Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel ízesítitek a saját...

Mivel ízesítitek a saját ételeiteket (például leveseket), ha már a babátok is eszi azt?

Figyelt kérdés
Idáig szinte minden levesbe tettem húsleveskockát, vagy vegetát, delikátot. Viszont mostmár a kisfiammal is kóstoltatom a leveseinket és szeretnék valami olyan, egészségesebb ételízesítőt, zöldségkeveréket használni, ami egyben finom ízt is ad a levesnek. Tehát amitől tényleg zamatos, finom a leves és nem vízízű. Fűszereket használok így is sokfélét, de sajnos azokból nem tudok olyan sokat tenni a levesbe, hogy ízletes legyen. (Lehet, hogy én szoktam meg a túlságosan "dús" ízű leveseket.) Ma például borsólevest főztem, de ha nem tettem volna bele az ételízesítőt, teljesen vízízűnek éreztem volna.
2009. márc. 25. 15:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

A Natura zöldségkeveréket akkor én is megkeresem a bioboltban. Igen, pont ehhez hasonló konkrét javaslatokat vártam!

Nem sértegetni akartam az E betűs válaszolót sem, csak egy konkrét kérdésre konkrét választ, javaslatot várok, és nem véleményt, hogy "milyen egészségtelen" az, amin éppen én is változtatni akarok. Olyan ötleteket kerestem, mint például a Natura zöldségkeverék, vagy a dinsztelt répa, stb. Azzal magam is tisztában vagyok, hogy a vegeta nem a legjobb megoldás, ezért keresek helyette jobbat. Egyébként pedig nem a babának a levesünkből kivett zöldségek, húsok elkészítéséhez kértem a tanácsot, hanem ahhoz, hogy a saját ételeinket mivel ízesítsem úgy, hogy a kisfiam is ehesse azokat, ugyanúgy, ahogy mi. Ugyanis most a saját ételeink bevezetésénél tartunk. Szóval nem sértegetni akartalak, csak konkrét javaslatot vártam, nem véleményt.

2009. márc. 26. 08:53
 12/17 anonim ***** válasza:

Jól van. A lényeg, hogy az a bio zöldségkeverék nagyon jó. Én is használom. Amúgy pedig a lényeg, hogy ha már ehet pirospaprikát akkor abból is kevesebbet használj, a feket bors helyett én fehérret szoktam, előnyben részesítem a petrezselymet és a zellerzöldet, és van egy táblázat is ahol megtalálod, hogy milyen fűszereket szabad használni a babáknál mely életkorban. A bazsalikom és a kakukkfű is finom és már eheti szerintem a te babád csak arra ügyelj, hogy ezeknek intenzív ízük van, tehát kevesebb a jobb. Link a köv.

[link]

Üdv.

2009. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
segít neked legközelebb a hóhér...
2009. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Utólsó! Miért írtad ezt? Ha még esetleg én írtam volna hiszen az én válaszom lett lepontozva. Én vagyok az E betűs. És látod mégis próbálok segíteni a kérdezőnek. Az össze többi választ felpontozták. Nem értelek. Itt nem a pontozás a lényeg. Egy-két dologban nem értünk egyet de én tényleg segíteni szerettem volna. És gondolom te is de mire írtad ezt a hóhéros üzenetet?
2009. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi a segítségeteket, mostmár tényleg sok hasznos ötletet kaptam!

Külön köszönöm az "E betűs" válaszolónak, hogy nem haragudott meg és írt nagyon hasznos javaslatokat!

2009. márc. 26. 21:17
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Miért haragudtam volna meg? Azért mert néha nem egyezik a véleményünk az nem baj. És itt könnyű is félreérteni dolgokat, mert nem halljuk a mondatok hangsúlyát szerintem. Örülök, hogy segíthettem. És bocsánat ha félreérthetően írtam az első válaszomat. Minden jót nektek. De azt a válaszolót azóta sem értem......:)
2009. márc. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
en a Tescoban vettem ilyen szaritott somentes zoldsegkevereket. Amugy amig nem volt babank addig is ilyent hasznaltam.
2009. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!