Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a kisfiam. Megpróbál...

3 hónapos a kisfiam. Megpróbálom a lehető legjobbat kihozni magamból. Viszont állandóan aggódom hogy jól csinálom. Félek rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Rengeteg könyvet, cikket elolvasok hogy minél több információm legyen, de úgy érzem kikapcsolja az ösztöneimet.

Állandóan azt lesem mikor nézi már a kezét. Aggódom miért nem fog, miért utálja a méregdrága játszószőnyeget.

Félek pont ezzel rontok el mindent. Mindenki kiegyensúlyozott gyereket szeretne. De hogyan csináljam?

Elmúlik ez az érzés idővel vagy csak rosszabb lesz?

Mit csináljak?


2009. márc. 24. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem csinálod rosszul, hiszen az írásodból is látszik, hogy mennyire odaadó és jó anyuka vagy, csak ne vidd túlzásba, néha próbálj meg lazítani, a túlzott aggódás sem jó, neked se és a babódnak se. Én is ilyen voltam az elején amúgy, nálunk ráadásul koraszülésből jött egy hónappal előbb, icipici volt, paráztam mindenért, mindenen... nem szabad, felesleges, a játszószőnyeget majd megszereti, ha kinyílik a kis értelme, a kezét majd észreveszi, amikor eljön az ideje, megy majd minden a maga útján, hidd el!!! Nekem nagyon jót tett a fórum, ahol leveleztem, sokat segített, hogy másnak is volt ilyen gondja, próbáld meg kibeszélni magadból, esetleg babás barátnőid vannak? Vagy lépj be egy fórumba, beszélj erről pároddal vagy rokonnal, akivel olyan viszonyban vagy, hogy szívesen megosztod vele a bajodat. Ne aggódj, rendben lesz minden, én is sokat olvasok, mindenfélét, mindenhonnan, net, babaújság, könyvek, de az anyai ösztönnél nincs jobb tanácsadó!!! Egy 6 hós baba anyukája
2009. márc. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a lehető legrosszabb dolog könyvből gyereket nevelni. Nincs két egyforma gyerek, egész más ütemben fejlődnek. Inkább hallgass az ösztöneidre. Fontosabb kérdésekben meg nyilván kapsz segítséget védőnőtől, nagyszülőtől stb.
2009. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Ne olvass annyi baromságot! ;) De tényleg! Helyette játszatok sokat, és ne hasonlítgasd állandóan a babádat a "szabványhoz". Nem minden gyerek fejlődik úgy, ahogyan azt leírják, de hidd el, mindent meg fog majd tanulni. Majd fog, ha akar. Tegyél a közelébe színes dolgokat, csörgős-zörgős játékokat, ha akarja, majd megfogja!

Ugye nem láttál még olyan kisgyereket, aki az oviban nem fogott, nem tudta, hol a keze, nem mászott, fordult, állt, ült, ment? Na ugye! Ne aggódj, meg fogja tanulni!

Az én lányom pl nem hajlandó fordulni, csak nagyon ritkán, hiába segítem, próbálkozok, játszunk,... 4,5 hónapos. Most én is kezdjek el aggódni! Dehogy! Majd megtanulja! Attól, h más gyereke ezt már tudja, az enyém sem fog lemaradni semmiről, csak egy kicsit lustább!

Ne aggódj feleslegesen és ne olvass össze minden baromságot! A gyerekek nem futószalagon készülnek, és nem beprogramozott robotok. Hidd el, majd megtanulja, amit tudnia kell!

2009. márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mintha rólam irnál:) szerintem jó anyuka vagy, hisz a központodban a bébi áll maximálisan, ha nem igy lenne, nem irnád ezeket:) semmi gond azzal, ha alapos vagy , csak ne borulj ki azon, ami épp nem a nagykönyv szerint megy! Az én fiam sem szerette rögtön a szőnyegét, de felturbóztam érdekes csörgővel, keresztbe lógó kisvonattal, igy már tetszett neki, na meg persze hogy ott ülök fölötte és együtt csapkodjuk, bohóckodunk:)biztos sokat foglalkozol vele, meg is lesz az eredménye, ne izgulj:) én megfogadtam, hogy kicsit lazább leszek, nem lesem a mozdulatait annyira, inkább örülök, ujjongok az újdonságoknak:)
2009. márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

A kiegyensúlyozott egy nyugodt gyereknek egy nagyon fontos feltétele van,a kiegyensúlyozott anyuka.HA te folyton azon aggódsz,hogy jó anya vagy-e,akkor lehet,h ő sem lesz eléggé kiegyensúlyozott.Hagyd a francba könyveket és a cikkeket,ha nincs különösebb probléma.Csak összezavarnak.

Amúgy a "jó anya" helyett én inkább használom az "elég jó anyát".Ugyanis sosem lehet mindent tökélyre vinni,de a gyereknek te vagy legjobb és a legfontosabb.

2009. márc. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj pár napig nem görcsösen figyelni a babára.Meglátod,észreveszed,hogy mi mindent csinál már.Ha beszélgetsz a barátnöiddel akik elöadják,hogy az ö babájuk mi minden csinál ennyi idös korba a tied meg nem,oda se figyelj.Minden gyereknek megvan a maga ritmusa.Idövel ez az aggodalom is elmulik.Élvezd minden percet amit a babával tölthetsz.Nyugi az anyai ösztön megsugja mit kell tenned.Jó babázást.
2009. márc. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!