Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire átlagos viselkedés...

Mennyire átlagos viselkedés egy 10 hónapos babától, hogy etetés közben valamivel le kell kötni a figyelmét, mert különben feláll, nem eszik?

Figyelt kérdés
Pelenkázás közben is folyton felállna,ha csak nem találok valami érdekeset amit a kezébe adok.
2011. jún. 23. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
ha éhes,akkor eszik,ne bohockodj neki az asztalnál....
2011. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Már a nagyobb tesójánál is ez volt,azért aggódom,mert a nagyobb figyelemzavaros hiperaktív és ugyanezt csinálta ő is.

Nagyon sovány a mai napig és ha nem játszik közben valamivel akkor nem köti le az evés,nem enne egész nap akár,ha őrajta múlna.Evés közben feláll szalad 3 kört,aztán egy másodpercre visszaül,az állapotával jár mindez,bár a túlmozgásosság egy ici-picit már talán javult ahogy nagyobb lett.A pszichológus azt kérte,hogy emiatt a túlmozgásosság miatt ne bűntessem,legyek nagyon türelmes,mert nem tehet róla.

Nem szokásom erőltetni,de az ember próbálkozik,hogy legalább néhány falatot egyen a gyemeke.

2011. jún. 23. 11:06
 3/11 anonim ***** válasza:
11 honapos a fiam, de ö amikor éhes, nyitja a száját, de le kell foglalni mert mindig az kell neki ami földön van játék, néha adok a kezébe egy kanalat, és igy eszik,.. vagy nézi közben a reklámokat:)
2011. jún. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak,nagyon köszönöm!!!

Akkor tehát akár átlagos viselkedésről van szó :-) .

2011. jún. 23. 11:13
 5/11 anonim ***** válasza:
akkor nekem szerencsém van fiammal. mondjuk én az első pillanattól kezdve úgy próbáltam csinálni, h evés közben eszünk, nem tv, játék... és szerencsére ha evés van, akkor eszik szépen várja a falatot, nem bohóckodik, csak ha már jóllakott, innen tudom, h már nem éhes.
2011. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez van.Minimum 3 játék,külön kanál,egy külön pohár,amikkel játszhat,különben kapkodja a fejét,jár keze lába,mindenhova jut kaja,csak a szájába nem:)

Emellett vagy mesét néz,vagy énekelek neki.

Ja,és a pelenkázás dettó:))

2011. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"akkor nekem szerencsém van fiammal. mondjuk én az első pillanattól kezdve úgy próbáltam csinálni, h evés közben eszünk, nem tv, játék... és szerencsére ha evés van, akkor eszik szépen várja a falatot, nem bohóckodik, csak ha már jóllakott, innen tudom, h már nem éhes.

"


Nyílván ő egészséges és nem terelődik a figyelme el állandóan,a hiperaktív gyerekekre jellemző,hogy igényelnek valamiféle érdekes figyelemfentartást és közben úgy kell a szájukba belopni a falatot.


Nem bohóckodásból nem tudnak koncentrálni a figyelemzavaros hiperaktív gyerekek például az evés közben sem bírják a monotómiát , nem is szoktatási hibából,ők másképp működnek,minimum dupla energiát igényelnek a szülő részéről.


Sajnos ha abból indulok ki,hogy a kissebb egyértelműen olyan élénk,mozgékony mint a nagyobb volt ekkoriban ,akkor nagy esély van arra,hogy ő is hiperaktív lesz és számolhatunk azokra nehézségekre amelyek nagyon megnehezítik ezeknek a gyerekekenek az életét...bárcsak tévednék.

2011. jún. 23. 12:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam is ezvan..szerintem normális!10 hónapos a csajom.
2011. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a mai napig el kell terelnem a figyelmét a fiamnak evésnél,pedig már 21 hónapos,és ő nem mutatja a hiperaktivitás tüneteit,csak nem szeret enni.aki azt írta,hogy ne bohóckodj,mert stb. az örüljön,hogy az ő gyereke jól eszik és várja a falatot.nem tudom miért nem lehet megérteni,hogy nem minden gyerek egyforma.
2011. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is csak úgy eszik, ha közben van valami a kezében énekelek, állat hangot utánozok, mondókázok....és teljesen "normális" gyerek.Bár az én ismeretségi körömben 10gyerekből 8 így eszik.

A pelenkázásról már ne is beszéljünk,az a 2perc a legnagyobb büntetés hogy nyugton kéne maradni.

2011. jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!