Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok ahhoz, ha valaki...

Mit szóltok ahhoz, ha valaki megtagadja a kötelező védőoltások beadását a babájának?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 13:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

Felelőtlen, buta ember. A gyereke életét kockáztatva akar különcködni, nem szülőnek való!

De talán a gyermekvédelmiseknek lenne ennél nyomatékosabb hozzászólásuk is.

2011. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

1. Törvény írja elő, hogy beadják. Akinek nem tetszenek az itteni törvények, az költözzön oda, ahol neki tetsző törvények vannak.

2. Hihetetlen, hogy nem bírják felfogni egyesek, hogy a védőoltásokra többek közt azért is van szükség, hogy ne legyen járvány.

3. Miből gondolja, hogy a gyereke szervezete képes olyan betegségek ellen védekezni, amikkel amúgy sosem találkozik?

4. Kíváncsi lennék, mit szólna, ha a gyereke mondjuk torokgyíkot kapna, vagy gyermekbénulást, vagy bármi egyebet. Akkor persze menne a jajveszékelés.


Összességében rettentő felelőtlenségnek tartom, főleg azért, mert a saját gyerekén képes kísérletezni az ilyen szülő, na meg azért is, mert ezzel másokat is veszélyeztethet.

2011. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 nittababy ***** válasza:
71%
az tuti nem normális elmentek neki otthonról és majd akkor fog sírni ha a védőnő meg a gyerek orvos feljelentik hogy a gyerek életével játszik és elveszik tőle de meg is érdemli az ilyen nem anyának való!!
2011. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Felelőtlen idióta. Persze, könnyen ugrál, mert a körülötte lévőket úgy is oltják, nem fog fertőzést elkapni.
2011. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is felelőtlenség. Aki nem adatja be, ki kellene deríteni az okát. Miért nem adatja be? Tehát én megkeresném a gyökeret. Lehet felelőtlenség, tudatlanság, nemtörődömség, vagy orvos-ellenesség. Lehet hogy csak le kellene ülni beszélni a szülővel s meg lehetne győzni.
2011. jún. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
2011. jún. 18. 13:59
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy azért kérdezed, mert volt egy ilyen család tegnap a hírekben? Én nem láttam a híradót, csak barátnőm mesélte, valami olyan is volt, hogy első fokon pert vesztettek, most akarnak továbbmenni másodfokra, aztán ha ott is vesztenek, akkor vinnék még tovább, legalább is így hallottam. Meg valami olyat is hallottam emlegetni, hogy ha minden tárgyalást elveszítenek, akkor menekültjogot akarnak kérni. Pffff... mert ez aztán tényleg üldöztetés... Szánalom. Nem kell ahhoz menekülni, a határok nyitva állnak, tényleg egész nyugodtan el lehet cuccolni oda, ahol nincsenek kötelező védőoltások.
2011. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én személy szerint nem szeretném, ha a gyermekeim akárcsak egy légtérbe is kerüljenek egy ilyen gyermekkel.
2011. jún. 18. 14:02
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

nekem is van ismerősöm aki azért nem akarta beadatni a kötelező oltásokat mert "minek terhelje a babáját ilyennek hisz úgy sincsenek már azok a betegségek"


szörnyű mennyire nem tudnak gondolkodni :S

3 hónapos huzavona után kiment az orvos és beadta a gyereknek

2011. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
17%
Én egyetértek velük, én sem fogom beadatni a Mo-n szokásos oltások mindegyikét a gyerekeimnek. És sok más ok mellett a kötelező oltás, kötelező ez-meg-az miatt nem fogok soha visszaköltözni Mo-ra. De nem mindenkinek van lehetősége elköltözni, el kéne fogadni, hogy az embereknek joguk van dönteni az őket és gyermekeiket érintő kérdésekről. Ha törvény ezt tiltja a törvény rossz, nem az emberek hülyék. A szülők 99%-a úgyis beoltatja a gyerekét, nem lenne kitől elkapni a betegséget úgysem.
2011. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!