Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hasonlítják össze a...

Miért hasonlítják össze a gyerekeket?

Figyelt kérdés
A környezetemben mindenki hasonlítgatja a gyerekét mások gyerekeihez. Mennyi foga van, hasra fordul e, mászik e, feláll e, elindult e, beszél e? Miért kell ezt csinálni? Minden gyerek más, nem fejlődnek egyforma ütemben, van aki hamarabb beszél, míg más hamarabb indul el. Miért probléma ez? Vagy én látom rosszul, mert idegbajt tudok ettől kapni!
2009. márc. 23. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ezzel en is igy vagyok teljesen kivagyok hogy mindenki a gyerekét isteniti hogy ö mindent hamarab tudott.
2009. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha ez rosszindulatan, dicsekedve, esetleg számonkérően történik, akkor igazad van.


Viszont az, hogy mennyit eszik, iszik, mozog, beszél stb egy adott baba, az normál beszélgetéstéma is lehet. Ha én találkozom egy ismerős anyukával és megkérdezi, hogy hogy vagyunk, akkor elmesélem neki, hogy a kisfiam felállt a héten. Teljesen természetes, hogy nem fog bambán állni csöndben , majd elköszönni, hanem eszébe fog jutni, hogy a saját gyereke mikor állt fel vagy nem állt fel és ezt el fogja mesélni nekem. Esetleg tanácsot is kérünk egymástól. Mi ebben a rossz?!

2009. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is bosszankodom, mikor dicsekszik valaki hogy milyen hamar csinált mindent az ő szupergyereke, bár az én babám betartja az "előírásokat" :-)

Viszont pont tegnap végre az ellenkező oldalt is hallottam: párom rokona mesélte, hogy az ő fiának 1 évesen(!) jött az első foga, de akkor gyorsan követte a többi is, és 15 hósan kezdett járni, de akkor hirtelen magától, és onnan kezdve meg sem állt :-) Ja és nagyon későn ült és állt is. Most pedig egészséges, diplomás, kiváló sportoló 35 éves fiatalember. Úgyhogy kackac a dicsekvőknek! :-D

2009. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is ez normál beszédtéma. Akkor én is elmondom, hogy az én gyerekem 9 hónaposan kezdett el mászni, és 1 évesen még eszében sincs felállni. Viszont 8 hónapos korától kezdve beszél, egyszerűbb szavakat: baba, anya, gyere, kérsz, szép. stb. Minden gyerek másban jó. Én szeretem azt is tudni, hogy már miket kéne tudnia, hátha gond van vele.
2009. márc. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg attol fugg, milyen hangnemben áradozik az anyuka. Vannak kimondottan dicsekvok, ez tényleg bosszantok.

Van néhány anyuka, akiknek hasonlo koru a babájuk, eleinte szinte elkeseredtem a beszélgetések után, mert az én fiam mintha "lassabb" lett volna, de ok nem rosszbol meséltek, hanem mrt kíváncsiak voltunk egymás tapasztalataira. Ez tiszta rendben van szerintem, ha anyukák csak megbeszélik az élményeiket. Ezt nem kell hasonlítgatásnak venni, inkább csak tapasztalatcsere.

A barántnom babája pár honappal idosebb, vele minden beszélgetéskor kibeszéljuk a babáinkat. Ez jolesik, hisz hasonlo gondjaink és oromeink vannak:)

2009. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a barátnőmmel csak azért tárgyaljuk ki,h tudjunk egymásnak segíteni.Amelyikőnk babája előbb csinál vmit,elmondjuk a másiknak,h hogyan,miként fogott hozzá,csinálta stb.Ez a fogzásnál is nagy segítség...de a pökhendi,lenéző,"az én gyerekem zseni és mindent tud"anyukáktól én is hányok.
2009. márc. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

én igazából ha ilyennel találkozom, és a dicsekvést érzem ki a dologból, egyszerűen elengedem a fülem mellett! Meghallgatom és kész. Aztán elmondom neki, hogy az én babám nem versenyló, majd megtanul mindent. lesz időm futni utána bőven, nem kell mindent elsietnie:-)

Tegnap az orvosirendelőben volt egy anyuka a babájával. azt mondta, hogy 12 hetes a kisfia, már 3-4 hete átfordul hasáról a hátára és kinyomja magát hason. Erre most mit tud mondani az ember? Hogy szupergyereked van, az enyém ilyenkor még meg sem emelte a fejét és tornára járok vele azóta is?? annyit mondtam neki, hogy szerencsés anyuka, hogy ilyen ügyes, erős a gyerkőce. és itt lezártam a témát:-)

2009. márc. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Az utolsó válaszra akarok csak reagálni még: az ilyen nagyon korán megforduló, magát kinyomó babák ezt nem tudatosan csinálják, hanem döntő többségüknek sajnos fokozott az izomtónusuk, ami ugye később még gondot okozhat, tehát anyuka ilyenkor a gyerek "betegségével" dicsekszik valójában.

A másik a fél évesen rohangáló gyerek téma: anyuka ilyenkor pedig azzal dicskszik, hogyan tette egy életre tönkre a saját gyerekének a lábait, gerincét az eröltetett ültetéssel, állítással, járatással.

2009. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azokra az anyukákra gondoltam, akiknek a "csodababája" 3 hósan ül, 4 hósan áll (ez a szomszédasszonyom babája), 6 hósan megy stb.

Nekem is van olyan ismerősöm, rokonom, akikkel értelmesen el lehet beszélgetni, őszintén mesélik el, hogy mikor mi történik velük. Ez oké. Csak a csodababák anyukái fárasztanak le. Akiknek a babájuk este 7-től reggel 9 ig alszik, akik mellett mindent ugyanúgy meglehet csinálni, mint amikor még nem voltak meg, aztán meg elejtett szavakból rájön az ember, hogy közben a nagyi jön vigyázni rá, még anyuka kitakarít, na ez az ami felháborít, miért kell hazudni?

2009. márc. 24. 09:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Én szoktam dicsekedni azzal, hogy mindenre van időm, háztartás mindig rendben :) és mindig hozzá is teszem, hogy egy állati jól alvó babával áldott meg a sors + 2 nagymama és nagynéni nyalja ki a sejhajunk :) Habám a ők nem lennének és a babám nehezen alvó lenne, akkor én is csúsznék mindennel :S
2009. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!