Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol tudnék gyerek dalok...

Hol tudnék gyerek dalok furulya kottákat letölteni?

Figyelt kérdés
Lehet nem ide kellene írnom de tud valaki olyan oldalt, ahol gyerek dalok vannak ahol a szöveg és a kottája is meg van? Esetleg olyan is érdekelne ahol mutatja, hogyan lehet a mély hangokat is lefogni a furulyán. Kottát olvasni tudok.
2011. jún. 22. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Létezik a Furulyaiskola c. kötet, fogástáblázattal, ez könyvesboltban kapható.De fogástáblázatot itt is találsz: [link] Milyen furulyád van? (szoprán vagy alt)

Tudok egy (azaz két) nagyon hasznos könyvet is ajánlani, amit sokáig tudnál használni: Forrai Katalin: Ének az óvodában

Ének a Bölcsődében. Telis-tele vannak gyermekdalokkal, gyermekjátékdalokkal. hozzájuk le van írva a megfelelő mozgássor, játék is.

De itt is nézelődj: [link]

2011. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Szoprán furulyám van. Az az igazság, hogy szolfézs órámon kezdtem el egy kicsit tanulni de ott csak a felső hangokat tanultam meg lefogni és a mélyeket sajnos nem. Úgyhogy én teljesen kezdő vagyok,de szeretnék a lányomnak egy kicsit játszani.
2011. jún. 22. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
:) Ezekből biztosan sikerülni fog :) Nem olyan nehéz ám, mint amilyennek tűnik :) Ja! Úgy kezdd, hogy eleinte az A-h-kombinációt csinálod, majd eljutsz addig, míg mind a 3 felső lyuk le van fogva (G), innen, egyesével menj lefelé ! A C kicsit nehezebb, de ha picit oldalra fordítod (csavarod) a furulya alsó részét, könnyebb lesz mindkét lyukat befogni. Sok sikert! biztosan tetszeni fog a kicsinek! Megkérdezhetem, mennyi idős?
2011. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. 7 hónapos éppen alszik.Csak szeretném megtanulni mire nagyobb lesz mert szereti a zenét sokat éneklek neki, meg hallgatunk is klasszikusokat vele. Kicsit fura mert én hegedűn és zongorán tanultam de van időm. :) majd megbirkózom vele. Nem tudom, már próbálkoztam a mély hangokat is lefogni de amikor a skálán lefelé megyek akkor kicsit hamisnak hallom de szerintem csak én fogom le rosszul.
2011. jún. 22. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, azt nehéz elsajátítani, hogy mindig megfelelően fogd be a lyukakat. Ha csak egy pici fals levegő jut be, máris hamis. ja! emellett tudod picit hangolni is a furulyát. A síp rész és a középső rész közti összeillesztésnél picit nagyobb (csak hajszálnyi) rést hagysz, akkor más lesz a hang... jó füllel hallod, mikor tiszta. Sok sikert!
2011. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja!Ne akarj túl sok hangot egyszerre megtanulni! Először gyakorolj be kettőt, majd sorban, hosszabb gyakorlási időt hagyva egyenként a többit! ezért lenne jó a Furulyaiskola l.
2011. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ment mindenkinek a zöld kéz. :)

Majd még írok, hogy hogyan haladok.

2011. jún. 22. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!