Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kisfiam fogyott...

13 hónapos kisfiam fogyott egy hónap alatt 220g-ot. Korábban mindig szépen hízott. Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

Most 9660 g, 1 hónapja 9880 g volt. Előtte két hónap alatt kb fél kilót gyarapodott a súlya, és korábban is mindig hízott, nem volt gond.

Az hozzá tartozik, hogy ebben a hónapban kétszer is volt beteg, egyszer megfázott (két hétig volt náthás, és kb egy hete múlt el), egyszer pedig volt egy lázas hasmenéses vírusa hónap elején, ami 6 napig tartott.

Az evése viszont nem változott a betegségek alatt, ugyanolyan jó étvágyú volt mint korábban, és korábban se fogyott soha, amikor beteg volt, maximum csak nagyon kevés volt a súlygyarapodás.

Egyébként teljesen átlagos testalkatú, nem sovány, de nem is kövér, inkább csak magas (77 cm).

És még annyi, hogy nem most kezdett járni, már 10 hós kora óta megy, úgyhogy arra sem tudom fogni a fogyást, és mikor megindult, akkor is hízott ugyanúgy.


2011. jún. 22. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Aggódni nincs okod. A betegségek, főleg a hasmenés okozhatnak enyhe súlycsökkenést, főleg, hogy 1 éves kor után eleve keveset hínak havonta. Emellett a járás megtanulása miatt eleve több energiát használ el a szervezete, kevesebb jut "tartaléknak".
2011. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Magamtól én sem valószínű, hogy rosszra gondolnék, csak a védőnő úgy a fülembe ültette a bogarat, hogy hát ez nagyon nem normális dolog, semmiképp sem szabadna fogynia egy babának, és megijedtem egy kicsit, hogy akkor ez most tényleg valami komoly baj jele lehet.
2011. jún. 22. 13:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! A kislányom azóta nem hízott 1 grammot se, mióta jár. Sőt, úgy megnyúlt, mint egy kis fűszál:)
2011. jún. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!