Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kevés ez az alvás?

Nem kevés ez az alvás?

Figyelt kérdés
5 hónapos kislányos saját maga alakította napirendje a következő: kb 6-fél7 körül ébred, mindjárt eszik is. Kiságyában játszik egy félórát, utána alszik 1-1,5 órát. Felébred, játék fél 11-ig, akkor végre éhes lesz, eszik. Dél körül kiteszem a levegőre, na ott végre alszik 2-3 órát, mikor hogy. Fél 3-3 körül megint eszik és utána valamikor 16 és 18 óra között alszik maximum 20 percet. Fél8-8 körül eszik újra, aztán fürdés, majd fél 11-kor újabb kaja és kb 11-fél12 körül alszik csak be. Próbáltunk rajta változtatni - előrébb hoztuk a fürdést, csúsztattuk a kajákat -, de semmi változás. Egész egyszerűen este 11 előtt nem képes elaludni. Valahol pedig azt olvastam, hogy ilyenkor már 10 órákat is alszanak egyfolytában... Ráadásul csak 4 óránként eszik (éjszaka nem ), ha korábban próbálom megetetni, csak nyammog... De egyébként meg fejlődik szépen, fordul, kúszik, pár napja állt térdre és hintázik. Mit csinálok rosszul?
2009. márc. 24. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
ez nem kevés az én babám se aludt többet...ilyenkor csak kettőt aludt napközben éjjel végig, 8 tól kb 7 ig
2009. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az én kislányom 6 hos és napi 3*20percet alszik
2009. márc. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a problémádat, szerintem nagyon is sokat alszik a babád! Az én fiam amikor ilyen idős volt, volt olyan nap amikor összesen (az éjszakát is beleszámítva) 7 órát aludt! A kislányom most 9 hónapos, és alig alszik napközben, van hogy összesen 1 órát több részletben, és éjszaka is 1x vagy 2x fönt van! Mindkét gyerekem nagyon későn alszik el, a pici van hogy 11-kor! És ráadásul nála nincs semmi napirend, össze-vissza csinál mindent, az evés sem egyszerű, mert még mindig csak szopni hajlandó! Úgyhogy már bocs de összerakhatod a két kezed, mert ahogy leírtad tökéletes a gyerek "működése", semmi okod hogy aggódj! Ismerek olyat, akinél 11x fent van agyerek éjszaka, és nappal sem alszik! Szerinted? Nyugi mindent jól csinál a picid!
2009. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem is sokat is alszik csak nem pont jól jönn ki neked este 11-ig várni a bealvásra de én is pont killadok az esti alvással nekem már korán akkar aludni az a bajunk
2009. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából csak azért merült fel bennem, hogy kevés, mert olvastam itt az oldalon olyan válaszokat, sőt leginkább csak olyanokat, hogy a babájuk már 7-8-tól alszanak reggel 7-8-ig. És közben max egyszer kelnek enni és utána rögtön visszaalszanak...
2009. márc. 24. 13:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp változtatni akarsz, akkor már 4után ne hagy aludni, és akkor már fél 8 fele fáradt lesz.


A kisfiam este 8körül fürdik, és fél9kor az evés után már alszik is.

Éjjel kel egyszer enni, és reggel 7körül kel. A felkelés után 1órával eszi a reggelit, és rá megint 1óra telik el és után alszik másfél órát.

Majd a reggelihez képest 3-3,5órával eszik. Utána fent van és olyan 2-fél3 felé ebéd, ami neki még tápszer. Majd utána egy nagy alvás ez is másfél óra kb.

Aztán eszik olyan 5-fél6 felé, de utána már nem hagyom aludni, így olyan fél8-8 felé már nyügi, de az esti fürdést élvezi.

Napközben sétálunk és/vagy este a vacsi után is, az lefárasztja.


Sok siket!

5és fél hónapos kisfiú anyukája

2010. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!