Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája nem szeretett...

Akinek a babája nem szeretett hason lenni, mikor tanult meg kúszni és mászni? Időben, vagy csak később?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek a kisfia nem szeretett hason lenni. Egy darabig letették úgy, hogy szokja, de amint megtanult megfordulni, onnantól sosem lehetett hasra tenni. Nem mászott, nem kúszott, hanem ülve közlekedett nagyon sokáig.

Akinek szintén nem szeretett hason lenni a babája, hogyan alakultak a mozgás fejlődések?


2011. jún. 26. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az é nbabám sem szeretett hason lenni, 3 hónaposan nyimta ki magát, de rá hétre már megfordult mindkét irányba. Ezt a tudományát szüneteltette 2 hónapig, 5 hónaposan elkezdett intenzíven forogni, 7 hónapos+1 hetes volt amikor magától felült, rá egy hétre elkezdett mászni és 8 hónapos+ 2 napos volt amikor felállt. Most 13 hónapos, kb. 2 hete már fele-fele arányban mászik és jár.
2011. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem szeretett hason lenni. Gyakorlatilag csak onnantól maradt meg hason, amikor már magától tudott hasra fordulni, ez 5 hónapos korában volt. Ettől függetlenül 7 hónaposan kezdett kúszni és 8 hónaposan mászni. Ahogy elkezdett mászni szinte rögtön fel is állt, 8 hónaposan és 1 hetesen. Járni pedig 11 hónaposan kezdett önállóan.

Szóval szerintem mindent teljesen időben csinált, nem volt befolyásoló tényező, hogy nem szeretett hason lenni.

2011. jún. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a lányom előbb állt fel, mint mászott. 9 hósan kezdett mászni, kb. 8,5 hósan állt fel a kiságyban először (nagyon utál hason lenni ;) )
2011. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyiket se tudtam hasra letenni, mégis kúszott is és mászott is mindkettő, járni is megtanultak.
2011. jún. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor jó, megnyugodtam. :)

A lányom már a kezdetek óta utál hason lenni. Ő is 3 hónaposan nyomta ki magát először, rá 2 hétre elkezdett forogni. De mivel utál hason, így nem is nagyon csinálja. És attól féltem, hogy így majd lemarad. De akkor van rá esély, hogy nem lesz gond. :)

2011. jún. 26. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!