Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom már 4hónapos, a...

Kislányom már 4hónapos, a köldökcsonkja 2hetes korában leesett! Mégis a mai napig a köldöke barnás színű, olyan mintha "koszos" lenne! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. márc. 25. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Miért nem kérdezted már meg a védőnődtől? Vagy a gyerekorvosodtól? Gondolom rendszeresen jártok tanácsadásra.
2009. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom jövő héten lesz 5 hónapos, szintén 2 hetesen esett le a köldökcsonkja és szintén barnás színű a köldöke...pont ahogy leírtad. Látta tanácsadáson a doki is, a védőnő is többször, de sose szóltak semmit, hogy ez baj lenne. De fogalmam sincs, mitől van ez. Tehát nyugi, ettől még nincs baja!
2009. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámé is, 3 és fél hónapos. Nincs benne semmi kosz, hogy esetleg attól lenne. Ráadásul én továbbra is szoktam tisztítani alkoholos fültisztítóval. Szetintem nem gond, de én is rákérdezek a védőnőnél.
2009. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szia!Én tegnap kérdeztem rá a védönőtöl.Azt mondja,dolgoznak a pigmentek a babában.LEhet ilyen is marad.Az én lányom 10 hetes ,és különben szép a köldöke,csak barnás.Azt mondta nem is kell vele semmit se csinálni
2009. márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendszeresen járunk,tegnap is voltunk!Tetőtől-talpig megvizsgálta az orvos,a védőnő is jelen volt,még sem mondtak rá semmit!Csak annyit,hogy még szárad!
2009. márc. 25. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"A barnás köldökelszíneződés ártalmatlan és nagyon gyakori a kiscsecsemőknél. Valóban 1 éves kor körül már nem nagyon látható ez. Lehet ez barnább bőr részjelensége, de okozhatja az is, hogy a szülők ekkor még nem merik határozottan megdörzsölni a bőrt ezen a területen. Az elhalt hámsejtek elszíneződhetnek. Próbálják meg babaolajjal fellazítani a bőrt és utána gézlappal, vagy vattával határozottan kitörölni a köldököt 2-3 naponta."

Ezt egy dr-nő írta!

2009. máj. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!