Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell az egyéves szülinap...

Miért kell az egyéves szülinapra habos-babos, cukormázas, ill csokitortát adni? Csak a fénykép kedvéért?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 15:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem mindegy az neked. Már nem igaz hogy ennyien csak kötekedni akarnak. Irigyellek amiért ez a legnagyobb megválaszolatlan kérdés az életedben. Ha a fénykép kedvéért akkor azért, ha csak azért hogy egy kicsit megnyalogassa, széttúrkálja akkor azért. 25 éves vagyok, és nekem az egyik kedvenc képem az a gyerekkoromból mikor 1 évesen beletúrtam a tortámba. És semmit nem kell, de ugyan had adjon már olyat aki szeretne. Aztán nyugodtan le lehet pontozni. De egyre inkább azt látom hogy mindenki kötekedni akar, meg kritizálni mindenkit ezen az oldalon. Igaz hogy a kérdés az hogy miért kell. Erre a válasz az hogy nem kell. Nincs olyan hogy kell. De aki akar had adjon.
2011. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%

Igen, meg a vendégeknek.

Nálam viszont rendhagyó szülinap volt az egyéves is a két éves is.

Családi szokás nálunk, hogy nagyi nekünk is annak idején, most édesanyám is az unokáknak 10 éves korig annyi tojásból süt tortát, ahány éves a gyerek. Ahogy nő a gyerek, úgy nő a torta is.

Éppen a habos-babos miatt én úgy döntöttem, hogy csak a nagyi tortája lesz, azzal is csodálatos képeket lehet készíteni. A vendégeknek pedig, lévén december készítettem egy nagy déligyümölcs-salátát. Mindenki imádta, jól éreztük magunkat és lejárt minden habos-babos nélkül. A gyerekem attól csodálatosan fejlődik, nem lett idegbeteg, nem traumás.

2011. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
48%

Szia.

Nálunk egyszerű répatorta volt citromos cukormázzal. Imádta. Szerintem butaság így túllihegni, lehet, hogy tetszik a picinek is az új íz, de szinte biztos vagyok benne, hogy fájna tőle a hasa. Márpedig ez az ő szülinapja.

2011. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Ha nekik az tetszik, olyat vesz. Nemcsak az elsőre, de a többedikre is.

A babának tök mindegy, úgysem eszik belőle, max a gyertya érdekli rajta.

2011. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%
Pfff...milyen kérdés már ez...Mi a f... közöd van hozzá??? Én 3 tortát is készítettem az 1 éves lányomnak!! Na,most felment a cukrod?? Remélem lassan törlik ezt a hülye kérdést..
2011. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
54%
ki mondta hogy kell? nálunk nem is lesz. sok gyümölcsöt rendzek össze gesztenyemasszára.
2011. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
94%
Hát én egy bazi nagy feketeerdő-tortát sütöttem a fiam egy éves szülinapjára, nagyon jól mutatott azon a 3 db képen, amire rákerült...amúgy meg azért "kellett" mert imádom a feketeerdőt, és én is akartam belőle enni. A fiam is bevágott egy szelettel, és nem fájt tőle a hasa.
2011. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Lányom joghurtos-gesztenyetortát fog kapni. Unokaöcsém is ilyet kapott most, mikor 1 éves lett, és bár ehetett volna belőle, nagyon nem érdekelte őt. Megbámulta a gyertyákat, belenyúlt kézzel, aztán ment tovább felfedezni a világot.


Ezen az oldalon egy dolgot tanultam meg: nem érdemes másokkal foglalkozni.

A csokitortás, répatortás, és a gesztenyetortás gyerek is fel fog nőni, anélkül, hogy én idegrohamot kapnék, hogy kinek milyen tortája volt 1 évesen. Ezen nem érdemes mérgelődni.

2011. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%

Semmit sem kell. Én imádtam nézni, ahogy a fiam széttúrja a tortáját. Csak utána a takarítás és a fürdés volt macerás, mert még a fülében és az orrában is torta volt. És rengeteget evett is belőle, nem fájt a hasa sem tőle. Gesztenyés torta volt egyébként, nem csoki. Ez szeptember végén volt, november végén a nagyapja tortáját is élvezettel majszolta szét (60. szülinapját tartottuk apósomnak).

Íme 2 kép:

1. ő szülinapja

[link]


2. apósom szülinapja

[link]

2011. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
az egyévest azért szokás habosra csinálni, mert az olyan "kimondatlan" szabály, hogyaz első tortát szét kell cincálni és a habba kell tapicskolni. Én is csak 2 éve tudtam ezt meg. :DDDD A miénk is tapicskolt a habban :DDDDD
2011. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!