Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukám engem 8 hónapra...

Anyukám engem 8 hónapra (2800gr), hugomat 7 hónap egy hétre (2400gr) szülte. Mennyi az esélye, hogy korábban fogok szülni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 9. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
szerintem ez toled fugg. azon belul sokmindentol, pl dohanyzol e, meg ilyesmik. a koraszulest foleg a terhesseg korulmenyei, meg hogy a mamad mit csinalt a terhesseg alatt, azok befolyasoljak. Én még nem hallottam olyat, hogy ez orokletes dolog (bar ez nem zarja ki, sokmindenrol nem hallottam :D)
2008. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nem jelent semmit rád nézve! Az én anyukám sajnos ötször vetélt el mielőtt én sikerültem. Volt olyan babája aki elmúlt 22 hetes. Akkoriban nem vették észre, hogy terhességi cukra van. Ez már 30 éve történt. Azóta nagyon sokat fejlődött a szülészet tudománya, lehet hogy anyukád esetében is valamilyen fel nem ismert probléma okozta a koraszülést.

2008. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Bár igaz, hogy anyunak volt még egy szülése (időre), de akkor a baba nyakára tekeredett a zsinór és sajnos meghalt. De nekem és a hugomnak is ezzel volt gondunk (nyakra tekeredett zsinórral) remélem nálunk ilyen ne lesz. Teljesen be vagyok pánikolva ettől, meg az egész szüléstől is.
2008. szept. 9. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Én is ettől féltem. Anyukámnak volt egy hat hónapra született babája aki meghalt. Aztán jöttem én meg az ikertesóm. Nyolc hónapra születtünk. Én 1,20 Kg-val és 32 cm-el, a tesóm 1,30 Kg-val és 34 cm-el. Ő volt az idősebb 10 perccel színtén kislány. Úgy volt hogy én nem maradok meg, őt levették a lélegeztető gépről mert úgy vélték már elég erős a tüdeje. Aztán a harmadik nap éjszaka fuldoklott de a nővér elaludt és nem vette észre, ezért a nővérem meghalt. Én háromszor kaptam teljes vérátömlesztést és két hónapos koromban vihetett haza az anyukám. Ezek után gondolhatod hogy én is végig idegeskedtem a kilenc hónapot. De fölösleges volt. Gyönyörű egészséges kislányom született 3540 Kg-val és 56 cm-el, pontosan a kiírt napon szültem. Szóval ne aggódj nem lesz semmi baj! A köldökzsinór csavarodás pedig nem örökletes dolog, úgyhogy nyugodj meg! Koncentrálj a kisbabádra élvezd ki a várandósság minden pillanatát és pihenjél sokat! Biztosan szedsz valamilyen terhes vitamint is ami színtén jótékonyan hat a babára. A táplálkozásra is tuti odafigyelsz, úgyhogy kívánok neked könnyű szülést és boldog babázást! 4,5 hós kislány anyukája
2008. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!