Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek el babátoknak...

Mikor kezdtetek el babátoknak kenyérfalatkákat adni valami feltéttel (vaj, vajkrém, hasonlók)?

Figyelt kérdés
Mikor adtátok?Reggelire,vacsira szopi vagy tápszer mellé?
2011. jún. 23. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
8-9 hónaposan, tízóraira (ez volt nálunk tulképp a reggeli).
2011. jún. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Reggel táp. Tízóraira falatkák, 10 hónapos korától, ha jól emlékszem :)
2011. jún. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

9 hónaposan reggeli és tízórai között:)

Mondjuk ő többet kent szét a padlón,mint amit megevett,de ha én ettem neki is kellett adnom,mert nem hagyott békén.

2011. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen, ez van nálunk is.Kisfiam 8 hónapos, és nem tudok úgy reggelizni, hogy ne adjak neki...mostanában fél7 fele szopizik, visszaalszik fél8-8ig, akkor kap reggelit, majd 11 körül gyümit.

Jó ez így ugye?Lehet hülyeség,de mivel mosatnába annyit mondják, hogy nem jó a sok szénhidrát, hogy ezen gondolkozok a fiammal kapcsolatban is....mondjuk ő fejlődésben van, szóval szüksége van rá.Amúgy még minimum 5x szopizik, van hogy 6x ebben a nagy melegben.

2011. jún. 23. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:
7 hónaposan már kapott néhány kenyér darabkát, kifli csücsköt, hogy szokja.De rendszeresen csak 8 hónapos korától.Minden reggel tápszer után kap pici vajas kenyér darabkákat, és gyümölccsel fejezzük be.Néha amikor vacsorázom, akkor is kinézi a számból, de akkor nem etetem vele, csak néhány falatot kap.Lehet rá már lekvárt is tenni, az is csak gyümölcs és cukor, semmi más.Mondjuk, én még csak kétszer adtam neki, mert anyukám vett neki linzer karikát, és muszáj volt megkóstolnia:))Májkrémet én még nem adok, tele van minden felesleges dologgal.De a kifli csücsökkel vigyázz, mert egyszer öklendezett tőle a lányom.Ott voltam végig vele, a kezébe adtam a kiflit, és akkora falatot leharapott az egy szem fogával, hogy elvörösödött, és öklendezett.Nagyon megijedtem, felkaptam, de szerencsére le tudta nyelni.Azóta nem adtam a kezébe, inkább én morzsázgatok neki, és a szájába adom.Nekünk egyenesen ajánlotta a gyerekorvos a kiflit, zsömlét, és a lisztes rántást a főzelékbe.Most már 9 hónapos, és szüksége van rá.
2011. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

jaaj köszi, tök jó, hogy ezt leírtad:)Mert volt, aki mondta, hogy vigyázzak a kenyérre, szénhidrát, nehogy elhízzon.Na de szénhidrátra is szüksége van, hiszen pici.Persze mértékkel.

Igen, figyelek én is, nehogy nagy darab kerüljön a szájába, azzal a 2 pici fogával akkorákat tud harapni:)

Tényleg azt mondta a dokid, hogy még jó is?

2011. jún. 23. 18:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, nekünk gastroenterológus főorvos ajánlotta a kiflit, és a lisztes rántást, még rá is írta a papírra.Azért járunk hozzá, mert akármit csinálok, alig hízik a lányom.Igen, szükségük van rá, de én a gluténra gondoltam most, nem a szénhidrátra.De arra is szükségük van!Gondolj bele, ha te nem ehetnél kenyeret vagy más péksütiket.Később úgyis kapni fog mindenfélét, felesleges titkolni a kiflit a gyerekek elől:))
2011. jún. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igen, igazad van!Tényleg én is, férjem is eszünk minden nap kenyeret, péksüteményt, és mégsem vagyunk elhízva, egészségesek vagyunk.

Köszönöm!!!:)

2011. jún. 24. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!