Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Doktor néni szerint adhatom a...

Doktor néni szerint adhatom a 6 hónapos babámnak az alábbiakat. Ti adtátok már ilyen kórban?

Figyelt kérdés

6 hónapos, 4 hós kora óta hozzátáplálunk 3 étkezés kiváltva. Imád enni.

Előre leszögezem, bízok a doki néniben és úgy fogom csinálni, ahogy javasolta, de kíváncsi lennék, hogy Ti hogy csináltátok.

Szóval szerinte adhatok már sajtot, túrót, használhatok sót, fokhagymát, sima hagymát, zöld fűszereket, természetesen húsokat, halakat. Ti is adtatok már ilyenkor sajtot, túrót ilyesmit?


2011. jún. 23. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Sőt,sokszor abból adtam nekik,amit magunknak főztem.

Főzelékeket,tésztaféléket,stb.

2011. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
igen, 6 hónapos korától sokszor kapott a mienkből is.Most 8 hónapos, igény szerint szopizik legalább 5x egy nap, és eszik mindent, nagyon szereti a hasát:)
2011. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En is adtam neki kostolonak, de teljes reggelive akkor valt a vajas kenyer meg a sajt amikor elhagyta a tapszert, 7,5 8 honaposan, koszoni szepen megunta a mutejet:P inkabb reggelizik mint a nagyok :D Sot csak keveset teszek az etelbe, de sokszor eszik a mi etelunkbol is, szereti a husikat, es majszol egyedul is amit elebe teszek, most 9 honapos.
2011. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tejterméket csak 8 hónapos kortól bevezetni, mint pl. a joghurtot, túrót, sajtot, és a tejfölt pl. csak 10 hónaposan ajánlott.

Zöldfűszereket, hagymát, fokhagymát is csak 7 hónapos kortól használtam. Húsokat, halakat már adtam 6 hónaposan is.

2011. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, fűszerek, sót már én is használtam akkor. fokhagymás kaját kifejezetten imádta:-)

miénkből csak 8 hós korátol kapott kb., halat én 1 éves kor után adtam(valahogy így jött ki, adhattam volna előbb is)ma is halrudacskát ebédelt:-))

sajtot 6,5 hósan kapott, túrót 7 hós kora után.

2011. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

tejterméken kívül minden oké szerintem :)

a tejtermékeket nagyon korainak tartom, szerintem olvass azért utána, persze te tudod csak kockáztatni sem éri meg

2011. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt Írországban 6 hónapos kortól már adható sajt(Cheddar),joghurt és a főzött ételbe kevés pasztőrözött tehén tej.

Mivel a fiam 4 hónapos,most kaptam a tájékoztató füzetecskét és nagyon meglepő,hogy a hozzátáplálásnál sok dolog eltér a Magyarországon megszokottól.

2011. jún. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem mivel a táblázatok általában 6 hósan kezdik a hozzátáplálást a kérdező 4 hósan, így persze két hónappal előre van, úgyhogy a 7-8 hónaposoknak ajánlott ételek mehetnek nyugodtan.
2011. jún. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 3,5 hósan kezdtem hozzátáplálni. De a glutént is csak 5 hósan vezettem be. A sajtot, joghurtot, túrót 7,5 hós korában kapott. 5 hósan már a cukkini főzijét is póréhagymával csináltam. Nagyon fincsi :) Zöldfűszereket még nem adtam neki, de egyébként már adhatod te is, úgy mint a halat, pulyka-csirke mellet. A sima vöröshagymával vigyázni kell, mert bánthatja a pocakot.
2011. jún. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!