Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap hogyan adjam neki? Ma...

Holnap hogyan adjam neki? Ma felbontottam egy őszibarack bébiételt, nem ette meg mindet, beraktam a hűtőbe. Holnap hogy adjam neki oda, hogy ne legyen hideg?

Figyelt kérdés
Órákkal előtte vegyem ki?
2011. jún. 23. 16:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor láttam egy ismerősömnél, hogy mikor nagyobbacska lett a fia (8-9 hós korától)elég válogatós lett a gyerek.

Anyukája mindig bedobta a bébiételes üveget a mikróba (és megáll az ész még a műanyag poharas joghurtot is melegre melegítette, látni lehetett, hogy eldeformálódott a műanyag pohár!), szóval üvegben melegítette a bébiételt, aztán a gyerek evett belőle 3 kanállal és annyi.Az üveg kajástól ment a kukába(hozzátenném ezek Hipp bébimenük voltak)Volt, hogy ezt 3 féle kajával is eljátszotta a gyerek, mire hajlandó volt enni, anyuka meg nem érte fel ésszel, hogy kivesz neki efgy kicsit, megmelegíti és azt eteti meg vele.Ha nem kell neki akkor csak annyi megy a kukába nem egy egész üveg!

Én a kezdetektől úgy csinálom, hogy kiveszek valamennyit az üvegből tiszta kanállal egy porcelán tálkába, azt bedobom a mikróba 20 mp-re, megkeverem és általában már ehető is.És nem landol az egész üveg a kukában akkor sem ha nem ízlik neki éppen az, akkor megkapja másnap a maradékot (persze 24 órán belül) vagy összekeverem olyannal amit szeret.A sütőtök általában bejön:)

6 hós kiscsaj anyuja (aki szerencsére nem válogat) :)

2011. jún. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van neki külön tálkája, nem is egy, meg kanálkája is. Ebben nem vagyok igénytelen. De valóban ezekre nem gondoltam, hogy milyen már hogy üvegből eszik. Igaz még kicsi, lehet hurrogni, 3 és fél hós, biztos nem furcsállotta az üveget. De mondom, első baba, első bébiétel volt ma. Nem tudtam ezeket a dolgokat. Ami a hűtőben van megeszem :), holnap bontok másik üveget.

2011. jún. 23. 21:26
 13/17 anonim ***** válasza:

Én nem bontanék másikat, holnap is adnám neki azt, amiből ma evett. Szerintem luxus minden nap újat bontani. De Te tudod...

Én pl. kis üveg (kávés) pohárba kanalazok ki az üvegből, ha úgy gondolom, hogy nem eszi meg az egészet. Azt melegítem mikróban.

2011. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen, te előre kiszeded és azt melegíted, azt adod oda. de a kérdező egyenesen az üvegből adta... azért a kettő nem ugyanaz!

Ha kiszeded az adagot, a többit beteheted a hűtőbe, 1 napig semmi baja nem lesz. De soha ne egyen bele a kicsi abba, amit utána tárolni akarsz!

2011. jún. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

De van, hogy üvegből adom, tehát beleeszik. Majd másnap újra abból kap. Soha semmi baja nem volt még! Nem tudom, mi a baj ezzel??? Csak ő eszik belőle.

Sőt! Mikor pohárból etetem, és elfogy, akkor azzal a kanállal nyúlok az üvegbe, amivel evett. Ez is baj? :D

2011. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Bár a 10.40el értek egyet, de azért ma már úgy csináltam hogy kiszedtem neki külön tálkába, nem nyúlkáltam bele nyálas kanállal. Viszont én sem vagyok egy paramami, igazándiból nem értem miért kell ennyire vigyázni. És aki bekapja a babája cumiját ha leesett? Ott mennyi baci kerül át? És biztos nincs annak a babának sem baja. (de bekapás ellenes vagyok)
2011. jún. 24. 10:49
 17/17 anonim ***** válasza:
Mondtam, 4 gyerek után nem vagyok egy paramami. te ugye tudjátok, hogy minden ember szája telis-tele van bacikkal.. emésztőenzimekkel. Talán nem kell ecsetelni, mi kerül az ételbe, ha lenyalod a kanalat és azzal eszel bele a kajába... épp így a cumi is elég fura számomra (mármint hogy én bekapjam). A fogszuvasodást okozó bacik épp így kerülnek a kicsik szájába...Persze, mondtam, úgy csináljátok, ahogy tetszik. Nem az én gondom más gyereke...
2011. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!