Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák viszonylag korai...

Anyukák viszonylag korai mozgásfejlődésű babákkal, érdekelne nálatok hogyan alakultak a továbbiak?

Figyelt kérdés
A babám most négy hónapos. Viszonylag korán, olyan két és fél hónaposan átfordult hasról hátra, majd három és fél hónaposan hátról hasra, most pedig ilyen kukacszerű mozdulatokkal (felhúzza a hátsó lábait teljesen, így a törzse kissé felemelkedik majd kirúgja magát) elaraszol vagy kúszik, nem tudom ezt nevezhetem-e annak a vágyott játékért. Szóval az érdekelne, ha van még itt anyuka akinek a babája ennyire sietett, akkor a további mérföldköveket az a baba mikor lépte meg? Pl: mikor tudott ülni, mászni, járni stb.? Volt-e hátránya vagy előnye ennek a korai mozgásfejlődésnek?
2011. jún. 22. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:

5 hónaposan ült,6 hónaposan bútorokba kapaszkodva felállt,8 hónaposan magától állt fel és 9 hónaposan indult el egyedül.

Mászni nem sokat mászott mert a kishölgynek nem tetszett,hogy a térde a földet súrolja.


Egy hátránya volt,hogy korán kezdett el járni...hamar kellett utána futkosni.

Most 18 hónapos és a fogaiból is csak a 4 hátsó van hátra!Nagy hajjal született és már lassan fonhatom be,olyan hosszú! :D

2011. jún. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Barátnőm kisfia 6 hónaposan már ült, állt, kapaszkodva lépegetett, négykézlábazott, szóval mindent csinált. Ehhez képest az első önálló lépéseit csak 1 évesen tette meg, amikor az én gyerekem is (az én gyerekem mindent akkor csinált, mint az átlag).

Most a második babám 5 hónaposan már szabályosan kúszott, most 8 hónapos és még mindig csak kúszik, pedig azt hittem, hogy 6 hónaposan már négykézlábazni fog.

Egy másik barátnőm kisfia kb 8 hónapos koráig csak a hátán feküdt, nem csinált semmit, aztán hirtelen mindent, 9,5 hónaposan már egyedül járt önállóan!!

Végül is arra akartam kilyukadni, hogy mindegy mit mikor kezd a gyerek, nagyjából 1 évesen azonos a gyerekek mozgása, addigra az ÁTLAG már tud járni, mászni, stb.

2011. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam átlagos mozgásfejlődésű volt, 8 hónaposan állt fel,elmúlt egy éves mikor elindult,figyelemzavaros hiperaktív.

A kislányom 6,5 hónaposan felállt,9 és fél hónaposan stabilan áll,előrenyújtott kezekkel már egy-két lépést meg is tesz...bevallom izgulok,hogy nála is fenáll e majd a sajátos idegrendszeri állapot.

2011. jún. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

pont azt hagytad ki, hogy mennyi idős a babád most :) pedig érdekelne :) nagyon ügyes!

enyém mindent hónapfordulón csinált :D

5hónaposan kezdett kúszni

6hónaposan felült és elkezdett mászni

7hónaposan felállt

nem tudom a bútorok mellett sétálást dátumhoz kötni de 8 hósan már a szobát a fal mellett körbejárta és mégis "csak" a szülinapján indult el :)

hátránya lett, elgörbült a pici lába, de úgy néz ki helyre fog jönni :))) foggal nagyon lemaradt, 19hónapos és még csak a ketteseket várjuk :(

2011. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3,5 hónaposan forgott oda-vissza.

5 hónapos 1 hetesen kezdett kúszni, 2 hetesen mászni, 3 hetesen felült és pont 6 hónaposan felállt.

3 nap híjján 8 hónaposan megtette az első 6 lépést kapaszkodás nélkül. ő sosem lett vezetgetve.

nagyon féltem, h nem lesz-e vmi baja a lábainak, de eddig úgy tűnik h nem.

20 hónaposan kezdett páros lábbal ugrani,most az a sláger.

most 21 hónapos. a beszédben viszont a vele egykorú társaitól el van maradva, még csak kb 10 szót mond. de a védőnő azt mondta h ez várható volt, mert a mozgás és a beszéd nem tud egyszerre fejlődni.

most pedig már olyan gyors h én nem bírom elkapni - 35 hetes pocakos vagyok-mindenre felmászik, ha ébren van kb 2 percet nem tud megülni egy helyben, nyugodtan.

2011. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szomszéd kisfiú nagyon hamar felállt (asszem 6 hó körül), majd mászász kihagyásával hamar kezdett járni ( nemtom ponosan mikor). A beszéde elég későn indult meg (2,5 éves kora után), viszont egyből 3-4 szavas mondatokkal beszélt.

A bölcsiben a fejlesztő szakember 3 évesen jelezte, hogy a kezével végzett finom mozgásai elég "visszamaradottak". pl. emiatt nem tudott akkor még szépen kanállal enni és hasonlók. De egyáltalán nem volt orvosi eset. Már 4 éves múlt és minden oké nála.

2011. jún. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de ez a "hátsó lábait" nagyon tetszik :))

Gratulálok, nagyon ügyes a babád!!!

2011. jún. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok! Az nekem is! :))
2011. jún. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jujj hoppá észre sem vettem ezt a lábas dolgot :D
2011. jún. 23. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!