Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kötelező védőoltások mellett...

A kötelező védőoltások mellett, beadattatok a babátoknak nem kötelezőt is? Pl:MENINGOCOCCUS és/vagy PNEUMOCOCCUS? Hogy bírta a picur a dupla szurit? Láz? Vagy mellékhatás? Érdemes beadatni ezeket? Milyen árban vannak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én babám a pneumococcust megkapta, nem viselte meg nagyon, hogy mindkét combját megszúrták. Estére lett egy kis hőemelkedése, amire az orvos tanácsára kapott egy fél Germicid kúpot. Éjszaka többször megnéztem, de normalizálódott a hőmérséklete. A szuri napját és a következő napot átaludta, szinte csak enni kelt fel. Az oltás ingyenes volt és nekünk az orvos javasolta. Szerintem a mai influenzás időkben mindenképpen adasd be!
2010. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Mi pont most kaptuk meg csütörtökön a 2 hónapos kötelező oltást de ebből az egyik a Pneumoccocus szerintem az már kötelező és nem került semmibe. A babám nem lázasodott be egy kis hőemelkedés volt de nem kellet adnom kupot de a következő napon nagyon aluszékony volt A kötelezőn kívül én a rota vírus ellenit fogom beadatni a gyerekorvos ezt ajánlotta. Tudom nem olcsó mert kétszer 17.000.-Ft de védett lesz 2 éves koráig.. 2 hónapos baba anyukája
2010. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is megkapta a kötelezővel a pneumococcust is. Ingyenes. Semmi baja nem lett, még hőemelkedése sem volt, csak aznap és másnap sokat aludt. Jövőhéten kedden kapjuk a második adagot, akkor megyünk a 3 hós oltásra.
2010. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
AZ enyém is megkapta a pneumococcus ellenit, ez ingyenes, minimális hőemelkedése volt, egyébként nem viselte meg. Szerintem megéri beadatni, csúnya dolgokra képes ez a baci. Én is beadattam a rota-ellenit, apával eldöntöttük, hogy legyen, bár az valóban húzós árú.
2010. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

9 hónapos és mindent megkapott a kötelezőkön kívül, mellékhatás, láz: nulla

A pneumo: ingyenes

A rota: 2X17000Ft

A menjugate: nekünk 2X 2700 körül


1 éves kora után kapja a többit

2010. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
pneumokókusz-t beadattuk, ingyen volt, nem volt tőle baja, talán kicsit sokat aludt másnap.
2010. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!