Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám, ha nincs mellen...

Kisbabám, ha nincs mellen vagy kézben a napok többségében sír. Ha +fogadnám barátnőm tanácsát az igény szerinti szoptatásról, egész nap mellen lenne. Korababa, tudom, h fontos a testkontakt, de mi lesz később? Nem foghatom egész nap?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Vezess be egy rendszert a szoptatásban,közben csak akkor vedd kézbe,ha nagyon sír. Így még egyéves korában is kézben kell hordoznod. Az igényszerinti szoptatás sem azt jelenti,hogy azonnal mellre kell tenni,amikor megnyikkan.
2011. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarna egy egyéves gyerek kézbe lenni? Akkor már szabadságra vágyik, megy, mászik, kúszik, eszében sincs ölbe lenni. Ne rémisztgesd anyukát.

Ha kézben akar lenni, nyilván igényli a testkontaktust és ha kielégíted ezt a vágyát, akkor teszed vele a legjobbat. Ranschburg Jenő azt javasolta az ilyen típusú babákat célszerű kendőben hordozva vinni. De leszokik erről is. Amikor már nézelődik, játszik, nem igényli a kézben levést, hiszen az komolyan akadályozza.

A másik meg az enyém sokat sírt, mert fázott, úgyhogy mikor beöltöztettem, zokni, lábasrugi, hálózsák (és július közepe volt, iszonyú meleg, nekem fura volt, mert az idősebbiket csak bodyba kellett öltöztetni- megszűnt ez a probléma és nem kellett hordozni.

És én javaslom a cumit is. Nálunk az megoldotta az egész nap mellen lennék kérdést is.

2011. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy babahordozót, akkor rajtad lehet szinte egész nap, és a két kezed szabad.

Nem lesz elkényeztetve - saját tapasztalat. Ez csak ötlet, nálunk bejött, már a harmadik gyerkőcöt hordozom... :)

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem értek egyet az elsővel, most még a babád nagyon kicsi, ez természetes hogy vágyik a közelségedre, add meg neki, és nem marad ilyen hidd el!!!
2011. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ami fix h nem fog így maradni. valamint az is hogy ha nem adod meg neki amire most végyik, akkor rosszat teszel neki. ő még picike, és korababa, elfárad a cicizésben hamar, nyilván szinte egész nap cicin lóg egyelőre....kicsit lehet ösztönözni, hogy ha monduk bealszik cicin, letenni egyből, vagy kicsit húzni az időt két cici közt, nem nagyon persze, de idővel majd beáll magától, ahogy megerősödik stb. én legalábbis így csináltam, az enyém ugyan nem volt koraszülött, de éreetlenül született időre placenta gondok miatt, és az első hónapban ugyanígy voltunk. hát én cipeltem, ha kellett, úgy is vacsiztam, hogy egyik kezemben ő, másikban a kanál. úgy aludt, hogy a kezemben, ha zsibbadt már a karom, lefeküdtem, kitámyasztottam a karomat, és úgy aludt. ha letettem, egyből felébredt és sírt. aztán szép fokozatosan rászokott a 3 óránkénti evésre, én csak nagyon kicsit ösztönöztem ezirányban, lásd fenn. hogy megszokja, amikor evés van, akkor evés van, nem alvás, de ehhez neki is alkalmasnak kellett lennie.

és 1 évesen nem akart mindig kézben lenni, volt jobb dolga is ám.

2011. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem tudom, mindenkinek más a véleménye, mondjuk engem érdekelne mennyi idős a babád mert teljesen más a helyzet ha 1 hetes mint ha 4 hónapos...


én igény szerint szoptattam, az eső egy hónap úgy telt el, hogy egy órát szopizott, fél órát büfizett, peluscsere, stb. aztán aludt :D

én igény szerint szoptattam, ha 2 óránként akart cicin lenne, annyi időnként tettem rá. igaz nekem pici súlyú volt a babám, 2800g az 56cm-hez, így az orvos is azt mondta, hogy maximum 3 óra teljen el 2 szopi között.

4 hónapos korában már pocin fekve 1 órát is eljátszott, nem lett hú de anyás, fél évesen meg nem lehetett őt megölelni, mert annyira nem ért rá a mászás, ülés mellett, mindig csak a földön érezte jól magát gyakorlatozva :)

szerintem pici korban meg kell adni neki a közelséget, hogy tudja, mindig ott vagy ha szeretne hozzábújni.

tehát szerintem pont az ellentettje van valójában mint amit az első válaszoló írt

2011. jún. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nahh arra gondolj, hogy majd lesz olyan idő, amikor ciki lesz neki, ha a kezét is megfogod vagy puszit adsz neki :) tudom, hogy néha már ráznád le magadról, mert nehéz, szeretnél minden mást csinálni, de egy jó hordozó tényleg csodákra képes és nagyon jót teszel a gyerekednek ezzel, a testmelegben biztonságban érzi magát és kiegyensúlyozottabb lesz.

Az én fiam 15 hós, eszében sincs rajtam lógni (sajnos) most már :)))

2011. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi moindenkinek, egy hónapos a babám:)
2011. jún. 27. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!