Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem nézegeti a kezét 3...

Miért nem nézegeti a kezét 3 hónapos kisfiam? Túl sok belógó csörgő, forgó kész játékot adok neki?

Figyelt kérdés

"Ezért a kéznézés, a kézzel való játék megjelenése, gyakorlása előtt ne adjunk a csecsemőnek játékot. A látóterébe tett játék, például az ágy rácsai közé kifeszített csörgő hátráltatja abban, hogy felfedezze a kezét, könnyen elvonja róla a figyelmet. Ugyanakkor a csecsemőnek nincs is szüksége ilyen csak nézegetni való játékra, amit ha el is ér, legfeljebb véletlenül tud megérinteni hadonászás közben. A rácshoz rögzített játék később sem alkalmas arra, hogy változatos játékra, manipulációra késztesse, hiszen ezt nem lehet felvenni, kézben tartva mozgatni, forgatni, lóbálni, közelebb és távolabb vinni, stb… csak ütögetni és húzkodni.


Az elmondottakból következik, hogy a csecsemő csak akkor kapjon játékot, ha már rendszeresen nézi a kezét és más jelét is mutatja annak, hogy érdeklődik a környezete iránt." (Bölcsődei módszertan)


2009. márc. 23. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Én nem figyeltem erre. Mondjuk az én fiam nem érdeklődött a játékhíd lelógó játékai után még 3 hónaposan sem. Szerintem próbáld ki, hogy egy ideig nem teszel be neki játékokat, csak egyet esetleg. De ne aggódj, hamarosan észreveszi a kis kezét, az biztos.
2009. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!