Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, akinek a babája...

Van olyan, akinek a babája minden új ízt elsőre szeretett? És fordítva? Akinek minden új dologgal meg kellett küzdeni?

Figyelt kérdés
Én most kezdtem őszibarackkal, mert szorulásos. De nem igazán jön be neki.
2011. jún. 24. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Eddig minden tetszett neki, most 8 hónapos, és mindent megeszik hála Istennek.
2011. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk az első két új ízzel voltak gondok az almával és a répával. :) Az almára nagyon sokat fintorgott majdnem egy hét eltelt mire megbarátkozott az ízével. A répát sokáig nem tudta megenni egymagába mindig kellett belekevernem valamit. De most a 7 hónapos lányom nagyon jó evő. :) Egész krumplit eszik egész almát és banánt, és most már a répát és a fehér répát is megeszi magába a husit meg teljesen természetesen fogatta, úgy viselkedett, mintha mindig is kapott volna. :). Ő mondjuk 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott. Szerintem nálatok sem lesz gond majd megszokja az ízét és az állagát. De nálunk a lányom nem szereti ha mindent nagyon pépesítek neki egy kicsit sűrűbbre kell hagynom neki az ételét. Mennyi idős a babád?

2011. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
4 hónapos, de mivel tápszeres ezért kezdtem el a hozzátápit. Pont emiatt gondoltam, hogy mennyire fogja szeretni, aztán mégsem. Mert úgy tudom a tápszeresek hamarabb átállnak.
2011. jún. 24. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem kizárólag szopizott 6 hónapig, a lányomnak minden új ízzel problémája volt (máig viszolyog az újtól) a fiamnak pedig minden azonnal bejövős volt.
2011. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiamnál minden új ízzel kűzdeni kellett. A kezdetektől fogva mostanáig. Már 3 éves és még mindig van egy csomó dolog, amit meg sem tudok kóstoltatni vele.

Az öccse (16 hónapos) meg pont fordítva. Az ég világon mindent megeszik, ha először kapja, akkor is.

2011. jún. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Húúúúúúú......nekünk a hozzátáplálás elkezdése egyenlő volt a katasztrófával. Mindenre fintorgott, mindent kiköpött, szinte már rettegtem a kajálási időktől.

Az általam készített ételek rendszerint a kukában végezték, végül eljutottunk odáig nagy kínkeservvel, hogy elfogadott kb. 4 féle üveges bébiételt. Tudom, hogy sokkal több vitaminforrásra lett volna szüksége, de védőnő is látta, hogy semmit nem tudtam beletömni.

Amit szeretett: őszibarack, sütőtökpüré, alma-túró banán, paradicsomos burgonya

Amit nem szeretett: minden más - Pl: cékla, brokkoli, karfiol, húsos bébiételek és még sorolhatnám.


Nagyon dúrva de 12 hónapos koráig a fent említett 4 féle bébiételen élt.

Ekkor eléültem a számunkra főtt ebéddel, úgy darabosan, ahogy mi esszük. Akkora adagot megevett, hogy csak pislogtam.


Egyik napról a másikra elhagyta az üveges kaját, és csak a családnak készített ételből hajlandó enni.

Figyelek a fűszerezésre, de be kell valljam, hogy nem butus a gyerek, tudja, hogy az a jó ami finom ízes.


15 hónapos, de bármit eléteszek a mi ételünkből, mindent megeszik. Egy picit sem válogatós. Azóta a húst is eszi, én meg próbálok abban is változatos lenni, hol pulyka van, hol csirke, hol sertés, hol nyúl, hol marha.

Általában főzelékeket, rakott dolgokat, leveseket főzök, de mondom mindent megeszik.


Olyan büszke vagyok rá, mert tényleg piszkosul nehezen indult a hozzátáplálás, szinte minden nap bőgtem.

2011. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!