Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart ez? Egy alvás...

Meddig tart ez? Egy alvás kevés, de kettő pedig sok?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete nagyon nehezen alszik el a gyerekem - 1 éves. Eddig 2x aludt naponta, de most már nagyon nehezen alszik el másodszor, viszont ha nem alszik akkor meg alig bírom kihúzni fürdésig vele és vacsizni is alig akar. Most állna át 2 alvásról 1re? Ez ilyen hosszú folyamat? Ha az első alvást próbálnám kicsit húzni talán jobban kibírná estig. Jó lenne, ha egyszerre többet aludna akkor pihentebb lenne. Egyszerre 1 órát alszik.
2010. dec. 4. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezen túl kell esni, szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha az első alvást kicsit eltolnád. Biztosan le lehet foglalni a picit valami játékkal. Vagy én még azzal szoktam trükközni, hogy egy kb. 20-30 perc szundit engedek neki estefelé. Nem szeretem, ha 5 után alszik, mert akkor nehezebben alszik el este, de ha valami miatt nagyon keveset aludt napközben, akkor szoktam kicsit altatni 5-fél 6 között.
2010. dec. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Nálunk is ez volt, aztán beállt rá, hogy 11 kor elalszik és 1-2 körül kel fel, ő is 1 éves. Sokáig volt ez.Úgy 3 hétig körülbelül.

2010. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk ugyanez volt mikor átszoktattam az 1 alvásra. Kb. 3 hét mire megszokja, hogy ebéd után van alvás. Az első napokban délelőtt nem mentem vele sehová, mert volt, hogy elaludt a kocsiban :) de most már szuperül megy, hogy fél 1 körül alszik két órát és este fél 8-kor megy fürdeni.

Szeretném ha többet is aludna, mint más gyerek :) de nem sikerül :)

2010. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
NÁLUNK IS KB. 3 HETE TART, MOST 10 HÓNAPOS, DE MÁR NEM JÓ NEKI MÁSODJÁRA IS ALUDNI, NEM IS ALSZIK, CSAK KB. FÉL ÓRÁT, ESTE MEG 10-11-IG NEM ÁLMOS. sZÓVAL AZ ENYÉM REGGEL 5-7 KÖRÜL ÉBRED (JÖN A FOGA, EZÉRT VÁLTOZÓ), ESZIK, UTÁNA VISSZAALSZIK 8-9-IG. uTÁNA 10 KÖRÜL TÍZÓRAI, 12.30-15 ÓRA KÖRÖTT ALSZIK MEGINT, UTÁNA EBÉD, FÜRDÉS ELŐTT ESTE UZSONNA, 18.30 KÖRÜL, FÉL 8-KOR FÜRDÉS, UTÁNA VACSI, FÉL 9-KOR ALVÁS.
2010. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére magától állt át 10 hónaposan az 1 alvásra ebéd után, ilyenkor két órát alszik. Ha jobban elfárad, akkor néha késő délután is aludna, ennek viszont az a vége, hogy akkor még este 11-kor sem álmos, így inkább próbáljuk vele ilyenkor húzni az időt, előrehozzuk a fürdést, akkor kicsit felélénkül, kicsi játék, vacsi és úgy az alvás este fél 9 körül.

Próbáld meg kitolni neki az első álvást, ha ebéd után alszik el fél 1-1 körül, akkor utána már estig szerintem kibírja. Menjetek levegőzni akár délelőtt-délután is, ha tudtok, és próbáld meg visszaaltatni, amikor felébred 1 óra után. Ez tényleg pár hét "csak", de utána sokkal jobb lesz. :)

2010. dec. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokáig tart,legalábbis nálunk,már vagy 4 hónapja,most 13 hósak,és kb. 9 hós koruktól kezdve áll fenn ez a probléma.Ha kettőt alszanak,11 ig kukorékolnak,ha nem alszanak,akkor meg olyan fáradtak,hogy nem tudják megenni a vacsit fürdés után.Ilyenkor alszanak vagy fél órát,és kérik a kajájukat üvöltve.Próbáltam előbbre hozni a fürdést,de az sem segít,mert akkor a plusz időt az ágyban rendetlenkedik le.Az óraátállítás még tovább rontott a helyzeten.
2010. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!