Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap hogyan adjam neki? Ma...

Holnap hogyan adjam neki? Ma felbontottam egy őszibarack bébiételt, nem ette meg mindet, beraktam a hűtőbe. Holnap hogy adjam neki oda, hogy ne legyen hideg?

Figyelt kérdés
Órákkal előtte vegyem ki?
2011. jún. 23. 16:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Vagy kiveszed hamarabb, vagy mikróban, esetleg forró vízbe állítva megmelegíted. Én mikrózni szoktam.
2011. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az üvegnél kicsit nagyobb tálkába tegyél forró vizet és abba állítsd bele egy 5 percre, majd keverd meg és tökéletes lesz.
2011. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Vedd ki 1-fél órával az előtt, mielőtt odaadnád. Ha van mikród, még könnyebb a helyzet: beteszed fél percre, utána alaposan átkevered az egészet és már eheti is a baba.

De ugye amit eltettél, abba nem nyúltál azzal a kanállal, amivel evett? Úgy értem, nem az üvegből kapta a mai adagot egyenesen? Mert ha igen, akkor edd meg inkább te, ne tárold, mert a bele került nyál miatt sajnos bacik kerülhettek bele.

2011. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kezdő vagyok, első üveg volt és igen, abból evett.

De mivel még csak ismerkedik vele, holnap sem fogja megenni mindet. Ezért nem akarom mikrózni. De vízbe állítani se. Hogy tegyem el megint a hűtőbe?

2011. jún. 23. 16:46
 5/17 anonim ***** válasza:
Én kiszoktam venni egy kis tálkába annyit amennyit megeszik és hagyom,hogy szoba hőmérsékletű legyen kb.fél óra alatt eléri.Aztán az üveget vissza a hűtőbe.
2011. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát a 3. napon már semmiképp se add oda neki szerintem. Én ha megbontok egy üveggel és megmarad akkor max másnap még odaadom neki, de harmadnap már nem.


És nem ártana, ha rendszeresítenél egy külön tálkát és kanálkát a babádnak, ne üvegből etesd már...

2011. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%

Jajj ugyan már, miért ne etethetné üvegből? Megáll az eszem amikor túlzottan burokban akarja valaki tartani a babát - ha soha nem találkozhat semmiféle bacival, az immunrendszere ugyan mitől fog megerősödni?

Inkább a mikrótól óvakodnék, bizonyított tény, hogy káros, legalább a babával ne etessünk mikrózott ételt. A meleg vízbe állítás teljesen rendben van.

2011. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan melegítheted mikróban,csak jól keverd össze!
2011. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem azért írtam, hogy rendszeresítsen neki kistálkát, mert jajj én a porszemtől is védem a babámat!!!!!


Csak szerintem ez olyan "igénytelen". Gondolj bele, ha Te felbontasz egy babkonzervet vagy bármit, ugye nem a dobozból kanalazod ki?

2011. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, kedves "megáll az eszem" válaszoló! Te beleeszel a lábasba, aztán azt tálalod a családodnak?!? 4 gyerek után nem nevezném magam se paramaminak, se pedig olyannak, aki túlféltené a gyerekeit, de tartom magam annyira igényesnek, hogy amibe már a gyerekem beleevett, nem adom oda neki másnap, mert köztudott, a nyál tele van fehérjebontó és egyéb enzimekkel... Hiszen az emésztés már a szájban megkezdődik, amikor rágás körben (babáknál cuppogás?9 az étel nyállal keveredik. Épp ezért nem tanácsos az olyan ételt, amiből közvetlenül evett a pici (főleg így az elején) tárolni... Persze, hogy ki hogy csinálja, az magánügy, én csak tanácsoltam valamit, hogy azt a kérdező elfogadja vagy sem, az az ő dolga. Bacikkal találkozhat a szőnyegen, babakocsiban, stb..ne az ételben..tegye.
2011. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!