Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír ennyit? 6 hete...

Miért sír ennyit? 6 hete született meg a kislányunk. Ő a második babánk, így már van némi rutinunk, azonban tanácstalanok vagyunk, hogy miért sír annyit.

Figyelt kérdés

Este sztenderden végigsírja a 20-23 között időszakot, de napközben is gyakran sír. Múlt szombaton reggel 9-től este 11-ig sírt, csak du 3-5 ig aludt, meg persze gyakran kifáradt. Nem tudjuk mihez kötni a sírást, ami gyakran ordításba vagy sikításba csap át - tehát valami komoly oka kell legyen. Sokszor van, hogy evés után a hasfájós sírás egész a következő etetésig tart, amikor meg már azért sír, mert megint éhes. Máskor meg teljesen tanácstalanok vagyunk, semmi nem segít (büfi, kaja, ringatás, átöltözés, új pelus, hideg, meleg, apa, anya ...). Orvos és védőnőnek sincs ötlete...

Volt valakinek hasonló tapasztalata?


2011. jún. 21. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Sokszor okozza a sírást a baba izmainak görcse, féloldalassága. (ezt általában látod is egy kézzel felemeled a hasa alatt vana tenyered és valamelyik oldalra "húz". ha leteszed akkor is általában az egyik oldalra hajtja a fejét)

Masszázs és torna segíthet rajta. pl Dévény. Egy állapotfelmérést szerintem megér.

2011. jún. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lányom is ilyen sírós baba volt, egészségügyileg mindent rendben találtak, úgyhogy végül ráfogták, hogy ilyen érzékeny idegrendszerű.
2011. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hasfájás, tejallergia? Az esti sírás talán hasfájás miatt lehet. Napközben álmos, csak nem tud elaludni? Nálunk csak kézben sétálva alszik el a mai napig, pedig már 17 hós. Ha kiviszed babakocsiban, akkor sem nyugszik meg?

Minél többet legyen kézben, a fizikai fájdalomra is jó a testközelség. Csak anyatejes? Valami fehér zaj nem nyugtatja meg? Pl. hajszárító?

2011. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

babakocsival teljesen vegyes a tapasztalat. van amikor végig alussza, máskor meg végig üvölt...

hajszárítót még nem próbáltam...

mondjuk vegyes kaját kap, mert a kimerültségtől nincs mindig tejem. és a sima hippo alergén tápra is érzékeny, ezért fel kellett íratnunk még ennél is tejmentesebb tápot.

2011. jún. 21. 23:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Én akkor a hasára tippelnék az érzékenysége miatt, biztos fáj szegénykémnek a pocija. Nem lehet tovább vizsgálni, talán még van valami gondja. Másik orvoshoz is elvinni, gondolom gasztro dokinál voltatok már vele. Barátnőm a kislányánál hasfájáskor használta a hajszárítót, náluk a zaj és a meleg is bejött.
2011. jún. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
gasztro dokiról még nem hallottam. hol találok olyat?
2011. jún. 21. 23:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Háát nem tudom hogy hányan hisznek ebben,hányan nem vagy hányan fogna hülyének nézni hányan nem,leírom amit gondolok aztán legfeljebb törlik a válaszom.

Szóval ugyanebben a cipőben vagyunk/voltunk mint ti.

Szintén második baba.Végül már nem tudtam vele mit tenni mint hagytam hogy kifáradjon.Azt hittem hogy előbb-utóbb helyre áll minden.De nem így volt.Egyszer édesanyámék eljöttek hozzánk és ő figyelte meg hogy amikor ordít akkor a sarkot nézi.Mondta hogy higgyem el ebben a házban van valami.Mindaddig nem akartam elhinni míg többször nem tapasztaltuk mi magunk is (most itt lakunk anyuméknál,de nem emiatt)hogy amikor hazamentünk üvöltésbe kezdett.Többet sírt otthon egy nap mint anyuméknál egy hét alatt.És ezt szó szerint értsd.Itt észre sem vesszük hogy van még egy babánk olyan jó baba.Föl akarjuk majd szenteltetni a házat és remélem minden helyre áll.Természetesen minden dolgot kizártunk ami miatt sírhatna gondolok itt pisi,kaki,éhség stb.

Tudom lesznek itt akik ebben nem hisznek de történt már velem is olyan ami miatt azt gondolom hogy igen is vannak és léteznek furcsa dolgok.

Azóta is bűntudatom van ha belegondolok hogy egyedül hagytam a szobában és ki tudja mi miatt sírt a kis drága!!!!!Most már egy percre sem hagyom ott egyedül ha elkezd sírni!!!!!

2011. jún. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is teljesen így jártunk,mint te.Szintén második baba volt és számomra ismeretlen okból rengeteget sírt.Napközben keveset aludt,szinte csak akkor szunnyadt el,ha már a visítós sírásban elfáradt.Sokszor én is sírtam vele együtt,nem tudtam mit tegyek,hogyan segíthetnék neki.Voltunk dokinál is,aki egyértelműen mindig azt mondta,hogy nyugi,a hasfájós babák sajnos ilyenek.nehéz velük.Mindenféle puffadás elleni vackot kipróbáltunk (Espumisan csepp és társai),de egyik sem hatott,nem vettem észre soha semmi változást.A sírásban a legérdekesebb az volt,hogy volt egy bizonyos időszak (este 6-tkor kezdődött 1/2 8-ig)amikor minden nap visítós sírás volt.De mintha csak csettintett volna valaki,minden nap ugyanabban az időpontban,és a babám rákezdett.Én is arra gyanakodtam,hogy valami komoly baj lehet,nem igaz,hogy ennek így kell mennie,de 3 és fél hónap küszködés után egyszer csak elmúlt.Nem kívánom senkinek sem ezt az időszakot,de hidd el,nincs semmi komoly baja.Valahogy át kell vészelni ezt a pocakfájós időszakot.Kitartás!sok erőt neked és türelmet :)
2011. jún. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gasztro doki a gasztroenterológus. gyerekorvostól kérj beutalót hozzá. Csinálnak hasi Uh-ot, megtapogatja a pocakját, és megpróbálja kideríteni, nincs e emésztési probléma, enyhe bélcsavarodás, meg ilyesmi.

Amit az utolsó írt, én nem tartom hülyeségnek, elég sok furcsa dolgot lehet hallani, de azért orvoshoz menjetek szerintem el.

Nekem a kislányom minden egyes nap a születésétől kezdve este 7 és 10 között majd eladta a lakást. Nem tudtuk mi lehet a baj, mire a védőnő közölte, hogy valószínű a szüléskor abban az időpontban érte valami hatás, és azt nem tudja kiheverni.

10 hetes kora körül szűntek meg az esti műsorok, addigra "érett meg" az idegrendszere. Amúgy a 6 hetes csípőficam szűrésen kiderült, hogy nagyon jobbra tart a baba, és folyton balra kellett forgatnom a fejét is, meg a bal oldalát kellett inkább erőltetnem neki. Mostmár mindkét oldalra elfordítja a fejét, használja mindkét kezét, és forog jobbra is balra is. Holnap lesz 13 hetes.

2011. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológusnál csodálom, hogy nem voltatok, ha ennyire érzékeny a tej valamelyik összetevőjére, hogy-hogy nem küldött el a gyerekorvos? Na mindegy. Megnyugtatásként, én elvinném. Aztán ha mindent rendben talál, marad a klasszikus hasfájás. Nálunk a tornáztatás vált be és az alvópárduc póz, volt hogy a karomon fekve el is aludt (én közben finoman nyomkodtam a hasát közben), az Espumisan és társai nem használtak. Én írtam a hajszárítózást, de azt mi nem próbáltuk, itt olvastam még a meggymag párnát is, van akinek az vált be. Ja és éjszakára hason altattam, úgy kijön a büfi is, ha maradna bent és valahogy akkor a hasa sem fájt neki úgy.

Nagyon sajnállak egyébként benneteket, gondolom Te is ki vagy már idegileg, hogy segítenél, de nem igazán tudsz neki.

2011. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!