Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha igény szerint szoptatok...

Ha igény szerint szoptatok egy idő után beáll a napirend, vagy próbáljam meg én alakítani? Ha igen, mikortól?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért egy kicsit próbálhatod alakítani.

Én 3 gyereket szoptattam, pl az éjszakai szopit 2-3 hét után elhagytuk úgy,hogyha kicsit felébredtek éjszaka,akkor nem vettem ki, csak megsimogattam őket és így visszaaludtak. 2-3 hetesen már végigaludták az éjszkát.

Nappal is lehet kicsit "eltolni" az időpontokat

Szerintem az a fontos, hogy a gyerek megtalálja a saját ritmusát,tehát ne összevissza szoptass, mert akkor pont te akadályozod meg, hogy kialakuljon ez a ritmus.

Én 3 gyereket szoptattam, mind átaludták az éjszakát, de a fiam nappal 2 óránként evett az első időkben, a legkisebb lányom pedig 4 óránként. Ez volt a saját ritmusuk.

ez 2-3-4 hét alatt kialakult

2011. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kiki01 ***** válasza:
Én is igény szerint szoptatom a 3 hónapos kiscsajt, de azért kialakult egy délelőtti és egy délutáni alvás ami többé-kevésbé ugyanabban az időpontban van. Ezt nem én kezdeményeztem hanem a kislányom. Amiből viszont én nem engedek az a fürdés, ami 7 és 8 között van. Még este is kb 9 körül alszik el és reggel 6 és 7 között ébred. Szóval a babáknak igenis van igényük a rendszerre, viszont szerintem nem kell erőltetni, ő mégiscsak jobban tudja hogy mikor mihez van kedve. Ha segíteni akarsz neki ebben, azért pufferzónákat hagyjál!
2012. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igeny szerint szopizik, eleinte minden sirasra cicit kapott, de most mar megismerem, melyik visitas mit jelent :) kicsit alakitottam en is, pl probalom ebren tartani, vagy kicsit hamarabb ebreszteni, de nagyjabol magatol allt be a 4. hetre, most az 5re pedig stabilla valt a napirendunk:

Reggel 6-8 kozott altalaban nyuglodik, enni nem akar, aludni nem akar, ha jarkalok vele az se jo, probaltam mar ilyenkor masszirozni, az sem tetszik neki... De 8ra tuti ehes lesz, utana alszik 11ig. Tisztaba rakom, megetetem, del korul visszaalszik, de 1-fel2 kozott ebred, olyankor is eszik, utana megyunk setalni. Kb 4kor szokott felkelni, van hogy szopi utan alszik, de inkabb nem, furdesidoig elnyuglodunk (kb mint reggel), 7 fele furdes, utana pedig altalaban 1 orat szopizik, persze ennek nagy resze be-bealvas :)) ejjel altalaban 1-2 alkalommal ebred, de egyutt alszunk, ugyhogy felalomban kajal.


Ebrentartasra babamasszazs, mondoka, lakasban idegenvezetes nagyon bevalt :)

Gondolom ahogy elkezd maszni, megint alakul majd a napirend, de a fobb vonalat szeretnem megtartani.

2013. okt. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!