Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós babának lehet kullancs...

15 hós babának lehet kullancs elleni oltást beadatni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
encepur juniort 1 éves kor felett lehet. Enyém 17 hónaposan kapta.
2011. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja annyi hogy szerencsésebb kullancsszezon előtt, mert az első oltás még nem véd, de ha megkaja a fertőzést még súlyosabb lefolyású is lehet.
2011. júl. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1 éves kor után lehet!

de nem tudom van-e értelme idén mert 3 fordulós, az első 2 között 1 hónap szünte van, azután véd csak. tehát nálatok az augusztus lenne, a 3. forduló meg rá egy évre van, majd később lesz még ismétlő.

beszéld meg az orvosotokkal, hogy ő még ajánlja-e

2011. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat sokat segítettetek!!

Igen minden képpen megbeszéljük a dokival csak tegnap keresgéltem a neten és javarészt azt találtam hogy 2 éves kor alatt nem szerencsés oltatni a bébit....

2011. júl. 7. 07:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő (miután 2,5 hete kullancs volt a gyerekben, és rákérdeztem az oltásra), hogy 1 éves kor felett lehet oltatni, de inkább 2 éves kor körül ajánlják. Hogy miért, azt nem tudom... Az én fiam 17 hónapos.

És nekem is azt mondta, hogy érdemes télen, tavasz elején elkezdeni az oltás sorozatot, mert ha most kezdenénk, vége lenne a kullancs szezonnak, mire kialakulna a védettség. Szóval ilyenkor már nincs értelme elkezdeni.

Az én fiam jövő februárban lesz 2 éves, szerintem január február környékén elkezdjük majd, hogy tavaszra már védett legyen.

2011. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó. Ne vedd magadra, de rettentő mérges vagyok az ilyen orvosokra akik felülbírálják az oltóanyagokat kifejlesztő szakemberek döntéseit és ajánlásait. Ha egy oltóanyagra rá van írva hogy 1 éves kor felett adható, akkor milyen alapon bíráljas ezt felül bárki, ha egészséges gyerekről van szó, akinek nincs olyan járulékos problémája ami indokolttá tehetné a várakozást. Ennyi erővel tologathatnánk a kötelező oltásokat is 6-8 hónappal. Az ilyen orvos az intenzíven is ott fog ülni a gyerek mellett, és felvállalja a döntését? Az én keresztfiam 1 hétig volt kómában agyvelőgyulladás miatt, és Isteni szerencse, hogy nagyobb gond nélkül megúszta. Én egy pillanatig nem gondolkodtam az oltáson mikor betöltötte az egyet.
2011. júl. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta az orvos, hogy lehet 1 éves kor felett adni, de inkább várjuk meg, míg betölti a 1,5 évet, és utána oltsuk.
2011. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nektek is nagyon köszönöm!!

Hétfőn megyünk tanácsadásra majd fülön fogom a dokit :)

2011. júl. 7. 13:38
 9/10 A kérdező kommentje:

Illetve kedves 6. borzasztó ami veletek történt!

Ez minden szülő,nagyszülő és rokon rémálma!!Vigyázzatok a csöppségre,és jó egészséget a továbbiakban! :)

2011. júl. 7. 13:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Enyém áprilisban volt egy éves,megkérdeztem,azt mondta a doki,inkább várjak jövő tavaszig.
2011. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!