Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki korábban kezdte a hozzátáp...

Aki korábban kezdte a hozzátáplálást mint 6 hónap, az az ételekkel is gyorsabban halad? Mindent hamarabb vezet be, mint ahogy lehetne? Mennyire kell betartani az írtakat?

Figyelt kérdés
Csak pár hétre gondolok. Konkrétan a túrót, joghurtot 7 hónapos kortól olvastam. Babám most 6,5 hónapos. Számít ez a 2-3 hét? Én korábban kezdtem hozzátáplálni, mert tápszeres.
2011. szept. 15. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
én az elejét nyújtottam el, tehát nem vezettem be korábban az ételeket, hanem amit ehetett már, abból variáltam minden nap
2011. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát az én lányom 10 hósan kóstolta a joghurtot, túrót még nem evett. Egyébként nemigen szereti a tejes dolgokat.

Én 6,5 hósan még nem adnék neki...

2011. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia


nekem a védőnő azt mondta, hogy pl uzsonnára kaphat gyümölcsös túrót, vagy gyümölccsel elkevert joghurtot, olyan 7 hónapos korától

2011. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztem igen,az gyorsabban is halad. Pont nemrég láttam erre nem is egy táplálási táblázatot,amiben nem korok szerint van írva,mit ehet a baba,hanem úgy osztályoz,hogy hány hónap telt el a hozzátáplálás óta. Nekem ez nagyon tetszett,mert logikus,hogy pl. hiába írják,hogy 7 hónaposan lehet túrót,joghurtot adni,nyilván nem adod egy olyan babának,aki csak 6 hónapos korától kezd pl. még csak almát enni. De annak a babának,akinek már 3-4 hónapos kora óta folyik a hozzátáplálás,annak odaadhatod.Én adoma túrót 7 hónapos ikreimnek (kb. 1 hete), de őket 3,5 hónapos koruktól táplálom hozzá...
2011. szept. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt én is így gondolom, mert nekik ugyebár már hozzá van szokva a gyomruk másfajta ételekhez is. Ez így tényleg logikus. Milyen igaz! Hát az tényleg nem ad 7 hónaptól túrót aki csak 6 hónaposan kapott almát. Azért is szeretnék túrót adni, mert azt gyümivel szokták összerakni, ő meg imádja a gyümölcsöket. És akkor már nem az "uncsi" sima gyümölcspép lenne, hanem egy kicsit izgibb :)
2011. szept. 15. 15:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ám:) Lassan a joghurtot is megpróbálom nekik,de addig is úgy néz ki szeretik ezeket a gyümis túrókrémeket! Próbáld meg meggyel,az enyéim imádják!

IKres

2011. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lányom is 6,5 hónapos. 4 hónapos kora óta táplálom hozzá, 6 hónapos kora óta kap babajoghurtot (ami 6 hónapos kortól van), és üveges tejbegrízt is (Hipp-es, és imádja). Szóval én jövő héten megkóstoltatom vele a Kecskeméti joghurtos és túrós desszertet is. De csak azért, mert már kapott tejterméket. Most hétvégén akartam, de most nem leszünk itthon, máshol meg nem kísérletezek vele.

Mondjuk én úgy gondolom, hogy kóstoltathatod már nyugodtan vele.

2011. szept. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi 5 és fél hónaposak vagyunk!

Ez a napi rendünk:

hajnalban szopi

6:30körül szopi

9-körül reggeli-tejpép

12-körül ebéd-főzeléket utálja,zöldséget szintén-most az almás-banános csirkehúsinál tartunk,nagyon szereti

15-körül gyümölcs

18-körül tejpépet kapott miután már itt se volt tej,doki néni sinlacot írt fel,természetesen nem szereti,így nagyon gondolkodom,hogy veszek neki gyümi joghurtot,amit 6 hótól lehet adni,úgy döntöttem 1 hét múlva veszek,akkor betölti a 24. hetet

20:30 körül szopi(már nem mérem,mert tuti kiakadnék a mennyiségen,de ma is kínáltam pótlással és nem kell neki)


Én az 5 hós bébiételt is max 1 héttel hamarabb adtam,így a joghurtot is bevállalom! sőt 3,5 hósan volt egy szopi sztrájk,akkor HA-s pépet kapott,azzal lábaltuk ki!


sok sikert:o)

2011. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!