Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már elkezdtétek a hozzá...

Ha már elkezdtétek a hozzá táplálást, hogy telik egy napotok? Anyatejes 5-6 hónapos babákra lennék kíváncsi

Figyelt kérdés

A fiam 5 hónapos, s most fogjuk elkezdeni a hozzátáplálást, orvos tanácsára. Érdekelne, hogy nektek hogy zajlik egy nap? Mindig ugyanabban az időben van a reggeli gyümi, s déli főzelék kínálása? Azt mondta a gyerekorvos, alma, barackkal kezdjünk reggel, s délben adjak főzeléket neki.

Azzal is akartam, de nem tudtam hogy a déli étkezést is egyből ki kell váltani. Ez hogy működik?

Azt hittem főzeléket később kell adni a babának, s először egy étkezést váltsunk ki.

S a napirendet, hogy zajlik? Reggeltől estig ugyanabban az időben vannak nálatok a kínálgatások, s szopik?

Leírnátok nálatok hogy van?


Remélem valamennyire érthető voltam, s köszönöm előre is a válaszokat!


2011. jún. 23. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyerekorvosotok egy kicsit kapkod, bár nem akarom őt felülbírálni.

Én így csináltam a hozzátáplálást:

- először csak kóstolás délelőtt, utána szopi

- ez kb 1 hónapig, utána délben is kanalas étel

Ha egyből reggel és délben is adsz a babádnak kanalas ételt, abból nagy ordítás lesz a hasfájástól.

Nem kell egyből kiváltani, hanem figyelni kell a baba jelzéseit.

2011. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük úgy,hogy délelőtt az egyik szopi előtt kóstoltattam,majd megszoptattam.Amivel nem volt gondja,abból másnap délután már kapott annyit,amennyit szívesen megevett.Napirendünk nem volt még akkor,és kb 7 hónapos korában váltottam csak ki étkezést,viszont már nem akart egész nap rajtam lógni,és elkezdett rendesen hízni is.
2011. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is szeretném 6 hónapos koráig szoptatni, még csak ezút fogunk a védőnővel is beszélni, hogy szerinte is érdemes-e, mert 3 hét telt el a legutóbbi mérése óta, s csak 130 grammot hízott. Gy.orvos szerint kevés. Hát én is úgy akartam elkezdni, hogy elsőnek csak reggelente pár kanál, s az ebéd pár hó múlva is ráér, mert mindenhol ezt olvastam.


A napirendre azért lennnék kíváncsi mert korábban itt olvastam, hogy be van osztva, hogy pl. reggel szopi, s kb. 9 körül almalé kostoltatás, s előtte vagy utána szopi. S ez így le van vezetve estig, aki már ebédet is ad. Innen gondoltam, hogy kell lennie.

Ti mindig más időpontban kostoltatjátok vagy ugyan abban amikor elkezdtétek?

Én arra gondoltam, hogy legkésőbb 9re fel szokott kelni, s reggeli első szopi után, ha 9 körül kijön a következő, elsőnek cicivel kínálom, s aztán 2 kanálnyi almalé kezdésnek. S ti melyik fajta almát veszitek? Mert azt is hallottam, hogy az édesebbel kell kezdeni. Nem nagyon szeretem az almát, így ehhez nem értek.

2011. jún. 23. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi 6 hónaposan kezdtük,most lesz 7 hónapos a fiam.Nem váltottunk ki még étkezést,mert ő éjjel alszik ,nappal nem iszik mást,csak cicizik,ezért én a napi 5*szopihoz ragaszkodom,mert bőven van tej,ezért mi csak elkezdtünk kóstolgatni.Gyümölccsel kezdtünk/alma majd barack/délelőtt lének adom,délután pépnek.Utána szopizik.Pár napja a déli főzeléket is bevezettük,még csak krumpli/gyümölccsel/husi nélkül.Az időpontok nem változnak,főzelék szerintem is ráér még,először a gyümit ismerje meg,napirend az ébredéshez igazodik,támpont az első szopi,3 óránként szopizik,ezért ha 7-8 körül kel,akkor 10 körül gyümilé+szopi,13 kor főzelék+szopi,16-17 felé gyümipép+szopi.Az eleje nehéz volt,6 hónapig csak szopott,volt 1 hét is,mire elfogadta a gyümölcslét,most már szépen eszi-kiskanálról-eleinte szopizta azt is.Jó tanács:minél folyékonyabb legyen eleinte,még a pép is sűrű volt az anyatej után.Főzeléket is jól higítom,úgy jobban megy,almalével kezdd,ha nem ízlik,próbáld a barackot,a fiamnak az nagyon ízlett,utána jobban elfogadta az almát is.
2011. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor nem kell pontosan ezek szerint betartani azt az órához ragaszkodást, plusz mínusz prá perccel, ha jól értelmezem. Amikor felkelt, onnantól számoljam a 2-3 órát, az éhségéhez igazítva. Hát remélem ha nem mondok pontos dátumot apósnak, hozzátápláláskor csak figyelembe veszi, hogy ő alkalmazkodjon a babához, s ne mi alkalmazkodjunk mindig hozzá :(
2011. jún. 23. 15:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.Mi úgy kezdtük,hogy 7-kor kel,szopi.10-kor szopi előtt megkóstoltuk az alma levét/édeset próbálj adni,én a piacon veszem,mondom a bácsinknak,hogy a babának lesz,direkt olyat ad,ők már tudják/egy-két kanál,pofákat fog vágni,az enyém mosolygott nagyokat,azt hitte,új játék van.Másnap újra így,ha elfogadja,mehet 3-4 kanál.Harmadnap megpróbálhatsz még több kanállal adni,esetleg a délutáni szopi előtt újra.Ha nem elég az anyatej,azért adod,akkor úgyis el fogja fogadni,mert éhes.A főzelék nálunk 3 héttel később kezdődött,a mennyisége ma sem több,mint egy pici krumpli,egy barack és ezt 2 nap alatt eszi meg-tehát minimális,csak kóstolgatja,az anyatej a számottevő táplálék nálunk.

Picit macerásabb,mint a szopi,de hamar kialakítod,hogy jó nektek,mi is eltervezzük előre,mit eszünk,megveszem/van itthon bébiétel is mindig biztonságnak/pl.tudom,hogy kelni fog 5 felé,éhes lesz,akkor fél 5-kor felteszem a krumplit főni,mire felkel,tisztába teszem kész,beültetem a pihenőszékbe,már tudja,hogy enni fog és várja,addig gyors összeturmixolom a gyümölccsel és frissen adom.Én nem fixáltam le,hogy a főzelék csak délben mehet,mivel mi csak 2*eszünk,most azt délután kapja,később majd délre tesszük át,most még mindegy neki,szerintem.Remélem nagyjából értelmes,ahogy így leírtam.Csak elkezdeni bonyolult,gyorsan belejössz.

2011. jún. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekem 11 és fél hónapos a legkisebbik gyerkőc. 8 hónaposan kezdte érdekelni az "ennivaló". Mivel igény szerint szoptattam +még kettő szaladgál itthon, az állandó időrendes dolgot nem sikerült kiviteleznem... A nagyoknak persze már megvan a napirendjük, de a pici vagy eszik velük, vagy nem. Sőt, most hogy megint foga nő, van hogy egész nap jóformán csak szopizik, akár másfél óránként, de olyan is van, hogy egész adag főzeléket és gyümölcsöt megeszik naponta 3x. A hozzátáplálást délelőtti kóstoltatással kezdtem (alma, barack), aztán jöttek ebédre a főzelékek, és egy idő után már igazából mindig kért ő is, amikor vki asztalhoz ült, de mondom, még mindig nem eszik menetrendszerűen (amúgy szépen fejlődik)...
2011. jún. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!5 hónapos a kisfiam és mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.Belgyógyász javaslatra.

Így kezdtük:ő éjjel 3x szopizik így a reggeli mindig kimarad,mert nem éhes :)

10ó. szopi

12ó szopi+pár kanál alma vagy sütőtök.

16ó.szopi

20ó szopi

Másfél hete kiváltottuk az ebédet,így már délben csak azt eszik.Ilyenkor bevág egy aventos üveg pürét.Imádja a tököt az almát,répát.

Nálunk kb. fél órás csúszások szoktak lenni attól függ,hogy ébred.

Mióta így eszik semmi gond a pocakjával.Előtte folyton hasmenése és nagyon nyálkás széklete volt,nem bírt pukizni...stb

Ja és gyönyörűen fejlődik :)

2011. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!