Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 és fél hónapos babátok...

2 és fél hónapos babátok mennyit eszik és hányszor? Babócám 3 óránként és van hogy 120-150et is megeszik. Ez sok szerintetek? Hogy szoktassam át a 4 óránkénti evésre? És akkor tartsam neki ezt a 120at?

Figyelt kérdés
Bocsi a sok kérdés miatt, de "nincs kedvem" megvárni az egy órát, meg addig el is felejtem:)!:$
2010. dec. 16. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
látom senki nem válaszolt, én irok neked. most 11 hónapos a lányom, akkor ő is ennyiket evett.anyatejes. 3 óránként. éjjel is. Én sohasem szoktattam át a négyóránkénti evésre. hanem egyszer csak azt vettem észre, hogy nem jelez 3 óránként, hogy éhes . ha én mégis mellre tettem, alig evett 50-60-at. aztán egyszer kivártam a négy órát, és 120-akat evett. és onnantól nem kináltam 3 óránként. hagyd, majd ő vezet téged...
2010. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem íróhoz.

Nem kell átszoktatnod, majd átszokik magától, valószínű nem is sokára.

Az a legegyszerűbb, ha az ő ritmusára bízod magad, akkor nem hibázhatsz.

Anyatejes, vagy tápszert eszik?

Mert ha tápszeres, akkor adhatsz neki próbaképpen többet, és meglátod, hogyan reagál, ha meg anyatejes, akkor hagyd rá, hogy a saját ritmusában csinálja.

2010. dec. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az én 9 hós kisfiam még mindig 2,5-3 óránként eszik. ezalól csak a reggel a kivétel, mert ha felkelt, 6 órán át nem kér csak inni, de utána 2,5-3 óránként eszik.

2 hós korában 160 ml-eket evett egyszerre.most alulról súrolja a 10 kg-ot és 80-as rucikat hord...

2010. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi idös a babám.


Tápszeres, és rettentö étvágya volt az elején.

Most 4-5 óránként eszik 130-170 mili között. én úgy adom neki ahogy neki kell. most volt egy hét amikor szinte 100-t evett csak aztán most emeli.

végig alussza az éjszakát, így reggel korán kel akkor eszik aztán délelött és kora délután majd késö délután és este 8-kor. persze nem mindig klappol van hogy 2x-re eszik meg egy kaját. mindig 170-t készítek és ha nem kell neki akkor azt kiöntöm.


habár én külföldön élek és PRE tápszert kap ami nagyon megegyezik az anyatejjel. ha 1-s erösebb tápszert kap (párszor adtam neki) akkor fele mennyiséget eszik csak meg.


annyit adj neki amennyit akar. a súlyának 150x-t eheti meg. vagy is egy 5 kilós gyerek 750ml-t ehet egy nap. de ez függ a tápszerttöl is, mert amit én adok neki azzal nem lehet túletetni.

2010. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor egy másik végle.:) 7,5 hós babám 5x eszik 120 ml-t, ezenkívül 2x20-30 ml valamilyen főzeléket, vagy gyümölcspépet. Soha nem evett 120 ml-nél többet. 3 hósan 5x 78-80 volt az adagja. 3500 grammal született. Egy hete volt 9 kiló és 76cm. A szomszéd kisfiú egy nappal született később. Tápszerből 2x annyit, főzelékből 5-6x annyit, plusz még nasinak gyümölcsöket. Ugyanolyan hosszú mint a lányom, de egy kilóval kevesebb.

Nem egyformán raknak magukra és nem egyformán égetnek.

Szerintem egyen amennyit igényel a szervezete. Most még jól működik ez a rendszere.

2010. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyit evett sőt volt hogy sokkal többet, mindenki modta hogy jaj milyen sok ne adjak neki annyit, (anyatejes) és amikor nem adtam nyűgös volt ő kb 2 óránként evett ennyit. Aztán mindenkit le...tam és annyit ehet amennyit szeretne és azóta mosolyog, jókedvű semmi baja. Néha mohó és túleszi magát akkor kicsit nyűgös de max alszik egy kicsit többet! Hagyd Őt Ő tudja mi a jó neki!!!
2010. dec. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!