Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítene aki érti hogy hogy...

Segítene aki érti hogy hogy is van ez? A szabadság idején kaphatom a gyest? És ha terhes leszek akkor táppénz mellett jár gyes?

Figyelt kérdés
Május közepétől gyes-en vagyok. Nyár közepe körül veszem ki a munkahelyen a szabadságaimat, szeptembertől megyek vissza dolgozni. Tervezzük a tesót, remélem addig összejön. szeptembertől 6 órába leszek, eddig 8-ban voltam.
2011. jún. 22. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szabadságon vagy akkor elvileg visszamentél dolgozni, csak ugye először kötelező felhasználni az előző éves szabadságot. Ha 6 órában vesznek vissza akkor kaphatod a gyest is. Táppénz mellett már szerintem nem jár a gyes. Vagy egyik vagy másik, de ez nem biztos.
2011. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak szeptembertől leszek 6 órás munkaviszonyba, addig 8- ban míg lejár a szabi. Vagy olyat lehetséges hogy a szabadság megkezdése előtt már 6 órában legyek? Bár az még a 8 órás munkaviszonyból marad.
2011. jún. 22. 15:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha 8 órában fogsz dolgozni akkor vissza kell mondanod a gyest és ha 6 órában leszel újra megigényelheted. De nem értem, hogy szabadság alatt miért 8 órában vesznek vissza?
2011. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én sem értem:( Akkor szólok a munkaügynek, hogy szabi idején is szeretnék már 6 órás lenni, ha ezt lehet.
2011. jún. 22. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a szabis időszak alatt már 6 órás a szerződésed, akkor kaphatod a gyest. Mivel azonban írtad, hogy csak szeptembertől leszel 6 órás, így nem.

Számold ki, hogy mivel jársz jobban:

8 órás fizetés szeptemberig vagy 6 órás + gyes. Durván nettó 100 fölött jobb a 8 órás, mint a 6+gyes. Egyébként lehetséges, hogy már a szabis időszakod alatt 6 órában vagy, de akkor azzal számolj, hogy a szabis pénzedet is 6 órára fogod kapni. Ugyanis a szabis nyilvántartás napokban van, nem pedig órákban, szóval hiába van a 8 órás időszakodból, azt 6 órásban fogják kifizetni.

2011. jan. 1-től mehet a táppénz és gyes egyszerre, nincs már olyan kitétel, hogy annyi a táppénzes napok száma, amennyit a gyes mellett dolgozott. Arra azonban vigyázni kell, hogy ha jövőre igényled meg a táppénzt, akkor a minimálbér után fogod kapni, mivel idén nincs 180 bérezett napod és nem azért nincs, mert táppénzben, tgyásban, gyedben részesültél. Ha még idén elmész táppénzre, akkor nincs ezzel gond, tavalyi évet nézik, amikor gyedet kaptál, így a gyed alapod lesz a táppénz alapja is.

2011. jún. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, igazán hasznos válaszokat kaptam:)

A bejelentett bérem eddig 89600ft volt, most 96000ft körül van.

2011. jún. 22. 15:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor neked jobban megéri az, ha már most 6 órás lesz a szerződésed és mellette igényled a gyest. Beszéld meg a munkaüggyel, nekik is jó (kevesebb bruttó után kevesebb a befizetnivaló).
2011. jún. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. jún. 22. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!