Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki tart keresztelöt a...

Mindenki tart keresztelöt a babának? Fontos ez? Az nagy baj, ha én nem akarok, ugyanis nem igazán van olyan, akit szeretnék keresztszülönek a fiamnak.

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tart mindenki. Az én kamaszaimnak sincs keresztszülejük. Nem is hiányolják. Így alakult.
2010. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Szia,ugyan ez a szitu nálunk is!Nincs megfelelő keresztszülő,na meg mindenáron nem akarom megkeresztelni!

Ha felnőttként úgy gondolja,hogy felvesz egy vallást,ő dolga!

Nálunk anyós eröltetné,de nem hagyom!:-)

Szerintem nem fontos!

Szép estét!

2010. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindketten akartunk és meg is tartottuk 7 hónapos korában. Sose lehet tudni :)

Ha nem lett volna jó keresztszülő jelölt, akkor nem hiszem, hogy tartottunk volna.

2010. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem tartunk, nem vagyunk vallásosak. Aki meg igazán vallásos, az keresztelőt tart. Az ő hitük nem is "engedi", hogy ne legyen. Szóval a vallásodnak megfelelően csináld és ne azért mert fontos.
2010. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Mikor még terhes voltam, egyszer anyósom kérdezte, hogy hogy lesz majd a keresztelő, mert Ő úgy gondolta, hogy... és itt leállítottam. :))) A férjem se, én se vagyok megkeresztelkedve, az az igazság, hogy én nem hiszek ezekbe, és majd ha a gyerek akarja, nem állok az útjába, de szabad vallás van, majd eldönti. Mikor kicsi voltam, a tanárok erőltették a hittant, mondván, hogy kötelező, de anyukámék szerencsére megmentettek :)))
2010. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Dehogyis tart mindenki, honnan szedted. Még egypár régimódi ember igen, ma már ez nem divat egyáltalán.

Mondjuk én meg pont fordítva voltam a barátnőméket akartam keresztszülőnek és ezért tartottunk keresztelőt, hogy ők a keresztszüleik lehessenek a gyerekeinknek. Meg katolikus óvodába járnak (mert nagyon jó híre van annak az ovinak és a legjobbat akartam ebből is) úgyhogy a hittant sem ússzuk meg . De mindegy mert sokat kapunk érte cserébe.

2010. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósom mindenáron akar :)

De...

- nem vagyunk megesküdve

- a párom bár meg van keresztelve, de nincs megbérmálkozva

- nem egy vallásúak vagyunk

- a párom nem is vallásos

- a keresztanya jelölt szintén más vallású (ez már a harmadik)


Nos így egy pap sem vállalta el :D Szóval anyós dühöng, én meg örülök, hogy ez a cécó le van tudva. Majd a gyerkőc választ magának vallást, én nem is akartam semmibe belekényszeríteni.

2010. jún. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Mi meg vagyunk keresztelve és a kisfiam is meglett pont egy hete! Amúgy nem gyakoroljuk a vallást, DE!!!! én azért ragaszkodtam hozzám, mert engem felnőtt fejjel kereszteltek meg, az itteni pap csak úgy vállalta, h járjak hozzá 240 órát előtte (nem is tudom h h gondolta), ja és mindezt azért h összeadjon minket. Aztán találtunk egy papot, aki mondjuk h megkeresztelt, de inkább papírt szerzett. aztán az előzőnek ez sem volt elég, meg is kellett bérmálkoznom a 8.!!!!! osztályosokkal, persze a fél falu előtt..... Ja, és az az egészben a pláne, h a barátnőmék esküvője 1 héttel később volt mint a mienk, de neki nem kellett bérmálkozni.

Na, szóval az én gyermekemet nem akartam ilyen hercehurcának kitenni, hátránya nem származhat belőle, de nem fogom erőltetni, h gyakorolja, majd ő eldönti. Szóval mi legfőképpen ezért.

2010. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Az enyém sincs megkeresztelve, én sem, nem vagyunk sem vallásosak, sem hívők. Templomi esküvőnk sem volt. Mondjuk én éppen az ellenkezőjét látom, nagyon is divat (ny-dunántúli város)! Nem is nagyon ismerek olyant, akinek ne lett volna templomi esküvője, meg ne lenne megkeresztelve a gyereke. Az mondjuk más kérdés, hogy ezek egy része csak azért esküdött templomban, mert az olyan szééééép. És kerestek olyan papot, aki megkeresztelte, bérmálta, meg mittudomén, egy hétvégén letudták... Viszont van jónéhány olyan ismerősöm, sőt, barátom, aki felnőtt fejjel lett hívő, és teljesen komolyan is gondolja.

Olyan problémám nekem is van, hogy nálunk is a legjobb iskolák egyháziak, de csak ezért, képmutatásból, számításból nem akartam megkereszteltetni a gyereket. Ha majd oda kerülünk, hogy iskolás lesz, majdcsak kitalálok valamit.

2010. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!