Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket is feldühít ez? Mit...

Titeket is feldühít ez? Mit csináltok/hogyan fegyelmeztek ebben az esetben? (többgyerekesek)

Figyelt kérdés
Egy gyerekkel nem volt ilyen gondom. De most a 2-vel máshogy működnek a dolgok, és nem találom a megoldást. Nagyobbik (2,5 múlt) gyerekem nem fogad szót, de nem durván, csak háklis vagyok. Szólhatok százszor, mintha meg sem hallaná. Vagy mondja, hogy mindjárt és ekkor csak 3 másodpercig teszi azt amiért rászóltam, majd abbahagyja. Van hogy mondja is hogy mostmár nem. Tehát ő győzött. Nagyon felhúz vele. Esetleg ha nagyon rákiabálok, akkor abbahagyja, de van hogy akkor is pl. már csak azért is ráál, rálép. 3-ig számolás még úgy-ahogy hat, de az a 3 mp alatt is ugye csinálja tovább. Próbáltam, hogy ráhúztam a többszöri szólás után a fenekére, (reménykedve pár nap alatt elég lesz ha rászólok) de nem használt. Annyi lett belőle, hogy akkor fogad szót, mikor elindulok felé. Nem szeretném se bántani, se kiabálni. De sehogy sem tudom elérni, azt, hogy a szavamra hallgasson. Figyelem elterelés, és elhozom onnan jó, működik, de a kicsi és a háztartás mellett nem igazán alkalmazható. És végül is ugyanúgy nem a szavamra hallgat. Azt szeretném, hogy fogadjon szót. Hisz lassan beindul a kisebbik is ilyen téren (1,5 éves lesz) és vele kell majd ilyen téren foglalkoznom elsősorban. Félek meg fogok őrülni. Még annyi, hogy durvább esetekben a szobába (bünti) küldés működik, de azt meg nem lehet kisebb dolgokra is használni. Segítsetek légyszi!!!
2011. jún. 17. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
2,5 perc sarokba állítás? nem működne?
2011. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak ez működik
2011. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én összetenném a két kezem, ha 3mp után megcsinálná, amit mondok neki.:)

2,5 évesen még javában a dackorszakban van, ez életkori sajátosság. Ha most megfogod, ki fogja nőni, csak idő kell hozzá. Tudom, nekem 3 van.

2011. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ez a 3 mp most tényleg komoly? Elvárásod szerint hány másodperc alatt kellene reagálnia?

Mert én örülök, ha kérek valamit és pár másodperc után teljesíti. Ami azt illeti, nálam ez szófogadást jelent, egy 3 éves gyereknél mindenképp.

2011. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, mondjuk türelmesebbnek kéne lenned :) pont az a lényege a számolásnak, hogy mikor a 3ra érsz, befejezze :)
2011. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen, de hogy fogjam meg? Igen, néha én is úgy gondolom, örüljek hogy ilyen (főleg mikor "rosszabbakat" látok), de az idegeim nem bírják. És az a 3mp az komoly, de ott a problémám, hogy csak akkor működik, amikor: kiabálok, fenyegetem (nem megyünk sehova, nem kap ezt..., nem mehet.... stb.) vagy hogy rácsapok és ezeket szeretném elhagyni, mert nem hiszem, hogy ez jó. Félek, hogy visszaüt még ha így működünk. Illetve ott még a nagy problémám, hogy hiába teszi meg mivel előtte, csak úgy lett ahogy ő akarja. És ezt ő is így gondolja (nagyon értelmes egy gyerek), hisz mondom a fejemre is olvassa. "most már megyek " meg ilyenek.
2011. jún. 17. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:

persze, hogy vissza fog ütni! már a bölcsibe mikor el akar venni egy gyerektől egy játékot, az nem adja, erre majd jól megüti mert otthon azt tanulta, ha anya akar valamit akkor rám csap, akkor nekem is ezt kell tennem...


azért mert nem fogad szót egyből, szerintem erős a megütés, az akkor legyen az eszközöd mikor nagyon veszélyes dolgot csinál vagy ami baromira tiltólistán van.

próbáld meg nem egyből fenyegetni hanem jutalmazni!

mondjuk ha mennétek haza a játszóról de ő nem akar akkor nem azt mondd, hogy ha nem jön majd jól lekeversz neki vagy nem jöttök holnap hanem ha ügyesen összeszedi a játékokat és elindultok akkor otthon majd kap egy nagy tányér meggyet tejszínhabbal vagy fogsz legózni vele míg sül a vacsora, stb. és dicsérd nagyon nagyon sokat, ha valamit 3 mp múlva megtesz akkor dicsérd meg, hogy nagyon ügyes volt, így azt fogja látni, hogy megéri megtenni

2011. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm neked is, de ez sem ment. És itt nem az ilyen "kicsi" helyzetekre gondolok. Hála az égnek egyelőre még ilyen problémánk nincs. Ilyeneknél nem is ellenkezik. Sem a boltban édességért, sem a játszótéren. Inkább olyanokra gondolok (nem lehet mindent leírni), hogy vannak olyan területek ahol nem engedem menni (lépcsős hely a mamánál, kertben sittes terület-szilánkok-, hálóba nálunk nem lehet bemenni játszani, pultról nem vehet le semmit -játékot sem ha vmiért oda rakom...., rááll vmire) És ezeknél a helyzeteknél....

És igen, tudom hogy nem szabad(na) megütni, ezért is kértem a segítségeteket. Újra megpróbálom ezekkel, csak sajnos 2 majd egykorú gyerekkel, háztartás (és belső problémák) mellett nem megy. Neked hány gyerek mellett megy ez?

2011. jún. 17. 22:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Mintha az én életemet írtad volna le! Csak az enyémek 3 éves és a kicsi 12 hós. A nagyra nincs annyi idöm mint régen és én is fáradtabb idegesebb vagyok. Fokozva amit leírtál én már sajn kezdtem csúnyán beszélni. Így magamba szálltam és önkontrollt kezdtem alkalmazni. Bevált! Számolok ha nagyon feldühít. És bevezettem egy vessző-pálcát. Így tőle fél nem tőlem riad. Csupán 1x csaptam a kezére, meg a bokájára vele, rájött hogy ez csíp és elég felmutatni, vagy szólni, hogy hozom! Megszűnt az ordítások jó része. Nem vagyok idegbajos, csak fáradt ami épp elég. De a fő, hogy a gyerek kiegyensúlyozott és nem az anyjától fél és verést tanul csak attól hogy a vessző az csíp. :) mielőtt lepontoztok, nem ütöttem akkorát hogy nyoma legyen. Csak érezte, ha nem fogad szót, fájni is tud. Írj hogy haladtok!
2011. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi neked is. egyelőre nincs változás, mert még nem találtam meg a megfelelő megoldást. Most a "verést" sikerült visszaszorítanom, így csak a hangom emelem fel és maradt a fenyegetőzés, és végső esetben a szobába zavarás. De nagy erővel figyelem magam és őket, beszélek másokkal, hogy mielőbb megtalálja a nekünk legmegfelelőbb megoldást. Értem az érvelésedet és nem is szólóm le, tulajdonképpen a cél ua., de én azt szeretném elérni, hogy ne vmitől tartva (eszköz, verés, fenyegetés, stb.) fogadjon szót, hanem hogy az én szavamnak feleljen meg. Mert így nem merem otthagyni a nagyszülőknél (veszélyes helyek), nem tudom kiengedni az udvarra, nem tudunk ott a kisebbel játszani. stb.
2011. jún. 27. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!