Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a nagy még szopizik és...

Ha a nagy még szopizik és úton van a tesó akkor el kell választani a nagyot? Vagy lesz elég tejem a kicsinek is? Vagy jobb ha elapasztom a tejcsim és majd újra indul?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Ha panaszmentes a terhességed, nem vagy vérzés vagy görcsök miatt veszélyeztetett, akkor nyugodtan szoptathatsz tovább! A picinek lesz elég, hisz magát a tejtermelést majd a szülés közben a lepény leválása után felszabaduló hormonok indítják be. ismerek olyat, aki "tandem" szoptatta az újszülöttjét és a 13 hónapos "nagyot".

2011. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
kérdezd meg a védőnőt. úgy tudom terhesség alatt nem szabad szoptatni mert koraszülést eredményezhet a felszabaduló hormonok vagy lepényleválást :S
2011. jún. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ne ez az a kérdés, ami aztán abszolút megosztja még a szakembereket is. Egyik szerint simán lehet, másik szerint tilos.

Egy ismerősöm volt, aki még szoptatott és terhes lett, neki akkor azt mondta a dokija, hogy amíg nincs görcs, vérzés, addig nyugodtan szoptasson, hiszen abszolút problémamentes volt az első terhessége. Hát nem volt se görcs, se vérzés, mégis a 12. uh-n már nem volt szívhang. Utána még hébe-hóba szoptatott, de amint újra pozitív lett a teszt, leválasztotta a gyerekét.

2011. júl. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 18 hónapos,szeptemberre jön a kistesó.Szoptattam a lányomat,de 16 hónapos korára leválasztotta saját magát a ciciről.Nem értek hozzá,de lehet,hogy a tej összetétele miatt nem kellett neki vagy csak most érett meg rá,hogy nem kell neki.

Nekem senki nem mondta,hogy nem szoptathatok.A védőnőm mondta,hogy ismer olyan anyukát,akinek a gyereke a szülésig szopott és mondta az anyjának,hogy mikor hazajön,akkor már nem kell neki a cici.Hazaértek és mivel látta,hogy a kistesó szopizik,így ő neki is kellett,így a két gyerek egy darabig együtt cicizett! :)

2011. júl. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont 1 éves volt a lányom, amikor megfogant a testvére. Végig kérte a szopit terhesség alatt.

Én kikértem a védőnő és a nőgyógyászom tanácsát. Ők az azonnali elválasztást javasolták.

Nem tettem.

Kikértem egy szoptatási tanácsadó tanácsát, ő szerinte nyugodtan szoptathatom, ha nincsenek görcseim, méhösszehúzódások. Hát nem voltak:)

Megszületett a kistestvére és tandemben szopiztak jó ideig, mindenki örömére:)


Neked kell érezned, hogy megvisel-e, hogy szívesen teszed-e.

Szülés után pedig nem volt kisebesedett, fájó mellbimbóm, mert már be volt járatva:)

A tej igény szerint termelődik!

2011. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem abbahagyta magától a nagy, mikor terhes lettem. nem tudtam, miért nem szopik.viszont nem apasztottam semmit ,csak lefejtem kicsit, hogy ne feszüljön a cici. Mikor a kicsi megszületett, rögtön volt tejem.
2011. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm aki már 9 éve szoptat :)

Az első szopott 3-4 évig,közben jött a második,az is szopott 4 évig és most a kicsi is szopizik :D

Soha semmi baj nem volt a terhességeivel./Hihetetlen nem?Ha nem látom el sem hiszem/

2011. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!Ha panaszmentes a terhességed, ne aggódj a szopizás miatt.

Nekem még cicizett a fiam, amikor teherbe estem. Közben elment a tejem, de ő tovább cicizett. MEgszületett a hugi (21 hónapos volt a fiam) és beindult a tej. Első este, amikor a kórházból hazajöttem, jött a fiam cicizni - mondtam, hogy vigyázz - jönni fog tejcsi. Elkezdett szopizni, megállapította, hogy nem jön tejcsi. Mondtam, hogy még szívjon egyet-kettőt és jönni fog. Jött is - elmosolyodott, nyugtázta hogy jön tejcsi. A Hugi most 5 hetes, a nagyfiam kitartóan szopizik reggel-este és mindenkinek jut elég tej. Sőt, a fiam leüríti a cicit, így nincs gyulladás. Jobb, mint a mellszívó - nekem sosem ment a fejés :).


Sok boldogságot!

2011. júl. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!