Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A konakiont mióta adják a...

A konakiont mióta adják a szoptatott csecsemőknek? Anyám pl. nem emlékszik rá, hogy kaptam volna 36 éve. Szerintetek nagyon fontos adni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 13:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36 éve nem voltak még kizárólag szoptatással táplált babák.
2011. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Igaz én 39 vagyok, de akkoriban ritka volt, mitn a fehér holló, hogy egy babát szopattott, az anyukája.

(engem sem, hugaimat sem)

Azért fonots adni, mert az anytejben nincs K-Vitamin

2011. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon fontos adni, mert a kizárólag szoptatott babák csak anyatejet kapnak, amiben nincs elegendő K vitamin.

Régen azért nem kapták, mert már 2 hetesen gyümölcslét, teát adtak a gyereknek, 3-4 hónaposan pedig elkezdték a hozzátáplálást.

2011. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Az én lányom az első adagot még benyelte, a másodiktól viszont visszahányja, jön vele a tej is, akár előtte akár utánna adom. Ha előtte akkor az előtte lévő adag jön vissza.:-( mondtam a doktornőnek aki azt mondta akkor ne adjam. Barátnő lánya is visszahányta (ő orvos), így ő sem adta. Már két éves a lánya semmi baja nincs. Jó ha adod de ha hasonló gondotok van akkor sem kell kétségbe esni szerintem.
2011. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ha nem mindig elég a tejem és néha ki kell egészíteni tápszerrel akkor beadjam a k és d vitamint ugyanúgy?
2011. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha tápszert kap,akkor nem kell a K-vitamin.

D-vitamint meg nyáron nem adok, nekem így mondta a doki

2011. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta az összes gyerekorvos, hogy amíg túlsúlyban van az anyatejes táplálás, addig kell a konakion.

D vitamin az első évben végig, utána 3 éves koráig már csak szeptembertől májusig.

2011. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
köszi
2011. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Anyám azt mondta, bátyám 10 hós koráig nem volt hajlandó csak szopni én 6 hós koromig. Miért a teában van K vitamin?

Az a gondom, hogy iszonyú íze van nem hány tőle,de nehezen nyeli le, fele vissza jön.

Régen nem az anyatej volt a fő mint most?

2011. jún. 24. 13:35
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem, régen a tápszer, teáztatás, nagyon korai hozztáplálás és minnél előbbi elválasztás volt a divat.

Meg csülkös pacal fél évesen:-((((

2011. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!