Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az, hogy felfedezi...

Mit jelent az, hogy felfedezi a kezecskéit?

Figyelt kérdés
Babánk elmúlt 3 hónapos, de eddig nem vettem észre, hogy nézegetné a kezeit, vagy, hogy örülne nekik. Szájába veszi, de nem nézi. Az baj? Mondjuk amúgy is lassú baba, nem sok mindenre lehet rávenni, leginkább ölben szeret lenni.
2009. márc. 24. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én babám soha nem nézegette a kezeit. Most hat hónapos, nagyok ügyesen használja őket, néha rájuk néz, tudja, hogy vannak-ennyi. Az, hogy felfedezi azt jelenti,: megérti, hogy a testéhez tartozó, tudatosan irányítható testrész. Majd akkor érted meg pontosan, ha megfigyeled ahogy "észreveszi" a többi testrészét is, a lába felé haladva. A lábfejek vizsgálatánál tartunk már egy hónapja, előtte csak a térdével babrált, előtte pedig csípőre tette a kezét. Nem biztos, hogy minden babánál így van, mi így haladtunk.
2009. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a babám már betöltötte a 4.hónapját,mikor is elkezdte érdekelni a keze.próbált fogni,meg nézte,és a szájába vette.(3,5hónaposan mikor csinálták ezt a tesztet,hogy mennyire felel meg a korának-még a jelét se mutatta)

szerintem ne aggódj.Nekem is hamarabb játszott a lábaival mint a kezeivel

2009. márc. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!