Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A konakiont mióta adják a...

A konakiont mióta adják a szoptatott csecsemőknek? Anyám pl. nem emlékszik rá, hogy kaptam volna 36 éve. Szerintetek nagyon fontos adni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 13:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%
Nekünk nem javasolta a doki a konakiont sem, a D vitamint sem, pedig kizárólag szopis babáink voltak és ezt ő is tudta. Egyrészt, mert a K vitamin zsírban oldódó vitamin, tehát nem ürül ki a szervezetből és a baba úgy jön világra, hogy van a szervezetében K vitamin, másrészt a konakion is, ahogy a legtöbb szintetikus vitaminkészítmény, gyakorlatilag nem is szívódik fel, ugyanis a szintetikus dolgokat a szervezet nem ismeri fel, s mivel nem ismeri, ellenségként azonosítja, az immunsejtek körülzárják és kitessékelik a szervezetből. Vagyis szenvedteted a babát a rettenetes ízzel, semmi haszonért. Mi a fenének?
2011. jún. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%

Kedves utolsó!

Én még ilyen bődületes marhaságot nem hallottam, pláne nem orvos szájából.

Mielőtt az orvos (?) által mondott dolgokat szajkózod, olvass utána légy szíves, hogy mi is a K és a D vitamin és miért is van rájuk szükségünk.

Pl. itt:

K vitamin:

[link]


D vitamin:

[link]

2011. jún. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%

K-vitamin hiányában a következő tünetek léphetnek fel: vérzékenység, véralvadási zavarok, zsírfelszívódási- és/vagy májfunkciós zavarok.

Igaza van annak a nagyon hozzáértő orvosnak. Minek is? Legfeljebb májbeteg lesz a kicsi, nade ma már simán transzplantálható...

2011. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
43%
Elég jó nevű, elismert profról van szó. :-) Az átlag gyerekorvosoknak van még mindig nagyon elmaradott véleménye sajnos. Persze azt hülyézik le mindig, aki az új dolgokra rájön, sokáig azt se hitte senki, hogy a Föld gömbölyű.....
2011. jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

Ja és a H1N1 vakcina beadáskor chip-et ültettek az emberbe.

Nem lehet hogy a híres neve prof. időskori elbutulásban szendev??

2011. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én is kizárólag szoptam,és anyukám is kiakadt h minek mostanában a k vitamin,én se kaptam,öcséim se.A védőnőm azt mondta h ha már akár 1x is kapott a gyerek tápszert,akkor már nem kell a konakion mert a bélflórája már más mint a csak anyatejeseknek.Nálunk is tápszerről fordult a dolog az anyatej javára,ezért mondta h felesleges adni.Én sem értem,én nem adom,de a d vitamint azt hiszem 1 éves korig télen-nyáron kell.Mivel pici babát nem igazán napoztat direktbe az ember,és szerintem is ráfér a " művi " d vitamin emiatt.
2011. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Vizet már kapott kiskanál nutritonnal, ami sűrítő mert refluxos. Azóta már gyógyszert is kap rá anyatejjel keverem + vasat kapott akkor ez megváltoztatta a bélflóráját?
2011. jún. 24. 14:44
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha nem EVETT mást anyatejen kívül,nem változott meg a bélflórája.

De valószínűleg oka van h javasolják az adását,végtére is ez zsírban oldódó vitamin,ha káros lenne az adása,vagy felhalmozódna ez a mennyiség, nem adatnák ilyen piciknek.Van amivel nem értek egyet én sem,amit orvosok mondanak,ajánlanak,volt h antibiotikum kúrát és egyéb felírt " finomságokat " nem adtam be a gyereknek,mert úgy ítéltem meg h ártana mint használna.Ez szerintem nem ilyen.

5 éves és 3 hós gyerekek Anyukája

2011. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi, nem nem evett mást, ha a szentjánoskenyér kivonat nem számít annak, azt is vízzel vagy anyatejjel kevertem ki neki előetetésnél.
2011. jún. 28. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!