Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bántotta már a gyermekedet...

Bántotta már a gyermekedet (ok nélkül) más (esetleg nagyobb) gyerek a játszótéren?

Figyelt kérdés
Hogy reagáltál? És a másik anyuka?
2011. jún. 26. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
igen, egy sokkal nagyobb fiú, ő akkor olyan 2-3 éves volt és két torony közt mászott át rúdakon. És egy gyerek, szerintem már jócskán iskolás, úgy akarta lerúgni onnan, hogy én ott álltam, mert egyedül nem tudott volna átmászni. Szóval gátlás nélkül, az sem zavarta, hogy ott állok a gyerek alatt. Én eldöntöttem, hogy valami neveletlen idióta. De mire megfogtam volna a lábát, hogy talán ezt mégsem, az anyja azonnal odajött, kiültette büntetésbe és aztán odajött a gyerek elnézést kért. Hát sajnáltam az anyukát, hogy egy ilyen pszichopata jutott neki, hiszen látszott rajta, hogy foglalkozik a gyerekével és próbálja szocializálni is, de hiába.
2011. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

ez nem tudom hogy belefér-e a bántás fogalmába,szerintem igen

6hós picimmel sétálunk,odajön egy olyan 3-4 éves forma fiú és ráüvölt. szegény babám nagyon megijedt.én rászóltam a gyerekre. az anyja nem csinált semmit...:-S szerintem azért lett ilyen *** a gyereke

2011. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

3-4 éves lehettem mikor fagyiztam a szökőkút mellett... egyszer oda jött egy kb elsős, másodikos fiú h menjek el onnan, én meg mondtam h nem megyek. Erre ő: szimplán belelökött a szökőkútba :@


Anyum oda szaladt, kivett csurom vizesen, és a gyerekkel együtt odaballagtunk a srác anyujához aki keresztbe tett lábbal süttette magát az egyik padon. Nem mintha nem látta vna mi történt, anyum elmondta mi volt... Erre a nő: hát ő most ezzel nem tud mit csinálni. Nagyon sajnálja, de egyetlen egy szóval sem szidta le azt az idióta gyerekét :'(


Jobbik esetben olyan anyát fogsz ki aki rendesen megrendszabályozza a gyerekét ezek után. De ha neked is egy hasonló (nemtörődöm) anyába sikerül belefutnod, akkor akár te is megnevelheted a bántalmazót. Mindenképpen állj ki teljes mértékben a gyereked mellett, mert (mint nekem is) lehet h életre szól majd neki is az "élmény" és egyáltalán nem mind1 hogy emlékszik majd vissza....


19L

2011. jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Igen, én ilyenkor rászólok a másik gyerekre, pedig egyébként nem szoktam.

De azt vettem észre, hogy az ilyen bántós fajta gyerekek anyukái általában semmit nem csinálnak.

Van nálunk a játszótéren két gyerek, akik miatt sokszor átmegyünk másik játszótérre, de néha elkerülhetetlen, hogy találkozzunk sajnos.

Az egyik egy kisfiú, állandóan leszedi a lányomat a saját motorjáról, és megfogom a gyereket, odébb rakom, rászólok, és sza**ok rá, hogy mit gondol rólam az anyja.

Másik egy kislány, az meg szó nélkül mindig odamegy a lányomhoz, és simán elveszi tőle a játékot, a babakocsit, a babát, a homokozót, bármit, még meg is rángatja az én gyerekemet, én meg simán visszaveszem a kezéből a játékot, és úgyszint rászólok, ő meg a nagyanyjával szokott lent lenni. Ül a padon, és néz.

Érdekes, a normális gyerekeknek az anyukájuk is normális, és azok mindig közbelépnek, ha valami esetleges konfliktus van.

2011. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
igen,már többször előfordult és mindig ok nélkül.A kisfiam áll,nézelődik,odamegy hozzá egy gyerek akit még soha nem láttunk és se szó,se beszéd,megüti.már vagy négyszer volt ilyen.Anyuka ilyenkor mondja,hogy nem szabad,kisfiam megijed,nem érti,hogy őt most miért bántották,és haza akar menni.Ő még soha nem ütött meg senkit,még véletlenül sem,mert arra is nagyon figyelek.egyszer meg egy fél téglát dobott felé két kis hülyegyerek,mást nem is tudok rájuk mondani,mert már nagyobbak tíz év körüliek voltak és lányok.na azok nem tették zsebre,amit tőlem kaptak.persze az anyjuk nem volt ott,biztos trécselt valahol,és nem voltak hajlandók megmutatni az anyjukat,pedig vele is elbeszélgettem volna.
2011. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Baba klubban volt egy 3 év körüli kislány!Elneveztem "csendes terroristának",mert egyedül játszik,nem beszél senkivel,de a lányomat(1,5 éves) állandóan bántja,tépi a ruháját,a nagyanyja meg ül az asztalnál és beszélget.Nem is figyel rá.Már féltem a lányomat,hisz ő még senkit sem bántott.

A minap meg voltunk párom céges buliján,ahol volt egy 2 éves kislány,aki egy magas a lányommal,de már beszél.Ha úgy érezte,hogy nem látja senki,akkor odament lökdösni,ütögetni a lányomat,aki szintén nem értette,hogy mi van.És ezt a nap folyamán eljátszotta egy párszor a kislány! Állandóan elvette az itatópoharat,kivette a csattot a hajából és még tőlem is elvette a zabkekszemet. Akkor már szóltam anyukának,hogy legyen szíves szóljon rá vagy vigye odébb a kislányt,mert ez így nem állapot.


Nem tudok róla,hogy adtunk volna okot,arra bármikor is,hogy bántsák a lányomat.Nagyon kiegyensúlyozott,jó kislány,aki még ilyenkor sem sírt,csak lesett,hogy most miért!

2011. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

igen sajnos :(

úgy kezdődött, hogy egy 4 év körüli gyerek elvett minden játékunkat, ami még nem is lenne baj de aztán elkezdte a 1,5 évesem kezéből is kicibálni a játékot. megkértem szépen, hogy azt ne vegye el, éppen játszik vele, majd ha megunta, azt is odaadjuk. erre elkezdett kavicsokat rugdosni rá, fiam elfutott, az utána és tiszta erőből fellökte. azt anya csak annyit mondott, hogy ilyet nem szabad...

2011. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Nemrégiben történt épp, hogy 2 éves lányomat kétszer arcon ütötte utána pedig leköpte!!!! egy tőle pár hónappal idősebb kislány. Csak álltam és néztem, azt sem tudtam mit csináljak. Lányom elkezdett sírni, nagyon megsajnáltam szegényt. A másik anyuka pedig azóta sem győz bocsánatot kérni kislánya viselkedése miatt. Hát, totál kiakadtam, de sajnos vannak ilyenek.

2011. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kislányomat a játszótéren egy nála 1 fejjel nagyobb kisfiú egyszer megütötte..én rögtön mondtam neki,hogy nem verekszünk..,meg mondtam neki,hogy a kislányom nem bántotta,így ő se tegye.. Nem tudom,hogy ki volt vele,mert erre nem jött oda senki,én meg nem keregéltem,mert utánna abba hagyta a gyerek,hogy rászóltam..


Egyébként meg a játszótéren való játékelvételben nekünk is nagy tapasztalatunk van,de ahol mi játszunk,ott mindenki játszhat mindenki játékával..és ha esetleg bármelyikünk gyereke elkezdene irígykedni,hogy ő nem adja oda a játékát,akkor közbelépünk,és elmagyarázzuk nekik,hogy te is elvetted mondjuk a baba lapátját..,ő is hagy játszon a te motoroddal...stb...stb.

2011. jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
A fiam 16 hós, fenn volt a csúszdán, oda jött egy 4 év körüli kisfiú és rendesen le akarta lökni, semmi baja nem lett, mert ott voltam, aztán jött az anyja is hogy ezt nem szabad, ne rosszalkodjon, de aztán elkezdett kavicsot dobálni, ugrálni fenn... a következő 20 percben kb. 30x hallottam, hogy kisfiam nem szabad, ezt sem szabad, azt sem szabad, haza is jöttünk. Elég kellemetlen társaság...
2011. jún. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!