Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel ízesítitek a saját...

Mivel ízesítitek a saját ételeiteket (például leveseket), ha már a babátok is eszi azt?

Figyelt kérdés
Idáig szinte minden levesbe tettem húsleveskockát, vagy vegetát, delikátot. Viszont mostmár a kisfiammal is kóstoltatom a leveseinket és szeretnék valami olyan, egészségesebb ételízesítőt, zöldségkeveréket használni, ami egyben finom ízt is ad a levesnek. Tehát amitől tényleg zamatos, finom a leves és nem vízízű. Fűszereket használok így is sokfélét, de sajnos azokból nem tudok olyan sokat tenni a levesbe, hogy ízletes legyen. (Lehet, hogy én szoktam meg a túlságosan "dús" ízű leveseket.) Ma például borsólevest főztem, de ha nem tettem volna bele az ételízesítőt, teljesen vízízűnek éreztem volna.
2009. márc. 25. 15:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
semmi mű ízesítő nem kell a levesbe én soha nem használok csak igazi szárított fűszert pl. tárkony de ha meg dinszteled a hagymát finomra és utána még a répát is + többi zöldséget és pár percig dinszteled utána fölöntöd vízzel + tengeri só fincsi lesz
2009. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Mondjuk az én kislányom már 10 hónapos és én már a mi vegetás húsleveskockás leveseimből etettem, nincs semmi baja, és ízlik neki! Szerintem a túlzott óvatosság miatt esznek a gyerekek keveset, mert sokszor olvasom, hogy nem eszik meg az ebédjüket az 1-2 évesek mert annyira óvatos az anyuka, hogy nem meri fűszerezni a kajájukat, aztán meg néznek, hogy később nem eszik semmit a gyereke!

Ahogy érzed attól fogva szerintem fűszerezd úgy az ételeit, ahogy ti is szeretitek!!

Boldog babázást kíván 10 hónapos anyuka!

2009. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet tenni neki vegetát, úgysem minden nap csinálsz ilyen levest.

Az én babám nem szereti a fűszereset igazán,mindig külön kell főzni neki,de nem bánom, talán így egészségesebb.

2009. márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
pl.a karfiolt , zöldbabot meglehet tejfölel bolonditani v. a krumpil levest föt füstölt tarjával és +tejföl + tárkony. Anyukám a zöldborsot mikkor dinszteli pici nádcukrot szorrá hogy ízesebb legyen
2009. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Ha igazi finom levest akarsz akkor nem kellenek ezek a műcuccok. Ha meg teszel bele az is a te dolgod. Baja pedig nem most lesz a babának tőle hanem pár év múlva amikor majd veseköve lesz a sok sótól és fűszertől. Lehet finoman főzni ezektől az E betűs cuccoktól mentesen is.
2009. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a hasznos válaszokat!

A hagymán kívül kipróbálom a többi zöldséget is (pl. répa, stb.) dinsztelve. Köszi az ötletet.

Az utolsó, "E betűs, veseköves" válaszolónak üzenem, hogy ha konkrét, építő jellegű ötletet nem tud mondani az ételízesítésre, akkor ne fárassza magát azzal, hogy válaszol a kérdésemre. Mert felesleges. Magam is tudom, hogy a vegeta (stb.) nem a legjobb, ezért kértem ötleteket!

2009. márc. 25. 16:31
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sztem csak segíteni akart. Meggyőzni arról, hogy a baba egészsége érdekében neked is érdemes áldozatot hoznod, átszokni az ízetlenebb levesekre...


Próbáld ki esetleg, hogy kevesebb fűszerrel főzöd meg a levest, kiveszed belőle a babának szánt zöldségeket, husit, levet és utána még ráfűszerezel és felforralod.

2009. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az E betűs. Valóban segítő szándékkal írtam neked. Ha tisztában vagy azokkal a dolgokkal amiket írtam akkor miért főzöl ilyen dolgokat az ételekbe? Nem értelek. Rengeteg zöldséget kell tenni a levesbe és húst. A babának akkor szedem én ki az ő adagját amikor még nem tettem bele sót és egészborsot. Ha pedig főzési tanácsra van szükséged akkor az ételek-italok katergóriában egy csomó hasznos tanácsot találsz. Ha tudom hogy ilyen támadóan reagálsz a segítő szándékomra akkor biztosan nem pazarolom a kérdésedre az időmet.
2009. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is a héten vettem, amit Vegeta helyett használhatok.

Ez egy Natura márkájú zöldségkeverék, bioboltban vettem, ugyanolyan íze van mint a vegetának, só nélkül. Van benne: s.répa, pasztinák, fehérrépa, zeller, póréhagyma, petrezselyem, vöröshagyma. 250 gramm volt 520 forint. Most főztem levest, isteni lett vele. Persze miután kivettem a gyereknek belőle a húst, zöldségeket, levet, a mienket megsóztam! :)

2009. márc. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! Azt elfelejtettem írni, hogy ebben nincs semmi a zöldségeken kívül, se színezék, se tartósítószer, se só.
2009. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!