Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor az én babócám...

Most akkor az én babócám lemaradásban van?

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban többen kérdezték, hogy kinek mikor ült fel először, állt fel először, forgott stb. a babája. Az ülésnél mindenki azt válaszolta, hogy 5-6 hónaposan, senki sem írt későbbi időpontot. Az én kislányom hat hónapos és nem tud ülni és nem is tűnik úgy, hogy rövid időn belül fog. Egyenlőre meg kúszni, mászni sem tud. Most tényleg lemaradásban van vagy az előző kérdésekre csak azok válaszoltak, akiknek ilyen korán megtörtént ez a dolog?
2009. márc. 25. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nincs lemaradásban! Mi most leszünk 6 hónaposak. 2 hete egyszer fordult hasról hátra a kislányom, és azóta sem. Minden baba máshogy fejlődik. Anyukám mesélte, hogy én is nagyon későn fordultam meg, ültem fel, viszont 10 hónaposan már mentem. Van akinek korán felül a babája, de ettől még nincs semmi baj a tiéddel. Ha nagyon aggódsz, akkor beszéld meg a védőnőddel, esetleg kérj beutalót gyerekortopédiára, ott a doki megvizsgálja és megnyugtat.

Jó babázást!

2009. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagytok elkésve! Ülni majd a kúszásból, mászásból fog megtanulni (általában így szoktak). Kúszni mászni 7-10 hós kora között valamikor fog, tehát teljesen normális ha ülni kb. ilyen idős korban ül fel. Az 5-6 hónap nekem korai, meg nem tudom, írták-e, hogy magától ült-e fel ilyen idős korban a baba vagy leültették és úgy maradt. Nem mindegy! Ne aggódj, az én lányom 10 hós és most tart a mászásnál, de egyelőre csak hátrafelé hajlandó. :)
2009. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért nem szeretem az ilyen kérdéseket, legtöbbször nem is válaszolok rá, mert szerintem butaság ez az összehasonlítgatás. Ha nem beteg a baba, tehát valami komoly oka nincs a lemaradásnak, akkor előbb-utóbb ül, áll, jár, kúszik. Nálunk a gyerekek hiába álltak fel 6 hónaposan, több, mint fél év kellett, hogy önállóan járjanak. Szerintem semmi jelentősége. Ugyanez vonatkozik a testsúlyra is. Ha a védőnő, gyermekorvos mindent rendben talál, akkor kár izgulnod.
2009. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az az igazság,hogy a legjobb,ha minnél később ülteted. Nem vagytok lemaradva!!!
2009. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 1ö hónaposan ült fel 11 hónaposan állt fel most 22 hónapos és olyan mint a rajzfilmben a gyalogkakukk nem lehet leállitani.Ne aggódj minden rendben van boldog babázást.
2009. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Megerősitem az előbbieket! Az én fiam is majdnem kilenc hónapos volt, mire egyedül ült. Sőt a tesójához képest, szinte mindent 1-2 hónappal később csinált. Ne aggódj!
2009. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok semmiről se lemaradva, minden baba máshogy fejlődik. Emiatt kár őket egymáshoz hasonlítgatni. Nekem 4 gyerekem van és még ők is más-más időben csináltak mindent, pedig édestestvérek. Az 5-6 hónapos babák általában nem fekvésből ülnek fel maguktól, hanem félülő helyzetből. Egyébként meg vannak mozgékonyabb babák, akik kis örökmozgók. általában ők kicsit kisebbek, mint a velük egykorú nagyobbacska társaik. Igen, azén kislányom éppen tegnap este állt fel először a fotel szélébe kapaszkodva és csak most szombaton lesz 7 hónapos(7 kiló körül van a súlya), de például az unokahúgom kisfia csak 9 hónaposan csinálta ugyanezt (ő akkor már 9,5 kilós volt). Egyik se ügyesebb, mint a másik, csak kicsit más ütemben fejlődnek. Ne legyél megijedve, minden baba megtanul ülni,állni,kúszni-mászni,amikor nála eljön az ideje. Egyébként, meg lehet, hogy a te babád már holnap ülni fog, ezt senki se láthatja előre. Minden jót! Ne aggódj, mindent meg fog tanulni a te babád is, a maga idejében!
2009. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az elözö vagyok 10 hónaposan csak elirtam
2009. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már ült az ölemben valóban olyan korán a babám, de ez nem jelenti azt, hogy a te babád lemaradásban van. Nem vagyunk egyformák mi sem, minden gyerek fejlődési ritmusa más és más! Nem hinném, hogy lemaradásban volna, iparkodni fog a kisányod is, és utol fogja, érni a kortársait, és lehet, hogy másban meg épp ő fogja lehagyni..
2009. márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem vagytok lemaradva, nyugi. Az én babám izomzata eleve gyengébb, de a tornák hatására jól haladunk. A hétvégén lesz 6 hós, tegnap sikerült neki 2x átfordulni hasról hátra, de csak úgy, ha segítettem neki helyesen rakni a kezét. Ahogy kicsúszik alóla a kezecskéje, nem tudja visszahúzni (vagy csak nehezen és addigra bedühödik) és nem is megy neki.

A sógornőm babája is csak 7 hósan fordult meg, aztán 2 hetes különbségekkel kúszot, mászott, felült majd 11 hósan elindult neki. Az unokatesómé pedig 8 hósan is csak feküdt, mint egy darab fa, meg se moccant, pedig egészséges neki a baba, csak lusta volt.

És igaza van az előttem szólónak, hogy nem mindegy, hogy magától ült fel 6 hósan, vagy az ölében tartva ücsörög ( az enyém is megül így, csak ez nem jó a gerincének).

Szóval nincs semmi gond nálatok. Minden baba másképp fejlődik. Ha az megnyugtat beszélj a védőnőtökkel. :))

2009. márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!