnénk nyáron elutazni, kb. 6 óra az út, autóval. 1-2 óránál hosszabb utat nagyon nehezen viseli, de nem csoda, ebben a korban már nem tudnak a fenekükön ennél tovább egy helyben megülni:) Kisfiam egyébként is aktívabb, nyughatatlanabb az átlagnál. Érdekelne, hogy tudtok-e valami homeopátiás vagy bármi más szerről, ami megnyugtatja, jobban bírja vele az utazást. Mákteát nem szeretnék vele itatni (vicces kedvűek ezt ajánlották) ennyire brutális módszerek nem érdekelnek:)
2009. márc. 23. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék neki még homeó szert se, pedig ha szükség van gyógyszerre, mindig azokat használom. Inkább vigyetek magatokkal sok játékot, amivel eljátszhat, legyen köztük néhány új is, ami esetleg jobban le tudja kötni a figyelmét. Ülj te is hátra mellé, hogy ne unatkozzon egyedül. Útközben álljatok meg többször (óránként, másfél óránként), hogy kicsit tudjon mozogni, szaladgálni. Igaz, hogy így kicsit tovább fog tartani az út, de barátságosabb, mint a fölösleges gyógyszerezés..
2009. márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt tanácsolták akik már utaztak ,hogy este induljunk,hiszen éjjel gondolom úgyis aludnának.Mondjuk ha szokott aludni az autóban akkor lehet,hogy nem is ébred fel,mert éjjel van.Hát mi így próbáljuk,ha megyünk Horvátba.
2009. márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen sztem is játékot vigyetek, de nagyon babafüggő, én kisfiam is másfél éves volt mikor mentünk síelni ausztriába(9 óra út)meg Olaszo ba nyáron akkor meg 15 óra volt az út a dugók miatt...simán bírta minden csodaszer nélkül.

Álljatok meg többször hadd szaladgáljon stb ja s addig is utazgassatok hadd szokja.

2009. márc. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
mindkét előttem szólónak igaza van. ha reggel indulnátok mégis, akkor úgy időzítsd, h az indulás épp az aktuális alvási idővel egyezzen meg.
2009. márc. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos nem annyira hosszú az út, hogy éjszaka menjünk, és kompozni is kell, úgyhogy délelőtt fogunk indulni. Igyekszem majd a délelőtti alvás előttre időzíteni az indulást, ha még akkor fog akarni kétszer aludni napközben. Még egyszer köszi, sziasztok!
2009. márc. 24. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!