Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet nyugodt maradni ha...

Hogy lehet nyugodt maradni ha nem akar enni a gyerek? De nem egy evést hagy ki szinte egész nap nem eszik csak kakaó megy néha kis sült krumpli. De ha nem adnám neki egész nap éhezne. Mit csináljak már sírok idegességembe.

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Egyszeri vagy sorozatos az étvágytalansága? Fejlődik szépen?
2011. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
szeptemberben lesz 2 éves lány..szerintem lehetne ducibb is de a doki és védőnő sem mondja hogy soványka lenne.. van ilyen időszaka hogy nem akar enni többször előjön va mikor kifejezetten jó az étvágy.. nem értem..csak nagyok kiborító
2011. jún. 20. 16:38
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem van, hogy egy hétig se eszik "normális" főtt ételt pld. ilyenkor este kap virslit, vagy halrudacskákat (mást nem eszik meg egyszerűen!!). De nem foglalkozom vele, én kínálgatom reggel-délben-este. Nassi nincs napközben,csak alma-barack vagy dinnye. Másik héten meg jól eszik... :) aztán megint jön 3-4 nap, hogy szinte semmi, csak tej, tea meg virsli :(
2011. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Enyém 2,5 éves. 15 kg és 98 cm. Tehát nem kicsike. Mellette a téli hónapokban kap MultiKid vitamint minden reggel. Most nyáron nem kap, gyümölcsöket eszi.
2011. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Tényleg nem mindegy, hogy csak most csinálja, vagy már hónapok óta. Ugyanis vannak ilyen időszakok nálunk is. 2 éves a kisfiam, mióta ez a nagy meleg van voltak olyan napok, mikor tényleg egész nap nem evett semmit. Szintén csak a kakaót itta, na meg a sült krumplit azt bármikor megeszi:-) De én nem adtam neki olyankor. Nem fog éhen halni a gyerek, ha éhes lesz úgyis meg fogja enni a rendes ételt. Nálunk a gyümölcsök is beváltak, pl. a sárgadinnyét mindig megeszi. Így, ha egész nap nem esik jól neki semmi, akkor kap gyümölcsöt, tejet, kakaót, és sok folyadékot. Nagy melegben mi felnőttek sem tudunk úgy enni mint télen. Én nem aggódom, a lényeg, hogy nem tömöm tele nassal (egyáltalán ne kap, ha nem eszik rendes ételt) és sok folyadékot igyon. Úgyis fogja a szervezete előbb-utóbb kívánni, akkor majd eszik. Bízzuk a természetre:-) (Persze csak akkor, ha tényleg nincs a rágcsálnivalókhoz szokva!)
2011. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nálunk sincs csipsz vagy édesség .. uborkát paradicsomot szereti azt eszi meg meg kakaó virsli de több napig 3-4 napig nem sok ??
2011. jún. 20. 16:46
 7/16 anonim ***** válasza:
Kakaó a reggelihez meg a vacsorához kérhető nálunk, de ha pár falat normális reggelit-vacsit nem enne, kakaót se kapna (volt már rá példa). Amit főztem az az ebéd, megkínálom, ehet ha akar, ha nem eszik mehet, de semmiféle nasi, üdítő, rágcsa, fagyi, édesség nincs itthon, így hiába is kérné, de nem is kéri. Ha a fél zsemle felét eszi, akkor annyit eszik, de azt eheti ami van, én külön nem főzögetek neki. Nem kell rászoktatni egyféle élelmiszerre, és akkor nincs az, hogy csak azt eszi. Ha meg keveset akar enni, akkor egyen keveset. Éhen halni nem fog.
2011. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
hát az biztos hogy nem kakaón és sült krumplin kéne tartani a babát.
2011. jún. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
ne értsd félre utolsó nem azon tartom ma is 2 fajta kaját főztem csak mert ő nem evett szóval azt már csak a végén mikor már szakad a cérna az egész napos könyörgés után kap..de ha nem adnám napokig éhezne.ezt pedig nem szertném.
2011. jún. 20. 20:40
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem éhezne napokig ha nem érne el ezzel semmit. Megtanulta (okos gyerek) hogy így anyát lehet befolyásolni, és akkor van könyörgés meg sültkrumpli. Ha nem lenne, az éhezés is értelmét vesztené, be is fejezné. De ehhez kitartás meg következetesség kellene.
2011. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!