Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtatok 20 hónap körüli...

Mit adtatok 20 hónap körüli babátoknak hogy jobb étvágya legyen?

Figyelt kérdés
Már ott tartunk hogy szinte semmit nem eszik meg! Ha főtt ételt rakok elé meg sem kostólja. Régen nagyon jó evő volt most meg azt sem eszi meg amit régen szeretett.
2011. jún. 19. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:

béres csepp + cebion c + sok türelem

2,5 éves, nagyjából 1 éve fotoszintetizál :S

2011. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem adtam. Nem trükköztem. amíg láthatóan megelégszik annyival, amit megeszik, nem erőltetek semmit. Az étvágy is változó. vannak hullámvölgyek és csúcsok. Különben miket, kb. mekkora menyiségeket eszik a kicsid?

Egy ötlet: Adj párolt zöldségeket nagyobb, kézbe fogható darabokban, ugyanígy húst, tojást, stb... Nem kell, hogy főzelékként egye ezeket...

2011. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Együttérzek veled! Az én kisfiam is nagyon rossz evő, alig eszik meg valamit. Zöldségek közül csak a krumplit és az uborkát, a gyümölcsök közül csak az almát. :( Mivel megállapították, hogy vérszegény, vaskészítményt kap (Maltofer szirupot) ami - állítólag étvágyat is csinál. Kíváncsian várom...
2011. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még ezt találtam (homeopátia):

ALFALFA 9 CH

napi 2x5 golyó

Sovány egyéneknél étvágyfokozó hatású.

AVENA SATIVA 9 CH

napi 2x5 golyó

Súlyelakadásnál, hízás elősegítésére étvágyjavító hatású.

2011. jún. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vékony mert 13 kg. Csak régen mindent megevett amit adtam neki és itt most nem a mennyiségre hanem az ételfajtára gondolok. Most meg semmit meg sem kóstól. Mintha egyáltalán nem lenne étvágya. A nasit azt enné de már szinte nem is kap.

Reggel: kap 240-270 ml tejet

Tízórai semmi ebédre szinte semmi talán pár kanál bolognai(üveges) de max fél üveg mert ezt még nagy ritkán megeszi. Vagy üres kenyérrel rohangál, mert ha megvajazom akkor csak a vajat nyalogatja ha meg felvágotat vagy virslit adok azt meg csak szétdobálja. Gyümölcsöt azt szereti az epret, málnát..stb

De biztos hogy étvágytalan mert például a győri édes kekszet ímádta most meg azt sem esszi.Hozzáteszem ez már úgy 2 hónapja tart! Voltunk az orvosnál Ő azt mondta hogy most ilyen korszaka van hogy válogat meg dacol és hohy ne erőltessem ne csináljak nagy ügyet az evésből. Ezért mostanában azt csináltam hogy odaraktam hogy egyen és otthagytam, persze tisztes távolságból figyeltem őt, de akkor meg csak játszik az étellel meg pancsolja szét.

Azért aggódom mert ez így egyáltalán nem változatos és nem egézséges, nem visz be a szervezetébe mindent ami kellene neki. Adjak neki szerintetek valami vitamint? Mit?

2011. jún. 19. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az orvosbnak4 Ilyen korszaka van. De ha azt szeretnéd, hogy jobb étvággyal egyen, egyél vele te is! Persze, hogy játszani kezd, ha otthagyod! enni egedül unalmas, inkább játszik a kajával. Ha látja,. hogy te is azt eszed, amit ő, a jó példa ragadóssá válik. akár kicsit rá is játszhatsz, hogy milyen finom is, amit esztek :)
2011. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia nálunk mióta jött a meleg ugyanez van... örülök ha eszik, a virslit tucatszámra hordom haza... Bolognai vagy pizza van nálunk is legtöbbször húsleves csak egy pár kanál délután túrórudi miatt nyitja a hűtőt a nasi az nálunk is menne de a főtt kaját annyira nem kívánja!
2011. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!