Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell csinálni a krumplifő...

Hogy kell csinálni a krumplifőzeléket 5 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

Tápos, másfél hónapja hozzátáplálok.Úgy érzem, már el kezdhetek neki főzögetni.

Köszönöm


2011. jún. 24. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen főzd meg,és egy kevés főzővízzel turmixold össze.
2011. jún. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tegyél bele babérlevelet is. Kekszet, vagy ilyesmit evett már? Mert akkor beránthatod, csak a tejfölt még nem kell beletenned. Azért rántsd és ne habard, mert úgy ugye megpirítod kicsit a lisztet. Így mégis jobban hasonlít a krumplifőzelékre. :)

Egy hónap múlva tegyél bele egy kávéskanál tejfölt is. Ha nem lesz semmi kiütése, akkor egy nagy lépéssel előrébb leszel. :)

2011. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen evett már kekszet! :) Almával szoktam össze turmixolni neki, és nagyon szereti! :) Amúgy is rántva csinálok mindent, mert én nem szeretem a habarást!!

Akkor holnap meg próbálom, azt lesz ami lesz.

Köszönöm a recepteket, azokat is átvizsgáltam, hasznosak és biztos ki fogok próbálni egy párat!!!

:)

2011. jún. 24. 18:10
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Kicsi még bármilyen sűrítési módhoz. Minden főzelék alapja a krumpli, ezzel sűrítjük a főzelékeket. A sima krumplifőzeléket pedig csak megfőzöd a krumplit és kevés főzővízzel összeturmixolod és már kész is. Ehet még elég ízesítőt, hidd el neki így is ízleni fog, mert ő még jól érzi az ízeket és a krumplinak is van íze. védőnő
2011. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

17:20-as vagyok. Én meg csecsemős vagyok. Most akkor kinek van igaza?...

A régiek azt mondják, hogy (ésszel) azt add a babának, amit Te is szívesen megennél. Nem lesz semmi baja attól, amit írtam.

De Te döntöd el. :)

2011. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még az előző. Mit értesz hozzátápláláson? Mert ha még nem kapott főtt ételt, akkor valóban először sima főtt krumpli és aztán ahhoz adagolod később lépésről lépésre az egyéb dolgokat (tök, cékla, spenót, stb.).

Bocsi az előbbiért, de a kérdésedben a krumplifőzelékre összpontosítottam. Úgy gondoltam, hogy a fentieket már kapta. Ha így van, ahogy most írom, akkor 1 hónap múlva már tuti sűríthetsz úgy is, ahogy délután írtam. Márt azért az üres krumpli sem jó hosszú távon, hiszen az csak átszalad a pocin.

Még egyszer bocsi.

2011. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!