Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy megtanuljon...

Mit tegyek, hogy megtanuljon mászni?

Figyelt kérdés
Kislányom a napokban lesz 10 hónapos.7 hónapos kora óta ül(nem én ültettem,ő húzta fel magát egyedül a kiságyban),így eljátszik és ülve "közlekedik" is.Nem métereket,de helyet változtat.De sem kúszni,sem mászni nem akar.Voltunk orvosnál,semmi baja nincs sem izomzatilag sem máshogy.Azt mondták,hogy egyszerűen lusta.Jártunk vele konduktornál is és mutatott 1-2 gyakorlatot amit csinálunk is.De csak annyi a változás,hogy már próbálkozik önállóan négykézlábra állni.Azt is úgy,hogy kinyújtja a lábacskáit és a feneke az égnek áll.Nagyon édi!Mit csináljak még vele?Vagy ne aggódjak,ha úgy érzi,akkor úgyis elindul?
2011. jún. 21. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
szia, én kislányom egy éves és szintén nem tud mászni, kb. azt csinálja mint a tiéd "kinyujtja a lábacskáit és a feneke égnek áll!. Viszont már egyedul lépeget, úgyhogy az enyém már biztosan nem fog megtanulni mászni
2011. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha azt mondták nincs gond csak lusti, ne aggódj...esetleg dévényesnél voltál? mert ők olykor teljesen másként látják a babát.


lányom 10 hónapos, 2 hónappal hamarabb született. december elejétől járunk dévényre. két hete kezdett el mászni a kis térdein, és 1,5 hónapja ül magától. szóval mi is próbáltuk ösztönözni őt, nekünk azt mondta a dévényes hogy sokat legyen hason. szóval hiába próbáltunk segíteni neki hogy tegye a kis lábait előre, semmi nem használt.

aztán két hete ki kellet mennem a szobából, letettem a babát az ajtó felé. mire visszamentem fél perc múlva ugyanabban az irányban volt csak egy méterrel előrébb.

épen volt egy nagy puszedli a kezemben elkezdtem csalogatni...és folyt a könnyem mert az én lánykám szépen elkezdte pakolni a kis térdeit...persze puszedlit nem kapott csak sok sok puszit..no azóta megy mint a golyó.


legyen sokat lent a babád a földön, tegyél messzebb játékokat tőle amiket szeret. és már az is jó ha a kis popsiját nyujtogatja...az én lányom rugózott.és természetesen nem szabad semmit erőltetni, ha a baba felkészült, úgyis megcsinálja azt amit kell neki.

2011. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem fontos a mászás vagy ennek hiányában a kiváltás mert az indítja be az agy bizonyos részeit. dévény tornász ki tudja váltani.

addig meg anyuka tessék otthon sokat négykézlábazni mert így látja és talán rákap. de ha kihagyja sem kell aggódnod, 3 éves koráig ráér a mászás, ha nagyobb lesz majd sokat játszotok kutyusosat... :)

2011. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi járunk Dévény tornára, mert egy picit lazább a lányom izomzata.Tegnap töltötte be a 9 hónapot.Forog ezerrel, kúszik, és ha a mellkasa alatt tartom a kezem, akkor variálja a kúszást a mászással.De ő meg nem ül.Csak úgy, ha a kezére támaszkodik, és előre hajol, azt is csak addig tartja meg, amíg nem nyúl játékért,és ki nem mozdul az egyensúlyából.Ha ül, az jó jel, mert ahhoz is komoly izom munka kell.Nekem azt mondta a gyógytornász, hogy teljesen mindegy, hogy egy baba 8, vagy 11 hónaposan mászik, csak lehetőleg másszon, mert az jót tesz az agy fejlődésének.Lehet a babád előbb feláll, és onnan fog mászni, nem tudhatod.Én most másztatom itthon, naponta 6-7-szer néhány percig.Ami úgy néz ki, hogy négykézlábba teszem, és a lábait rakom előre.A kezeit pakolgatja ő maga.Gyanítom, hogy az én picimnek a karját kéne erősíteni.Mert feltérdelt ő már nem is egyszer, a karját felnyomja hason, de a kettőt nem köti össze.Szóval egyedül még nem állt négykézlábra.És amíg az nincs meg, mászás sem lesz.Próbálok nem aggódni, mert sokat erősödött, amióta tornázunk.Én meg az ülést várom, de nagyon-nagyon..
2011. jún. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Úgy is tudod másztatni, ha akarod, hogy törölközőt teszel a mellkasa alá, megfogod a 2 végét, és így "kényszeríted".Tetszeni nem fog neki:)) De lehet, hogy rákap.Ez könnyebb, mert így nincs gravitáció, nem kell megtartania a saját súlyát.Egyébként abból sincs gond, ha kihagyja, ezt a gyerekorvos mondta nekem.A barátnőm se mászott soha, mégis főiskolai diplomája van, semmiben nem szenvedett hátrányt.És nem egy ilyen kisgyereket ismerek, akik nem másztak.Okos, értelmes mindegyik.A gyógytornász szerint maga a másztatás is fejleszti a kicsit.Nyilván jobb, ha ő maga csinálja, de ez is jót tesz.
2011. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is majdnem kihagyta a mászást mikor elvittem Dévényeshez!Ő a következő gyakorlatokat ajánlotta.guggoltatás,térdeltetés,talicskázás!Viszont igazából az áttörést a lépcsőzés hozta meg!Kint a teraszon állandóan felmászott a lépcsőn majd 2 nap múlva mászott!

Szóval ezek segíthetnek!

2011. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!