Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből áll a gyereknevelés a...

Miből áll a gyereknevelés a baba fél-egy éves korában?

Figyelt kérdés
Hogy van nálatok otthon? Nehéz eldönteni néha, hogy mit engedjetek és mit ne, vagy vannak szigorú szabályok? Nem vagytok vajszívűek?
2011. jún. 20. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk vannak szigorú szabályok, amit soha de soha szabad megszegni! Ezek a számomra/számára életveszélyas dolgok (konektor, kádban nme állunk fel, sütőhöz nem nyúlunk ha világít, a tükröt üvegajtót nem ütjük)


viszont van amit először megtiltok, és utána annyira csinálja annyira akarja, hogy mégis szabad!ilyen volt pl a telefonnal való játék!Kb két hónap alatt amúgy megtanult vigyázni rá!



De a szigorúan tilosnál nagyon más a hangsúly!

2011. jún. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nehéz minden döntés, mert mindennek következménye van.Pl. azelőtt ha megdörgölte a szemét, lefektettem, betakartam, 2 percig gyűrögette a szundi kendőjét, és már aludt is.De amióta nem szopik, igényli a ringatást.József Attila Altató versére alszik el, amit Halász Judit énekel.Cumi van a szájában, és ringatom a 8 hónapos lányomat.Szüksége van szerintem a testi közelségemre.A férjem hülyének néz emiatt,és ki van akadva, hogy akkor is így fogom ringatni, ha 10-15 kilós lesz?Igaza van, de nehéz róla leszoktatni, és így 2 perc alatt elalszik.Én vagyok az engedékenyebb, az apja még sírni is hagyná, mert nincs türelme, ha üvölt.De azért próbálom úgy csinálni, hogy ne nőjjön a fejünkre a baba.amikor elkezdi szétszedni a habtapit, és a darabokat eszegeti, mondom neki, hogy nem, és elviszem onnan.Igyekszem úgy csinálni, hogy ne a 8 hónapos lányom legyen a főnök.Szóval nem mindenben engedek neki.Ha hisztizni kezd, és tudom, hogy nincs semmi baja, hagyom egy kicsit.Abba is szokta hagyni magától, és játszik tovább.De ha rendesen sír, akkor mindig felveszem, megvigasztalom.És nem veszünk meg neki minden baromságot, amivel 3 napig fog játszani.Van a családban egy másfél éve kislány, aki az egész családot ugráltatja.Mindent, de mindent megkap.Van saját homokozója, csúszdája, faháza, mindene.Ha nem kap meg valamit, a földhöz vágja magát a boltban, és visítva sír.És persze megkapja.Na, én nem leszek ilyen.
2011. jún. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyereknevelésnek csak egy nagyon keskeny szelete az, hogy mit szabad és mit nem. Alapvető, hogy az életveszélyes dolgokat tilos, de nem is lenne lehetősége rájuk: a konnektorban vakdugó, a kés elzárva, az ablakok legfeljebb bukóra nyitva, a polcokról is elpakoltunk minden veszélyes dolgot. Az egyetlen, ami hozzáférhető, és nem szabad, az a pintyek kalitkája, amit nagyon szeret ütögetni. Korábban akár fél órát is elszórakoztunk azzal, hogy elvittem onnan, és nevetve visszament, most már csak azt csinálja, hogy oda megy, ütésre emeli a kezért, közben mosolyogva figyel, mit reagálok, és ha szólok, abbahagyja. 14 hónapos.

A tiltások özönénél meg a szigorú szabályoknál ebben a korban szerintem még sokkal fontosabb a szeretet és a melegség. Én is úgy altatom, hogy közben simogatom és énekelek neki, na és? :) Nagyon szép esti szertartás, mind a hárman szeretjük, mivel ilyenkor a férjem is ott van. Nem cserélném le arra, hogy dicsekedhessek, hogy egyedül alszik el.

Számunkra sokkal fontosabb "nevelési módszer", hogy istentiszteletre visszük (tudom, nem mindenkinél, de nekünk fontos), hogy odafigyelünk, mit mesélünk neki, hogy nem veszek neki szörnyes labdát, se halálfejes esőkabátot, hogy sokat énekelünk, amennyire a lakótelepen lehetséges, sokat van a levegőn stb. Próbáljuk már szófogadásra tanítani, de semmiképp nem durván. Örülünk, hogy vidám, barátságos kisfiunk van. :)

Szerintem csak annyit tilts, amennyit feltétlenül muszáj. Ne engedd, hogy durva legyen másokhoz, meg később, hogy kirohanjon az úttestre, de otthon inkább pakolj el mindent, ami veszélyes, a polcokra tegyél játékokat, hadd élje ki a pakolási szenvedélyét. Az enyém nyugodtan sarazhat is, fetrenghet a homokban, tanulmányozhatja a leveleket és a kavicsokat, barátkozhat a kutyákkal, hadd legyen gyerek. :)

2011. jún. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok.Annyiból más a helyzetem, hogy egyelőre a pici biztonságban van a lakásban lévő "veszélyforrásoktól". Még nem mászik, nem jár, így még nem tudja magára húzni a fiókot, nem nyúlkál a konnektorba stb.Egyébként egy babát nem nagyon lehet nevelni, mert még annyira pici.Az a lényeg, hogy következetesnek kell maradni, és nem szabad mindenben engedni neki.
2011. jún. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

fél és egy éves korában teljesen másból. :)

viccet félretéve: nálam nagyon sok szeretgetésből, ölben levésről (igényelte), együtt alvásból, sok sok játékból, nevetésből,külvilág megismertetéséből és a helyes dolgok megmutatásából állt. vagyis amit nem akartam, hogy csináljon, azt nem engedtem neki, pl. hajhúzás, szemüveg levétel, konnektorban piszkálás, stb stb. ön - és közveszélyes dolgok.

sztem nagyon sokan ott elrontják, hogy amikor csinál vmit a baba először, és nevet rajta, mert húú de vicces, akkor visszanevetnek. tényleg édes egy kisbaba, ahogy rángatja az anya haját mondjuk vagy megfogja az orrát és jó nagot belecsíp, csak épp a nevetés az egy pozitív megerősítés., ha egyszer kétszer hagyod, és nevetsz utána már vérrel-verejtékkel fogod tudni leszoktatni. és ez midnenre igaz.

vagy később a csapkodás stb. az apja mindig nevetett rajta, mikor odamint a kislányom és bumm ráhúzott egyet...én meg rászóltam, hogy nem szabad másokat csapkodni,még viccből sem, te örülnél, ha én odamennék, és viccből megütnélek? .....satöbbi.

szóval én vajszívű vagyok, és ugyanakkor van egypár szigorú szably, mégpedig azok amik a helyes szocializációhoz elengedhetetlenül kellenek.

ennek megfelelően a 2,5 éves kislányom nagyon jó humorú, külvilág iránt érdeklődő, okos gyerek, de nem agresszív, és nem is mondanám hisztisnek sem, a legtöbb dolgot már meg lehet vele beszélni. :)

2011. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!