Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kit választanál keresztszülőne...

Kit választanál keresztszülőnek a helyünkben?

Figyelt kérdés
Mindenképpen szeretném megkereszteltetni a kislányomat. Bevett szokás nálunk és a pároméknál is, hogy a szűkebb családból válaztunk keresztszülőt. Nekem egy öcsém, neki egy huga és egy bátyja van. Én az öcsémet szerettem volna, de ő a legfiatalabb 17 éves, és nincs még komoly kapcsolata. A férjem viszont a huga mellett érvel, mert ő már idősebb, és van családja is. Én akkor már inkább a férjem bátyját és annak feleségét tartom elképzelhetőnek, mert őket én nagyon szeretem, jól kijövünk, csak sajnos nagyon messzi laknak svájcba, és a férjemmel messze nincs is olyan jó a kapcsolatuk, mint a másik tesójával, akihez persze a párom ragaszkodna nagyon, a bátyjáról pedig hallani se akar. Bonyolítja a helyzetet, hogy a férjem hugát nagyon nem csípem. Még csak 6 hónapos a lányom, de folymatosan meg akarja mondani, mint tapasztalt anya,hogy mit hogy csinálajk vele, és másból már ki se áll, csak hogy azt hangoztassa, hogy az ő gyerekei mennyivel ügyesebbek az enyémnél. És ez már bántó módon megy, többek között ezért én őt nem szeretném. Ráadásul nincsenek olyan közös barátaink se, akik szóba jöhetnének. Most mit tegyek?
2011. jún. 21. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
ha a testvéreddel te is és ő is jól kijön, akkor lehet ő. nem baj, ha nincs láthatáron még komoly kapcsolat, lehet olyat is csinálni, hogy csak egy keresztszülője legyen. azontúl, hogy jóba vagytok, fontos szempont, hogy hosszú távon úgy látjátok-e, hogy jó keresztszülője lenne-e a babátoknak, hiszen ez a cím kötelezettségekkel is jár. (ezért nem lenne szerencsés a külföldi rokont választani)
2011. jún. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is olyat válasszatok, aki közel van. Ez nem csak formaság, hanem ahogy első írta, kötelezettségekkel jár (szeresse, ismerje, így értem).

Nálunk például a szomszéd hölgy lesz a keresztmama, mert vele van napi szintű kapcsolatunk, imádja a gyerekeket, nagyon segítőkész, és én is szeretem. Ő már mindig itt fog lakni, ismerni fogják egymást a kislányommal.

A hugom havonta egyszer ha felugrik egy órára (messze van), így ő hiába rokon, nem lenne értelme.

2011. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs az előirva,hogy a keresztszülőnek párja,kell hogy legyen.lehet ő egyedülis, de választhattok mellé egy keresztmamát a férjed családjából is . nálunk is így vannak a gyerekek keresztszülei, keresztmama erről az ágról, keresztapa amásikról és fordítva
2011. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk, azaz nálam, tesómnál, és aztán a gyermekeimnél úgy oldottuk meg hogy az egyik szülő egyik, a másik szülő a másik családból van. nem ragaszkodunk a házaspárhoz, és ezt a férjem is elfogadta. és is 17 évesen lettem keresztanya, kapcsolatom sem volt. miért ne lehetne az öcséd akkor az egyik szülő?

a férjed hugát meg nem biztos hogy választanám okoskodása miatt.

2011. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem kell komoly kapcsolatának lenni az öcsédnek.nekem is egyedül vt még a kerianyum,amikor kereszteltek.mikor 4 éves vtam akkor lett kapcsolata és akkor házasodtak össze,én vtam a koszorúslány.én a férjét hívom a keriapumnak,pedig hivatalosan nem az.am meg lehet az,h a férjed húga a keresztanya,az öcsid meg a keresztapa :) és akk 1-1 az állás és nem lesz vita sem.
2011. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs előírva, hogy családtagot kell választani keresztszülőnek, max ez régen volt szokás/illem. Olyat válassz, akiben 100%ig megbízol, aki ismeri a gyermekedet, és akit méltónak tartasz arra, hogy ha netán veletek valami történik, akkor ugyanolyan értéket képviselve felnevelnék a gyermeket!

Az sem baj, hogy az öcsédnek nincs kapcsolata.

Nálunk a fiamnak a legjobb barátnőm lesz a keresztanyja, és a férjem legjobb barátja lesz a keresztapja. Pedig mindkettőjüknek van kapcsolata, de mi így döntöttünk. Így legalább két "kereszt-családja" lesz:))

2011. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!