Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ülnek fel a babák?...

Hogy ülnek fel a babák? Kisfiam, pár nap mulva 6 honapos, még nem tud felülni, de hasizombol huzza fel magát, kinyujtsa a kezecskéit, hogy megfogjam és ugy akar ülni. Lehet igy? Elképzelhetö, hogy hasizombol ül majd fel?

Figyelt kérdés
ha megfogom a kezét felhuzza magát,szabad már igy ültetni egy kicsit?de ha megül egy picit,mindig elöre akar dölni,mért?
2010. jún. 28. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne várd, hogy magától felüljön, hasizomból, mert így nem fog. A sogórnőmé feltalálta magát: 4kézlábból spárga, aztán felnyomja magát a kezével. De az enyém sohasem csinált ilyet. A legtöbb baba megkapaszkodik az ujjadban és felhúzza magát, anélkül, hogy te húznád a kezeddel. Az én fiam csak akkor ült fel magától, amikor felállt és visszahuppant a fenekére :). Nálla ez volt a bevált módszer.
2010. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
na jo,de a lényeg,hogy már igy ültethetem öt,ha akarja?
2010. jún. 28. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:
nem szabad ültetni, csak ha már magától (teljesen segítség nélkül) fel tud ülni. Attól, hogy ülteted még nem fog hamarabb felülni, mert nem elég erős a háta és még jóval nagyobb a fejük arányaiban, ebben a korban, nehéz megtartaniuk. A felülés általában hasonfekvő pozícióból indul, kinyomja magát a kezével, oldal irányba és felemeli a törzsét. De ehhez még pici a gyereked, még 2 hó múlva is ráér felülni
2010. jún. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem mászásból ült fel, először kiült oldalra és fél kézzel támaszkodott, majd feltolta magát és egyenesen megült...volna ha nem dől el oldalra:D édes volt:) ez volt 6hónaposan.

Soha nem ültettem vagy támasztottam.

2010. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
azért dől előre, mert a gerince nem bírja a terhelést. Ne erőltesd! Az én fiam szombaton lesz 9hónapos, de eddig csak egyszer ült le állásból, pont tegnap. Hasizomból talán 3 éves kor körül ülnek fel a babák.
2010. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6,5 hónapos volt, mikor először felült, és igen, hasizomból felhúzta magát, teljesen egyedül. Pont a szülinapomon volt, köztünk feküdt a nagyágyon, és a takarónkba kapaszkodva felhúzta magát. Onnantól etetőszékben ülve eszik. Mászásból kiülés kb. 7 hónaposan jött neki, de egyébként is felült, pl. a kiságyban, a rácsba kapaszkodva felhúzta magát.

Ő már 6 hónapos korától ülő helyzetben volt a kocsiban, másképp ordított. Már akkor stabilan ült, nem dőlt előre.

2010. jún. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

Ez nem hasizomból felülés! Ha valamibe kapaszkodik és úgy húzza magát, az segítséggel való felülést jelent. Hasizomból felülésről akkor beszélünk, ha majd saját maga felül, kapaszkodás nélkül (pl. mint amikor reggel felülünk az ágyban)

2010. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!