Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ekkora baj, hogy...

Tényleg ekkora baj, hogy éjjel még 1x eszik? 6 hós és 1 hetes a lányom, naponta 6x eszik, ebből egyszer hajnal három körül.

Figyelt kérdés

Mást se hallok a környezetemben, csak hogy "egy ekkora gyereknek már végig kell aludnia az éjszakát" , a férjemet is minden nap ezzel traktálják a munkahelyén a kolléganők ( jellemzően 50-es korosztály), persze neki nincs viszonyítási alapja úgyhogy fenntartás nélkül mindent elhisz nekik.


A kezdetektől igény szerint etettem, 3 hós korára szuper kis napirendet alakított ki. Tényleg rosszul csináltam és meg kellene próbálnom leszoktatni az éjjeli evésől?


2009. márc. 24. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az kisfiam 1 hét múlva lesz 6 hónapos. 8hetes kora óta 11től reggel 7ig aludt,de most kb. 1 hónapja ő is kel hajnal 3kor,aztán 6kor,és onnantól 2-3 óránként eszik. Nem tudom miért kezdett megint éjjel is enni,de szerintem nincs ezzel semmi baj.Ő amúgy is rossz evő,úgyhogy nekem meg sem fordult a fejemben,hogy le kéne szoktatni a hajnali kajcsiról.
2009. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 10 hós koráig felébredt 1x hajnal 3 körül szopizni. Én nem csináltam belőle ügyet.
2009. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A mai 50-es korosztálynak még teljesen más irányelvei voltak: 4 kg-s gyereknek már át kell aludnia az éjszakát, 3 hónapos korától lehet hozzátáplálni, ha nincs elég tejed, akkor adj neki tehén/kecsketejet stb.


Szerintem semmi probléma nincs azzal, amit ti alakítottatok ki. Persze, ha túlsúlyos akkor érdemes megpróbálni, hogy az esti kaját egy kicsit kitolod, hátha elég neki éjszakára.

De ha normál testalkatú, békés, kiegyensúlyozott bébi, akkor szerintem nem szabad változtatni a kialakult renden.

2009. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megnyugodtam hogy minden okés :)


74 centi és 7,2 kiló, arányos alkatú, nem kövér. Kiegyensúlyozott, élénk és agilis, boldog baba.

Majd megpróbálok beszélni a férjemmel, hogy szerelje le a munkahelyén "jóakarókat"

2009. márc. 24. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 6.5hónapos 4-szer eszik egy nap az éjszakát is átalussza,de ezt ő saját magának állitotta be nem én.Nincs semmi baj,majd nektek is beáll.Nincs két egyforma baba,nekem szerencsém van:D.
2009. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Most akkor írok Neked valamit:)

A kislányom 13 hónapos, még szopik, és még egyszer sem aludta végig az éjszakát!(nem az éhség miatt kel fel , mert kap egy pár korty cicit, és már alszik is tovább)

Amikor "csak" 2x kel fel éjszaka, annak én már örülök:)

Szóval nyugtasd meg a férjed, hogy nem csak "mintapéldány" gyerekek vannak a világon.

Akinek olyan gyermeke van, az örüljön annak, én meg annak örülök, hogy így is szépen fejlődik a gyermekem. Ha neki így tetszik, hogy felkel éjszaka, akkor ott vagyok neki. Majd lesz olyan is(amikor felnő), amikor már nem kellünk neki éjszaka:)

Kitartás, és nem csináltad rosszul!!!

2009. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!