Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kisfiamban kullancs,...

2 éves kisfiamban kullancs, mi a teendő?

Figyelt kérdés

1 órája vettem ki belőle,fürdéskor vettük észre neki.Nem volt még nagy,teljes egészében kijött,minden része megvolt.

A helyét alkoholos fertőtlenítővel lekentem,mire figyeljünk ezután?

A védőnőt nem szerettem volna ilyenkor zaklatni...


2011. jún. 23. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem is kell ilyennel zaklatni. Figyeld a helyét 1-2 hétig, hogy nem pirosodik-e be körülötte.
2011. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a kullancsra nem raktatok semmit, akkor nem kell annyira aggodni, csak figyelni a kicsi homersekletet es a sebet. Ha megvan, akkor esetleg elrakhatjatok a kullancsot, ha valami gond megis lenne, akkor abbol kiderul, hogy a kullancs fertozte meg, vagy csak siman megfazott a baba.
2011. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézd,hogy nem e pirosodik körülötte!
2011. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Egyenlőre nem pirosodik neki.A kullancsra nem tettünk semmit,van spec.csipeszünk azzal szedtem ki,de sajnos apa kidobta.Nem tudtam,hogy meg kellene őrizni.

Remélem nem lesz semmi baja.

2011. jún. 24. 09:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,

az én másfél éves fiam combjában is volt egy kullancs 1 hete. Én is fürdéskor vettem észre, nagyon pici volt még, de egyből kijött csipesszel. A helye már másnap sem látszódott, de azért figyelem, nem pirosodik-e be. Meg kell jegyezni mikor történt a csípés, mert akár 5-6 hét múlva is okozhat problémát (de ennek szinte 0 az esélye, ha ilyen gyorsan kiszedtétek.)

2011. jún. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

24 orán belül nem fertöz a kullancs, de 2 hétig figyeld a helyéd és csak akkor kell aggodni ha kokárda szerüen pirosodik ki körülötte. tüneteket még nem keress a babán, ha megbetegitette esetleg az csak honapok mulva derül ki, de ha nem lesz piros a helye, akkor ok minden.

eü-s

2011. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez egy kullancsos hét...

Mi kedden este szedtünk ki egyet a 16 hónapos fiunkból, szintén fürdetéskor. Szépen egyben kijött, nyoma sincs a csípésnek.

Másnap felhívtam a védőnőnket, azt mondta írjam fel mikor történt, 2-3 hétig figyeljem, hogy nem e pirosodik a seb környéke, vagy bárhol a testén nem jelenik-e meg piros folt a közepén fehér folttal, illetve ha szintén 2-3 héten belül hőemelkedése, láza lenne, akkor az orvosnak azt is mondjam, hogy megcsípte egy kullancs.

2011. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat,közbe én is találkoztam a védőnéninkkel,és megkérdeztem tőle,nekem is ugyanezeket mondta.Írjam fel a dátumot,figyeljem,hogy pirosodik-e a helye,vagy a teste,láz illetve nyirokcsomó duzzanatra figyeljek még.
2011. jún. 25. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!