Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kit kérnétek fel keresztszülőn...

Kit kérnétek fel keresztszülőnek? 2 gyereket szeretnénk, abból az első most született. Összesen 3 testvérünk van, így nem tudjuk igazságosan eldönteni, de én a testvérem gyerekeinek keresztanyja vagyok.

Figyelt kérdés
Most akkor én is őt kérjem fel és akkor a 2. babánál meg sorsot húzunk a másik 2 testvérből, vagy oldjuk meg úgy, hogy barátokat kérünk fel?
2011. jan. 26. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha nem azonos nemű az összes testvér, akkor egyértelmű. Keresztapa, keresztanya.
2011. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Barátokat szerintem semmiképp ne!

Nem lehet egy gyerkőcnek több keresztszülője?


Én azt kérném fel a tesóim közül, akivel tartom a kapcsolatot és jó a viszonyunk.

2011. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a mi kisfiunk keresztszülei az én bátyám és a menyasszonya.a következő gyerkőcnek meg a férjem unokahúga lesz a keresztje.nálunk is nehéz volt a választás,mert nekem 4 testvérem van(2 még iskolás így ők kilőve,de a 2 nagyobb már 30 közelében van),a férjemnek 2 testvére van.ők valahogy szóba sem jöttek(érdekes módon),de az egyik testvérének van egy lánya és a férjem az ő keresztapja,igy az unokahúg jött szóba,de mivel én nemnagyon ismerem a párját igy nem akartam h ő legyen igy lett az én idősebbik bátyám meg a menyasszonya a fiunk keresztje mivel mindenképp párt akartunk.szóval kb ugy ahogy írtad sorshúzásos alapon lettek ők.
2011. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mind a 3mal jóban vagyunk, az enyém 36 éves, a férjemé 31 és 18 évesek. És a 31 éves az édestestvér, de a húgával jobban kijön. -nem egyszerű
2011. jan. 26. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:
A páromnak is van keresztgyereke, a nővére meg keresztanyu, de a kicsinek az apukája családjából is van 1 keresztanyu meg keressztapu! Így nem volt semmi konfliktus és legalább több ajándékot kap a gyerkőc 1-1 alkalommal! :)
2011. jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A barátokat semmiképp nem javasonám én is, arra már sajna elég sok rossz példát láttam.

Leírom neked, hogy nálunk hogy van.

1 gyerekünk van és nem is lesz több. Nekem egy tesóm van, a páromnak 4. Az egyértelmű volt, hogy az én tesóm keresztszülő lesz és a párom is választott egyet a tesói közül. A tesóknál már többüknél van gyerek és egyik-másik keresztszülő is, mi azokat választottuk, akik még nem keresztszülők sehol.


Én is keresztanya vagyok, az unokatesómék gyerekének. Náluk úgy volt, hogy a lánynak 1 fiú tesója, az unokabátyámnak 2 fiú tesója volt (egyik még ugyan kiskorú), de még mindegyik egyedülálló, így engem kértek fel keresztanyának. Keresztapa meg a lány tesója + 1 unokabátyám lett. A második gyereküknél ugyan ez volt a felállás, bár már nős lett közben mindkét fiú testvér, de ők úgy gondolták, hogy akkor már legyen egyforma minkét gyereknek. (remélem tudtál követni... :))


Én azt javasolnám, hogy legyenek a tesódék és a párod édes tesója, a második gyereknél szintén a tesódék + a párod húga.

Igazából túl sok jelentősége nálunk nincs, mert minden gyerek a családban egyforma. Attól még, hogy egyik gyereknek ez a másiknak az a keresztszülője ugyanúgy felköszöntik alkalmakon mindkettőt stb.

2011. jan. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

no, saját példa:

nálunk a mi részünkről az "szokás" hogy egyik családból az egyik,másik félről a másik kerezstszülő. nekem egy testvérem van, akinek első gyermekének én vagyok a kerezstanyja. a férjemnek még két testvére van, onnan az egyik testvérének a lányának a kerezstapja, bárt a másik testvérénél is van 3 gyerek. szóval, a lányomnak a bátyám lesz a kerezstapja, mivel én már 14 éve kleresztanya vagyok általa, a keresztanyja meg a férjem testvére lesz. mondjuk nekünk több gyerekünk nem lesz! én midnenképpen helyedben a testvéredetz hívnám keresztszülőnek,hiszen úgymond ő már megtisztelt azzal hogy keresztanya lett belőled! a másik keresztszülő meg lehetne a párod családjából.

2011. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!