Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg 4 hónapos...

Hogyan oldjátok meg 4 hónapos baba mellett a napi bevásárlást (kenyér, tej stb. ) ha esik az eső, nincs segítségetek és a párotok reggel 6-tól este 8-ig dolgozik?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Hétvégén ha a párom itthon van,úgy vásárolunk,hogy egész hétre legyen,kenyeret fagyasztani szoktam,ha kiengedem ugyanolyan friss,de ha minden kötél szakad,esővédővel megyünk babakocsival.
2009. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Csatlakozom az elsőhöz-minden pontban.
2009. márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Szia.Bocsi,de nekunk ez nem okoz akadalyt!Raadasul Mi Irorszagban elunk,ahol szinte mindig esik az eso.Szerintem mar Magyaro.on is lehet kapni a babakocsira ilyen esovedot ami egy csoda.En azt huzom a babakocsira es se eso se szel nem eri az En kis kiralylanyomat!:-) Probald ki es ne hagyd,hogy az idojaras befolyasoljon barmiben is.

Udv.egy 9 eves "nagy"fiu es 8 honapos kislany anyukaja!

2009. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Mi nagybevásárolni szoktunk menni, akkor visszük a gyereket is, kb. 2-3 hónapos korától már jött velünk. Hétköznap séta közben bementem vele a közértbe, az már húzósabb, babakocsival a sok öregasszony között, mindig felidegesítettem magam, úgyhogy sokszor úgy vásárolok hétköznap, hogy ha a párom hazaér, én gyorsan leszaladok. Nem könnyű, az biztos, de hát valahogy meg kell oldani. Ja, látom, nálatok sokáig dolgozik az apuka, nem lehet könnyű. Esetleg a nagyszülőket nem lehet megkérni, hogy néha hozzanak kaját vagy menjenek el bevásárolni? Vagy testvér, valamelyik rokon?
2009. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Esővédővel.

Mivel vannak kutyám,nekem mindenképpen ki kell mennem,igy ha már felöltöztünk akkor a bevásárlást is elintézem.Szerncsére a babakocsink anyaga is vízhatlan egy szintig,igy a szemerkélő eső nem akadály.Ha zuhog és menni kell mindenképpen akkor a legközelebi kisboltig megyek,és mivel a szomszédnénivel jóban vagyunk,ő tud vigyázni addig a babára.

2009. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Az én párom is sokat melózik, hajnalban meg késő este jön, szóval muszáj egyedül megoldanom mindent, mert nagyszülők sincsenek. Ha esik felrakom az esővédőt, fejemre húzom a kapucnit és irány a piac, posta v akármi épp ahol dolgom van.
2009. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Én még jobban is szeretek babakocsival vásárolni, mert alul a hálóba egy csomó mindent be lehet pakolni és nem kell cipelni. Ha sok mindent akarok venni viszek hátizsákot is.
2009. márc. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Megmondom őszintén, hogy nem is nagyon értem a kérdésedet! Az én férjem is sokáig dolgozik, de ettől még el kell intéznem dolgokat. A védőnőhöz sem mész, ha esik? Napi bevásárlást írtál, így nem hiszem, hogy 8 szatyornyi kaját vennél. Nincs a kocsi alján tárolórekesz? A kocsira esővédő, én meg felveszek egy olyan kabátot, aminek van kapucnija, mert az esernyővel bonyolultabb lenne és kész. Így megyek védőnőhöz, boltban, városba(falun lakunk), postára. Nem hiszem, hogy attól, hogy esik meg kell, hogy álljon az élet! Majd belejössz te is! Mert lesznek helyzetek, amikor muszáj lesz menni, és nem bevásásrolni, akkor csak magadra számíthatsz!

Egy 3 hónapos picur anyukája

2009. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Mi is hétvégén intézzük a férjemmel együtt a "nagy" bevásárlást, akkor veszünk meg mindent. A közeli kis boltban ugyanis nagy a tolongás, a babakocsi nem fér be, a gyerekem meg 11 kilós, úgyhogy nehezen tudnám fél kézzel tartani, másik kézzel meg vásárolni, fizetni, stb. Szóval nekem ez nem megy. Ha hét közben elfogy a kenyér, akkor inkább olyat reggelizünk, ami kenyér nélkül is jó. Például joghurt müzlivel, gabonapehellyel, kakaó, gyümölcs. Persze nem olyan laktató, de úgyis főzök főtt ételt ebédre. Szerencsém, hogy mi nem vagyunk nagy kenyeresek. De ötletem egyébként van egy pár, hogy hogyan lehet még megoldani:

- vegyél hétvégén a nagy bevásárláskor tartós kenyeret (bár biztos nem a legegészségesebb, de hetente 2-3 nap kibírja az ember, ha muszáj),

- kenguruban, vagy hordozókendőben vidd a babádat a kis boltba (szabad a két kezed, még esernyőt is tarthatsz fölétek),

- fagyaszd le a kenyeret (anyukám így szokta),

most ennyi jutott eszembe. Remélem ötletnek azért van egy-két jobb!

2009. márc. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Én este megyek, ha minden kötél szakad és muszály menni valamiért és napközben nem tudtam boltba menni. Leteszem a kicsit alukálni és megyek. Vannak már éjjel-nappal nyitva tartó boltok. Plusz vettem kenyérsütőt így nem kell minden nap boltba futkozni, tejet többet veszek havi bevásárlásnál és a űtőn lóg egy cetli, amire írom, hogy mi fogyott el, így tuti semmi nem marad ki. Apa nem tud bevásárolni haza fele menet, mert nálunk ez is megeseik. Egy gyerek miatt nem áll meg az élet, még ha nincs is segítség, csak leleményesnek kell lenni.
2009. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!